Zamiast żółtych kamizelek, założą wstążki. Pracownicy urzędu wojewódzkiego walczą o wyższe zarobki

Zapowiadany na najbliższy poniedziałek protest pracowników lubelskiego urzędu wojewódzkiego zostanie przeprowadzony w łagodniejszej formie. Zamiast żółtych kamizelek założą oni wstążki.

35 komentarzy

 1. Jakim prawem ? Przekładanie papierów z szuflady do szuflady nie rozwija gospodarki i nie powoduje wzrostu PKB. Więc wkład Ich w gospodarkę jest zerowy. Dlatego nawet nie mają podstaw do jakich kolwiek zażaleń na kwotę swoich zarobków.

  • Mało tego ! Praca w urzędzie to ”Korpus SŁUŻBY cywilnej” a nie zarobkowej. Chcą zarabiać więcej nie otworzą własny biznes i zostaną Przedsiębiorcą ! Ale zaraz zaraz. Jak zderza się w realiami na wolnym rynku to ”zginą w ogniu”.

 2. Eh… żałosne te komentarze… tyle ogłoszeń o pracę do uw i żadnych kandydatów. .. skoro u prywaciarza tak źle to dlaczego wyżej wymienieni jie startują w konkursach? Chętnie popatrzę na przywracanie papierków przez wyżej wyminionym hahaha. Najpierw trzeba wiedzieć czym urząd i urzędnicy się zajmują. .. bo bez nich prywaciarze nie mogliby prowadzić działalności. … i wy nie mielibyscie pracy… niewiedza czyni was właśnie takimi komentatorami rzeczywistosci… zapraszamy do urzędu. .. wszystkich serdecznie… urzędniczka po 12 latach pracy zarabiający 2400 brutto… ps. Tyle samo teraz płacą. ..wiec liczę ze teraz chętnych będzie więcej. ..

  • bez urzednikow PRZEDSIEBIORCY BY ŻYLI w spokoju! to przez urzendnikow i ich decyzje zamykane są przedsiebiorstwa,blokowane rachunki. A gdy firma padnie z braku plynnosci finansowej po zablokowaniu konta,a sąd orzeknie ,ze urzad „sie jednak mylił”,to urzednik nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za swoją decyzję. To przedsiebiorcy są krajowi potrzebni i to im ma być w kraju najlepiej jak to mozliwe! to oni dają pracę i dostają za to po d..pie od urzędników. Prawo i stanowiska wymyslane sa przez kolejnych urzendikow,ktorymi są posłowie,ministrowie i reszta hałastry. Pomyśl ile jest sztucznych stanowisk,bez ktorych inne kraje potrafią funkcjonować o niebo lepiej i taniej! np urząd pracy. 10 osob oplacanych z publicznej kasy tylko po to,zeby podbić pieczatke,ze byłes na wizycie i nie ma dla ciebie zajęcia. A w tym czasie internet pęka od ofert pracy.

  • Zapomniałaś dodać że dostają premie, 13 karnet na siłownię do kina i inne benefity. Mam teściowa pracująca w moprze i widzę jakie ma z budżetówki profity.

 3. Jaka praca taka placa.

 4. Tak im żle ale pracy nie zmienią.

  • bo cieżko by sie było przestawić na prace,w ktorej jesteś za coś odpowiedzialny. Kawka,ploteczki,zbieranie podpisow i stawianie pieczątek. Źle? a w lecie „pracujemy krócej,bo sie paszka poci”. To już jest szczyt kures..wa! plucie pracującym ludziom w twarz. Nie dosc siedzi na d..ie,to jeszcze płacz,ze wentylatorek za słabo chlodzi.

 5. wstążki nosi się na głowie.
  nieroby zobaczyli , że strajkują nauczyciele , pielęgniarki to i oni chcą.
  pan wojewoda powinien rozgonić to towarzystwo wzajemnej adoracji

 6. Skandal. Zarabiają od 2-3 tys. i chcą 1000 podwyżki. Kto daje 50-33% podwyżki!? Absurd. Też pracuję w budżetówce i raz na kilka lat (ostatnio było 3 lata temu) jest zapowiadana podwyżka, 7%. A i tak większość jej nie dostanie bo środki zostaną rozdysponowane do działów osiągających najlepsze wyniki – tak, tu się pracuje, bo to nie urząd, tylko sektor edukacji.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online