Nie chciała z nim być, zniszczył ponad 20 samochodów. Sprawcą jest jeden z lubelskich lekarzy

Za sprawą zniszczenia ponad 20 aut w dzielnicy Dziesiąta stoi jeden z lubelskich lekarzy. Przyczyną jego działania miała być odrzucona miłość.

Jak już wczoraj informowaliśmy, policjanci zatrzymali sprawcę dewastacji ponad 20 samochodów zaparkowanych w dzielnicy Dziesiąta. W miniony weekend w zaparkowanych autach przy ul. Nadrzecznej, Ściegiennego, Przesmyk, Kochanowskiego, Rejtana, Żeromskiego, Dunikowskiego, Abramowickiej, Kraszewskiego i Słowackiego, połamane zostały lusterka i pogięte wycieraczki. Do tego ostrym narzędziem wydrapano w lakierze rożnego rodzaju napisy. Sprawca za pomocą farby w sprayu „ozdabiał” też pojazdy różnymi napisami, w tym o tematyce miłosnej oraz swastykami.

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, podczas dokonywania zupełnie innego wykroczenia. Mianowicie za pomocą farby w sprayu niszczył elewację jednego z budynków w okolicy. Nanosił m.in. napisy podobne do tych, jakie kilka dni wcześniej umieszczone zostały na zdewastowanych samochodach. Funkcjonariusze powiązali oba zdarzenia i jak się okazało, sprawcą była ta sama osoba.

Jak ustaliliśmy, 37-latek jest z zawodu lekarzem, pracuje w jednej z lubelskich przychodni. Powodem jego działania miała być nieodwzajemniona miłość. Sprawą zajęła się prokuratura. Obecnie mężczyzna został skierowany na obserwację psychiatryczną. Dopiero opinia biegłych na temat jego zdrowia psychicznego pozwoli na podjęcie dalszych kroków w tej sprawie. Łączne straty spowodowane jego działaniem, zostały oszacowane na kwotę blisko 47 tysięcy złotych. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. nadesłane)
2017-06-01 20:35:15

50 komentarzy

 1. Zachorował na miłość .Za dwa lata będzie się z tego śmiał

 2. jakby zniszczył samochód konkurenta do serca tej Doroty…to bym jeszcze mogła zrozumieć

 3. …i dalej spłacał grzywny.

 4. jak go w Abramowicach nie zamkną, to na pewno pokryje koszty…

 5. a sprawdziliście czy właściciel samochodu rzeczywiście nie stał na chodniku?:D

  • sprawdziłem , właściciel samochodu napewno nie stał na chodniku,

   • A ja jestem pewny, że wielokrotnie stał na chodniku. Często widuję ludzi, którzy idą po chodniku i się zatrzymują – więc na nim stoją.

 6. Najpierw niech pokryje straty jak nie mógł pokryć wybranki i dopiero na badania do czubków.

 7. miasto inspiracji

  Ale że lekarz? Tego jeszcze nie było.

 8. 47tys zł? Oo

 9. Ale że lekarz i tak zgłupiał…

  • HERBALIFE- to pranie mózgu! i niszczy wątrobe

   co za różnica czy lekarz czy zdun

  • Lekarze to idioci, a przynajmniej wieksza ich część. Kiedyś przyjechało do mnie pogotowie bo bolal mnie strasznie brzuch i tak naprawdę to ratownicy wszystko robili pytali, a lekarz stwierdził że mj zmierzy ciśnienie, zapytał, czy jest choroba? Czy pali pani papierosy? Po czym stwierdzil, że powinnam jeść pestki z dyni. Po godzinie przyszła sąsiadka- pielęgniarka i wezwała jeszcze raz pogotowie. Kartka z samymi ratownikami zabrała mnie na izbę przyjęć gdzie stwierdzono u mnie zapalenie wyrosta robaczkowego

 10. ja cię nie pierdziule… :(, nie OTAKE polskie walczylismy 🙁

 11. Proszę go nie oceniać. On ma pewnie 6 etatów a teraz będzie musiał wziąć 7 i 8 aby związać swój koniec z końcem. Poznacie go pewnie po powiększonych źrenicach i związanych z tyłu ręcach.

 12. Rozumiem, że gdyby sprawcą był murarz, sklepikarz, taksówkarz, dziennikarz lub bezrobotny to ta informacja też by się pojawiła bo zawód sprawcy jest tutaj kluczowy. Czy tylko lekarz bo więcej sensacji i lekarzom zawsze dobrze dokopać? Panie redaktorze? Lekarz nie może zachorować psychicznie?

  • Tak, tak… Redaktor wiedział o tym wcześniej i informował o tych akcjach aby budować napięcie przed ujawnieniem sensacji… Ty tak serio? Jakieś kompleksy zawodowe masz? Mowa o tym, że był to lekarz jest ponieważ jest to jeden z zawodów zaufania publicznego. O księdzu, strażaku, policjancie, prawniku, żołnierzu też by pisali „był to (wstaw zawód). Mam nadzieję, że ludzi to ty nie leczysz, bo z tym poziomem bystrości jest to niebezpieczne.

   • Krzywonos Jedaj

    A dla czego wśród zawodów zaufania publicznego nie umieściłeś prostytutki?Ona cię najczęściej wysłucha i nie musisz do niej stać w kolejce jak do lekarza.

  • A dlaczego nie dokopać lekarzom? Przecież przeważająca większość z nich to trutnie i krwiopijcy.

 13. Ale czasy !!! Nadeszły czasy, kiedy nie można nikomu ufać, ani lekarzom, ani księżom.
  O adwokatach, sędziach, czy policjantach, tym razem nawet nie wspomnę.

 14. Dobrze ,ze nie znęcał się na pacjentami

 15. Ten człowiek leczy się psychiatrycznie od wielu lat…

  • Musi więc zmienić lekarza, bo widać, że terapia nie działa. Oczywiście przed zmianą musi pokryć wszelkie wyrządzone przez siebie szkody. Jest szansa, że właśnie to go wyleczy.

 16. Jeżeli służby miejskie nie radzą sobie z egzekwowanie przepisów, to co się dziwić, że ludzie dokonują samosądów. Napisy na karoserii można również potraktować jako pouczenie.
  Kierowca następnym razem dwa razy się zastanowi czy tu można zaparkowac, a następnie wyciągnie miarkę i się jeszcze raz upewni , że zostawił przynajmniej 150cm szerokości chodnika pieszym.

 17. Norma. Znam środowisko. Pracuje w nim bardzo wiele chorych osób i to w sumie typowe. Osoby chore są na ogół bardzo zdolne stąd bez problemu mają najlepsze wyniki w szkole, bez problemu kończą medycynę. Generalnie statystycznie z mojej orientacji wynika że więcej jest chorych lekarzy, artystów, adwokatów niż np murarzy, sklepikarzy itd.

  • Znaczy się alkoholik? Co raz częściej czytamy o osobach z dyplomem jak po pijaku potrafią nawywijać. O murarzach czy sklepikarzach jakoś mniej.

   • mialam tu raczej na myśli osoby z chorobami psychicznymi typu schizofrenia, chad a nie uzależnienia

 18. Zdrowo dolnięty gość !

  • Realista z Lublina

   Mam nadzieję, ze kara go nie ominie. Za zniszczenia powinien zapłacić (jak lekarz to kasę ma) a potem do wiezienia – bezwarunkowo. Tak aby się odechciało i jemu i jego naśladowcom.

 19. Czy po tym incydencie kierowcy nauczą się parkować prawidłowo?

  • On zniszczył 40 aut – to wszyscy uważasz stali na chodniku , po za tym nie ma prawa udowadniać kierowcom swojego niezodowolenia z parkowania w ten sposób. Popłynie z kasą konkretnie a z roboty powinien wylecieć bo będzie karany !

 20. Dajcie mu spokój 37 lat, piękny już zamek z wieżą stoi , a księżniczki brak. Nie dała się przywieść to zniszczył karocę i parę powozów.

 21. Szkoda człowieka coś mu się w głowę porobiło a tak nie wiele oczekiwał pełnego brzucha i pustej moszny a jak tego zabrakło to są efekty. Laska pewnie zdrowo ciągnęła skoro było ją tak ciężko zastąpić. Panie doktorku takich pustych ci… jest mnóstwo można by zmieniać co tydzień a tak szkoda kariery.

 22. Miłość…najgorsza choroba mózgu???

 23. Miłości….najgorsza choroba mózgu..

 24. similia similibus curentur

  Znaczy ssie gorzała i piguły już nie działały na Pana doktora ?

 25. Kuwa że nikt nie widział jak sukin===n niszczy auta , przecież połamali by my mu wszystkie gnaty! Na takie esyfloresy na tylu samochodach trzeba czasu , wypuście go na tej ulicy. Czekamy !!!!!!!!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki