690 680 960

Górne: Nie miała odblasków, potrącił ją samochód

Wczoraj po południu w miejscowości Górne doszło do potrącenia 20-latki, która poza terenem zabudowanym szła nieprawidłową stroną jezdni bez odblasków.

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 16.00 w miejscowości Górne gm. Milejów. Kierująca pojazdem marki Renault Clio 29–letnia mieszkanka gm. Łęczna potrąciła 20-letnią pieszą.

-Kobieta poza terenem zabudowanym, w miejscu nieoświetlonym poruszała się nieprawidłową stroną jezdni. Nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych – informuje sierż. szt. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, które przetransportowało kobietę do szpitala. Została pobrana od niej krew do badań na zawartość alkoholu.

Łęczyńscy policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

2014-11-20 10:05:48
(fot. Policja Łęczna)

11 komentarzy

 1. Powinni zaostrzyć przepisy odnośnie kamizelek. Za brak kamizelki lub widocznego odblasku u pieszego poza terenem zabudowanym, w przypadku zdarzenia drogowego, pieszy jeżeli przeżyje to powinien odpowiadać za spowodowanie wypadku drogowego. Jeżeli nie odpowiedzialność przechodzi na jego bliskich. Może się k***a nauczą zakładać te kamizelki bo to jest dramat. Robią burdel w życiu sobie, swoim bliskim i kierowcom którzy potem muszą żyć ze świadomością że zabiji człowieka-debila ale mimo wszystko człowieka.

 2. Piesi niestety nie są w stanie pojąć, jak doskonale niewidoczni są w deszczową noc, do tego zwykle ubrani na czarno.

 3. Co tam zawartość krwi w alkoholu, najważniejsze, że jej życiu nie zagraża stan stabilny.
  Tyle, ze Wysoki Sąd przy orzekaniu o winie wyjaśni, ze nie mając obowiązkowych odblasków i szlajając się po niewłaściwej stronie drogi znacznie przyczyniła się do swego nieszczęścia.

 4. Załóż kamizelkę, włącz myślenie, to nie boli. W przeciwieństwie do tego co może być jeśli tego nie zrobisz.

 5. Ludzie opamiętajcie się.Popieram bycie widocznym,ale to nie znaczy że kierowcy samochodów zostali zwolnieni z patrzenia i uważania.No jak caly obywatel odbaskowy akurat będzie w takiej pozycji że go nie będzie widać,bo krzaki,bo zostanie zachlapany bądź zasypany?

  • Nie bój żaby Pinokio – kierowcy sobie oczy wypatrują za każdym razem jak jadą po zmroku, żeby zamaskowanemu, odzianemu w czarne ciuchy samobójcy idącemu lub jadącemu rowerem po poboczu w szanowny zad nie wjechać.
   A zasypany obywatel to się bałwan nazywa… czy jakoś tak.

 6. 1 listopada jechałem krajową 17 w stronę Lublina, od Zamościa. Całkiem ciemno, poza terenem zabudowanym, pobocza prawie nie ma 90km/h dozwolone a i tak jadą szybciej, po lewej stronie słupki. Idzie facet cały ubrany na czarno, mimo że światła samochodu święcą na kilka metrów to on był widoczny dopiero jakieś 4 metry przed maską. Wystarczyło żeby się zachwiał i musiałbym włączyć wycieraczki żeby zmyć go z szyby.

 7. niedawno wracałam z Nałęczowa (ok 16.00) – przy wyjeździe z miasta jacyś fajni ludzie na poboczu szli w kamizelkach (super „widzialni”) potem kilka osób mijanych miało malutkie, maciupeńkie odblaseczki na prawym rękawie (takie na ok 5 cm) ale najczęściej byli bez odblasków …i w końcu niedaleko Lublina zwolniłam z tyłu jakiś zniecierpliwiony już chciał mnie wyminąć… sklep i zakręt a na zakręcie pan z chwiejnym chodem na środku drogi z piwem w ręku ….wow! ale atrakcja! Nikt nie po tym nie mijał do samego Lublina

 8. niech chodza bez odblaskow, kamizelek czy jakoegokolwiek oswietlenia. nastapi naturalna selekcja

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!