Zamiast żółtych kamizelek, założą wstążki. Pracownicy urzędu wojewódzkiego walczą o wyższe zarobki

Zapowiadany na najbliższy poniedziałek protest pracowników lubelskiego urzędu wojewódzkiego zostanie przeprowadzony w łagodniejszej formie. Zamiast żółtych kamizelek założą oni wstążki.

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się kolejny etap protestu pracowników urzędu wojewódzkiego w Lublinie. Od dawna walczą oni o wyższe zarobki. W połowie ub. roku wielu z nich zaczęło przychodzić do pracy w czarnych ubraniach. Miało to na celu zamanifestowanie o powadze problemu. Oprócz tego wielokrotnie składali na ręce wojewody petycje dotyczące podwyżek.

Jak wyjaśniają pracownicy, od tamtej pory kilkukrotnie słyszeli obietnice dotyczące wzrostu płac. Jednak ich pobory wciąż są na tym samym, niskim poziomie. Co więcej, w grudniu wysłali do wojewody kolejne pismo, w którym zarzucili faworyzowanie wybranych, przy czym inni zaś muszą pracować cyt.”za przysłowiową miskę ryżu i szklankę wody”. Po raz kolejny oczekiwali, że wojewoda zrealizuje zapowiedziane przez siebie pozytywne zmiany.

Zarobki w urzędzie wojewódzkim w zależności od stanowiska wynoszą od 2 do 3 tysięcy złotych miesięcznie. Pracownicy oczekują wzrostu wynagrodzeń o ok. tysiąc złotych. Tymczasem urząd zapewnia, że jeszcze w wakacje ub. roku wojewoda zwrócił się do premiera w tej sprawie apelując o zwiększenie planu finansowego w celu zapewnienia pracownikom podwyżek płac. Chodziło o kwotę 19 mln złotych.

W ostatnich dniach protestujący zapowiedzieli, że z powodu niespełnienia ich postulatów, zaczną przychodzić do pracy w kamizelkach z napisem „Dość jałmużny” i „Dość wyzysku”. Tak ubrani będą też wykonywać swoje obowiązki oraz przyjmować petentów. Nie wykluczali również przeprowadzenia przed urzędem pikiety. Tymczasem w piątek Marek Wieczerzak rzecznik prasowy wojewody lubelskiego poinformował, że przed południem Przemysław Czarnek spotkał się na rozmowach z przedstawicielami wszystkich trzech organizacji związkowych działających w urzędzie.

Efektem rozmów i przedstawionych przez wojewodę informacji dotyczących planowanego wzrostu wynagrodzeń jest wspólne stanowisko organizacji, w którym postulują one ograniczenie formy działań. Zgodnie z nim, pracownicy zamiast kamizelek będą od poniedziałku do najbliższego piątku nosić żółte wstążki. Związki zastrzegły jednocześnie, że jedynym skutecznym warunkiem zawieszenia protestu, jest pisemna deklaracja ze strony rządu o wielkości przekazanych środków z przeznaczeniem na podwyżki. Oczywiście kwota ta powinna być zgodna z ich postulatami.

(fot. UW)

35 komentarzy

 1. Przy poziomie obsługi jaki prezentuje lubelski urząd wojewódzki to i tak zarabiają za dużo.

 2. Sektor prywatny czeka… Nieroby

 3. Zawsze się można zwolnić i poszukać innej pracy , ale właśnie zapomniałem tam będzie trzeba pracować więc trzeba strajkować.

 4. Chetny do pracy w .....

  Chętnie zamienię się i pójdę pracować do urzędu od prywaciarza
  Więc jak zamieniamy się hmmm ???

