Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uszkodzone auta, zerwane dachy i linie energetyczne. Jedno z drzew złamało betonowy słup

Nawałnica, która przeszła w czwartek nad regionem wyrządziła wiele szkód, m.in. w drzewostanie i infrastrukturze energetycznej oraz drogowej. Silny wiatr uszkodził również dachy, a jedno z upadających drzew złamało betonowy słup.

Silny wiatr podczas czwartkowej nawałnicy uszkodził wiele drzew w Lublinie. Upadające połamane konary zniszczyły zaparkowane pojazdy, linie energetyczne oraz elementy infrastruktury drogowej. Kilka drzew runęło w rejonie al. Solidarności, nad Czechówką. Został tam m.in. złamany betonowy słup oraz powyginane metalowe barierki wzdłuż chodnika. Na ul. Ruskiej drzewo spadło na auto.W pojeździe została uwięziona kierująca.

Na ul. Kalinowszczyzna złamane drzewo uszkodziło linie energetyczne, przez pewien czas brak było oświetlenia. Nie działała m.in. sygnalizacja w rejonie ronda przy zamku. Na al. Racławickich przy ul. Sowińskiego drzewo upadło na samochód.

Z kolei w regionie, silny wiatr zrywał dachy i uszkadzał budynki, m.in. w powiecie kraśnickim. Podobnie było w Janowicach w gminie Mełgiew, tam doszło do zerwania dwóch dachów i w Chmielniku w powiecie lubelskim został zerwany dach. Zaś w Rudce Kozłowieckiej drzewo upadło na budynek.

Strażacy usuwali również drzewa, które tarasowały przejazd na drogach, m.in. w powiecie bialskim. Trwa szacowanie strat, na chwilę obecną nie ma informacji o osobach, które ucierpiałby w czwartkowej nawałnicy.

2017-03-02 22:32:14
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Znów te drzewa będą leżeć niesprzatniete pół roku. I znów nie będzie można przejsc tylko w Lublinie takie rzeczy ktos powinien za to odpowiedzieć!!!

  2. Topole? komunistyczne pamiątki upadają?

  3. Trochę nieładnie z mojej strony, ale ja się cieszę, że wiatr powalił część bilbordów na Tysiąclecia od strony PKSu. Wreszcie widać ładnie wyremontowaną cerkiew a nie te ohydne tablice.

    • co racja to racja, przynajmniej wiaterek pozprzątał nieco przestrzeń publiczną 🙂

  4. najważniejsze aby nie wycinaĆ DRZEW

  5. reklamy – banery które upadły powinny zniknąć! są ohydne, nieskuteczne i niebezpieczne!!!!

Z kraju