– Droga po przebudowie, a na posesji wody po kolana

Po ostatnich ulewnych opadach deszczu na jednej z posesji przy ul. Głuskiej wody było po kolana. Woda wdarła się tam z rozlewiska, które utworzyło się na ulicy, w miejscu obniżenia terenu.

O sytuacji na jednej z posesji przy ul. Głuskiej zaalarmował nas Czytelnik i przesłał nagranie, na którymi widać poważny problem z niewłaściwym odwodnieniem ulicy. Pan Jerzy nagrał jak woda z rozlewiska na ulicy wdziera się na posesję. Jak mówi, w mieszkaniu było wody po kolana.

O całą sytuację zapytaliśmy Urząd Miasta Lublin, dlaczego na niedawno zmodernizowanej ulicy pojawił się tak duży problem.

– Wydział Gospodarki Komunalnej po otrzymaniu poniższej interwencji sprawdził kanał deszczowy. Instalacja jest czysta i pracuje dobrze. Problem z przepełnieniem się wpustu mógł wystąpić po bardzo obfitych opadach deszczu, co zdarza się także w innych miejscach. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że posesja o nr. 169 położona jest poniżej poziomu drogi, co sprawia, że woda grawitacyjnie na nią spływa. Od momentu zrealizowania zadania polegającego na przebudowie ul. Głuskiej (2013 r.) jest to pierwsza interwencja. W takich przypadkach najlepiej nie czekać aż woda dostanie się do budynku, tylko interweniować w MPWiK – czytamy w odpowiedzi Karola Kieliszka z Urzędu Miasta Lublin.

Pan Jerzy pisze, że taka sytuacja miała miejsce już drugi raz w tym tygodniu. Droga została przebudowana, a woda przelewa się przed chodnik na posesję. Biorąc pod uwagę fragment ulicy w obniżeniu, odwodnienie powinno zostać zaprojektowane, tak aby miało większą przepustowość. W chwili obecnej, przy kolejnych tak obfitych opadach sytuacja będzie się powtarzać.

 

2018-07-19 17:11:42
(fot. wideo nadesłane)

5 komentarzy

  1. zamiast stać kilka worków z piachem zaradziło by problemowi

  2. no wlasnie dzis wody bylo tyle ze mi cale podwozie przemoklo , az musialem wlaczyc dmuchawe zeby wysuszyc swoja e60 535d hehehe ale teraz wyglada lepiej niz z salonu

  3. bimmber rolka papieru toaletowego jest mądrzejsza od ciebie przynajmniej wie że trzeba się rozwijać

  4. Do właścicieli Alfa Romeo 159, nie jeździmy tam po deszczu. Pamiętajmy o umiejscowieniu filtra powietrza w naszych samochodach. Przejazd po takiej wodzie=śmierć silnika.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)