 5. Kolejna grupa nierobów będzie protestować ? Nie wstyd wam zebrać o podwyżki ? Nic innego w życiu nie potraficie tylko wyciągać ręce bo … ? Masakra !!! Zaraz pójdą na zwolnienia … kolejna grupa pozbawiona godności … tylko daj i daj …

 6. Zadam tylko jedno pytanie-ile %pkb wypracowuje urzednik i czy ten procent wzrosl w ciagu ostatniego roku,zeby mozna bylo dawac podwyzki? W firmie zeby dostac podwyzke,to trzeba na nia zapracować i miec wyrazne efekty swojej pracy. Za przewracanie papierkow nikt nie powinien dostawac wiecej niz trójke netto. I mowie tu o wszystkich urzednikach. Przede wszystkim dlatego,ze nie istnieje tam odpowiedzialnosc majątkowa za podejmowane dzialania. Dopiero gdy beda odpowiadac za swoje dzialania mozemy mowic o pracy. Obecnie to sztucznie stworzone stanowiska do obracania papierkami,ktorych wymagaja kolejne cudowne instytucje do przewracania papieru.

 7. Do Ant 100 procent racji dobrze gadasz

 8. Ant masz racje za przewracanie papierków powinni zarabiac 3000 zl netto tyle właśnie bym chciał przewracajac te papierki.Brawo Ty większość o to wlasnie walczy. Nie wiecie jakie sa zarobki a komentujecie. Żal

  • Nie więcej niż 3 , czytaj ze zrozumieniem. W urzędzie też tak czytasz dokumenty?

   • I przynajmniej 60% urzędników bym zwolnił od razu. Wtedy może ta pozostała reszta dostawać celowo pisze dostawać a nie zarabiać 3 tys na rękę. Zarabia ten kto pracuje natomiast urzędnik pełni funkcje czyli nie pracuje.

    • Mechanik samochodowy na swoim ,po opłaceniu wszystkich haraczy(takze na utrzymanie bandy tych,co „im sie nalezy podwyzka!) zarobi 3-4tys na ręke. Za konkretną pracę,wiedzę i doswiadczenie oraz efekty swojej pracy. Za co chciałby podwyżke urzednik? w jaki sposob jego praca ma pozytywny wpływ na życie obywateli? Podnoszenie podatków godne jest podwyżki? Traktować to jakos spektakularny sukces,bo w kasie miasta jest wiecej pieniedzy zabranych obywatelom za prace? A moze dać podwyzke,bo zaciągnieto kredyt w parabanku na 30 lat,czym zadluzono gminę i ta zbankrutowała? Dopiero jak urzednik,sędzia i cała banda bedzie odpowiadała za swoje błędne decyzje,bedziemy mogli mowić o podwyzkach i pracy na rzecz obywateli. Bo taki np. ze skarbowego kilka razy przewertuje akta,zanim zablokuje konto i położy cudzą firmę.

  • W budowlane w Lubinie płacą około 2500zł za pracę po min.10h i soboty. Więc 3000zł to za dużo, najniższa krajowa i będzie dobrze. Kasjerki w marketach więcej rzeczy przerzucają i są przynajmniej bardziej uprzejmi!

 9. niech społeczeństwo dowie się ile tak naprawdę zarabiacie? więcej od nauczycieli czy mniej?

 10. Dd no właśnie nie wiecej niz 3.Wystarczy trzy. Ale macie ból

 11. Jakim prawem ? Przekładanie papierów z szuflady do szuflady nie rozwija gospodarki i nie powoduje wzrostu PKB. Więc wkład Ich w gospodarkę jest zerowy. Dlatego nawet nie mają podstaw do jakich kolwiek zażaleń na kwotę swoich zarobków.

  • Mało tego ! Praca w urzędzie to ”Korpus SŁUŻBY cywilnej” a nie zarobkowej. Chcą zarabiać więcej nie otworzą własny biznes i zostaną Przedsiębiorcą ! Ale zaraz zaraz. Jak zderza się w realiami na wolnym rynku to ”zginą w ogniu”.

 12. Eh… żałosne te komentarze… tyle ogłoszeń o pracę do uw i żadnych kandydatów. .. skoro u prywaciarza tak źle to dlaczego wyżej wymienieni jie startują w konkursach? Chętnie popatrzę na przywracanie papierków przez wyżej wyminionym hahaha. Najpierw trzeba wiedzieć czym urząd i urzędnicy się zajmują. .. bo bez nich prywaciarze nie mogliby prowadzić działalności. … i wy nie mielibyscie pracy… niewiedza czyni was właśnie takimi komentatorami rzeczywistosci… zapraszamy do urzędu. .. wszystkich serdecznie… urzędniczka po 12 latach pracy zarabiający 2400 brutto… ps. Tyle samo teraz płacą. ..wiec liczę ze teraz chętnych będzie więcej. ..

  • bez urzednikow PRZEDSIEBIORCY BY ŻYLI w spokoju! to przez urzendnikow i ich decyzje zamykane są przedsiebiorstwa,blokowane rachunki. A gdy firma padnie z braku plynnosci finansowej po zablokowaniu konta,a sąd orzeknie ,ze urzad „sie jednak mylił”,to urzednik nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za swoją decyzję. To przedsiebiorcy są krajowi potrzebni i to im ma być w kraju najlepiej jak to mozliwe! to oni dają pracę i dostają za to po d..pie od urzędników. Prawo i stanowiska wymyslane sa przez kolejnych urzendikow,ktorymi są posłowie,ministrowie i reszta hałastry. Pomyśl ile jest sztucznych stanowisk,bez ktorych inne kraje potrafią funkcjonować o niebo lepiej i taniej! np urząd pracy. 10 osob oplacanych z publicznej kasy tylko po to,zeby podbić pieczatke,ze byłes na wizycie i nie ma dla ciebie zajęcia. A w tym czasie internet pęka od ofert pracy.

  • Zapomniałaś dodać że dostają premie, 13 karnet na siłownię do kina i inne benefity. Mam teściowa pracująca w moprze i widzę jakie ma z budżetówki profity.

 13. Jaka praca taka placa.

 14. Tak im żle ale pracy nie zmienią.

  • bo cieżko by sie było przestawić na prace,w ktorej jesteś za coś odpowiedzialny. Kawka,ploteczki,zbieranie podpisow i stawianie pieczątek. Źle? a w lecie „pracujemy krócej,bo sie paszka poci”. To już jest szczyt kures..wa! plucie pracującym ludziom w twarz. Nie dosc siedzi na d..ie,to jeszcze płacz,ze wentylatorek za słabo chlodzi.

 15. wstążki nosi się na głowie.
  nieroby zobaczyli , że strajkują nauczyciele , pielęgniarki to i oni chcą.
  pan wojewoda powinien rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji

 16. Skandal. Zarabiają od 2-3 tys. i chcą 1000 podwyżki. Kto daje 50-33% podwyżki!? Absurd. Też pracuję w budżetówce i raz na kilka lat (ostatnio było 3 lata temu) jest zapowiadana podwyżka, 7%. A i tak większość jej nie dostanie bo środki zostaną rozdysponowane do działów osiągających najlepsze wyniki – tak, tu się pracuje, bo to nie urząd, tylko sektor edukacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.736zł -0.91%
  • GBP 4.7558zł -0.5%
  • EUR 4.2538zł -0.2%
  • CHF 3.8259zł -0.32%

  Polub nas

  Materiały wideo

  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
  Szturm Twierdzy Zamość 2019
  Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
  Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)
  Przeprawa przez Wisłę 12 Brygady Zmechanizowanej. Zobacz nagranie z drona (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Maja i Andrzej Sikorowscy, Alicja Majewska i Renata Przemyk. Bezpłatne koncerty w Świdniku
  Festiwal Wieprzowiny, Mleka i Miodu w Bogucinie. Bedą pieczone prosiaki
  Pokazy sprzętu wojskowego, samolotów oraz ewakuacja przez Wisłę. W Dęblinie szykują piknik
  „Fire Party!” w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim
  Pudzian Band, Harlem oraz Kombii zagrają na festynie w Radzyniu Podlaskim
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.