Ważne: Rowerzysta wjechał wprost pod peugeota. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

received_1824850757595767

Kolejny tragiczny wypadek na drogach naszego regionu. W jednej z miejscowości koło Lublina zginął rowerzysta potrącony przez samochód osobowy.

 

Do wypadku doszło w niedzielę o godzinie 18:18 w miejscowości Motycz w gminie Konopnica. Na drodze powiatowej nr 2227 łączącej Kozubszczyznę z Motyczem samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejscu interweniowała straż pożarna z Kozubszczyzny, Pawlina i Lublina, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

Jak wstępnie ustalono obaj uczestnicy wypadku poruszali się w tym samym kierunku, w stronę Kozubszczyzny. W pewnym momencie jadący chodnikiem cyklista zjechał na jezdnię wprost przed peugeota. Kierowca auta nie miał szans na jakąkolwiek reakcję i potrącił rowerzystę. Następnie pojazd wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

 

Pomimo prowadzonej reanimacji nie udało się uratować życia rowerzysty. Ofiarą jest mężczyzna w wieku 76 lat. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca peugeota był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana.


2018-07-08 20:09:19
(fot. lublin112.pl, nadesłane Grzegorz, wideo Lubelski Reporter 998)