690 680 960

Awantura na Placu Litewskim. Zwolennicy PiS starli się z obrońcami konstytucji

Burzliwie przebiegała dzisiejsza wizyta wicepremier Beaty Szydło w Lublinie. Zewsząd słychać było krzyki, wyzwiska a nawet o mało nie doszło do rękoczynów.

W czwartek w godzinach popołudniowych na placu Litewskim odbyło się otwarte spotkanie Beaty Szydło z mieszkańcami. Wicepremier przyjechała do Lublina aby poprzeć Sylwestra Tułajewa, który kandyduje na prezydenta Lublina. Oprócz kilkuset zwolenników Prawa i Sprawiedliwości, na spotkaniu pojawiła się również spora grupa przeciwników tej partii politycznej. Zaczęło się od rozwinięcia transparentów, jednak z minuty na minutę atmosfera stawała się coraz bardziej gorąca.

 

Kiedy rozpoczęły się przemówienia, obrońcy konstytucji starali się je zagłuszyć gwiżdżąc oraz skandując m.in. hasła: „oddaj kasę”, „konstytucja”, „rządy prawa, a nie Jarosława”, „złodzieje” itp. Zaogniło to sytuację, gdyż niektórzy zwolennicy PiS-u starali się odpowiedzieć tym samym. Niektórzy zaczęli się przepychać a nawet szarpać.

W pewnym momencie do akcji musieli wkroczyć policjanci, gdyż niewiele brakowało, aby pomiędzy obiema frakcjami doszło do rękoczynów. Strony zostały od siebie odseparowane, a funkcjonariusze do zakończenia spotkania pilnowali, aby przebiegało ono w spokojniejszej atmosferze.

(wideo – nadesłane – W Lublinie)
2018-09-20 21:43:35

73 komentarze

  1. Na drugim w kolejności filmie: 28 minuta 45 sekunda pani (pracownik uniwersytetu…) po wyrzuceniu z siebie obelg w stronę protestujących pokazuje d***ę
    Jak widać poziom kultury zwolenników PiS nie zależy od wykształcenia ani zajmowanego stanowiska i utrzymuje się na tym samym, niskim, poziomie.

  2. Gdyby ktoś w 1981 roku mi powiedział że Ubecy będą bronić konstytucji w Państwie Kapitalistycznym to bym mu nie uwierzył, a tu takie jaja. No chyba że to Ubecy bronią swoich rent i emerytur mundurowych, to już jest bardziej prawdopodobne. Ale co tam. Każdy kto służył władzy komunistycznej w formacjach mundurowych był i pozostanie do śmierci sprzedajną świnią dla której bardziej liczy się kasa niż honor i wolność. Praca w MO i ZOMO ich ukształtowała i zawsze będą walczyć o powrót komuny i wielkich emerytur.

  3. Gdyby nie to cholerne 500+ to inaczej byście szczekali…

  4. Normalni ludzie zajmują się swoimi sprawami. Organizują sobie kasę i przyjemności dla siebie, rodziny albo kogoś „na boku”, a nie wydzierają ryja na siebie na jakimś placu bo to i tak nic nie zmieni i niczemu nie służy. To chyba lokalna, ciemna biedota szuka rozrywki bo na taką, za którą trzeba zapłacić nie ma szans. Ciekawe czy wiedzą co to są „wybory”.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie do udziału w VII Biegu „Biegam Bo Lubię Lasy”
Obieraczki kapuściane w lubelskim skansenie
Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend