Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Nadbystrzycka: Zapatrzyła się na wypadek, potrąciła rowerzystkę. Straciła uprawnienia

Ciekawość kierowców przejeżdżających obok miejsc, gdzie doszło do wypadków, już nie raz zakończyła się kolejnym zdarzeniem drogowym. Dzisiaj w przeciągu godziny, tylko w jednym miejscu, dwoje kierowców o mało nie doprowadziło do kolejnych groźnych potrąceń.

W środę przed południem na ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie miało miejsce potrącenie rowerzysty. Gdy funkcjonariusze zabezpieczali miejsce zdarzenia, prowadząc niezbędne czynności, aż dwa razy o mało nie doszło do kolejnych podobnych zdarzeń. Wszystko przez ciekawość kierowców, dla których ważniejsze było patrzenie na to, co się stało, niż zwracanie uwagi na drogę.

Najpierw kierujący daewoo mężczyzna, jadąc lewym pasem ruchu, tak zapatrzył się na rozbite auto i uszkodzony rower, że nie zauważył, iż na prawym pasie inne auta przepuszczają pieszych. Prawie przejechał po stopach znajdującym się na środku jezdni osobom. Tylko ich uwaga sprawiła, że w porę się cofnęli, unikając potrącenia.

Kierujący pojazdem nawet nie zareagował, co więcej po chwili zawrócił, by skutki wypadku obejrzeć z drugiej strony. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany i za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci ukarali go 500 złotowym mandatem karnym. Skutki swojej ciekawości zapamięta więc na długo.

Niebawem podobnym zachowaniem popisała się kierująca Fiatem Punto kobieta. Skupiła swoją uwagę na rozbitych pojazdach i potrąciła znajdującą się już na jezdni rowerzystkę. Na szczęście poszkodowanej, oprócz drobnych potłuczeń, nic poważnego się nie stało. Sprawczyni w tym przypadku stanie przed sądem. Funkcjonariusze zatrzymali jej uprawnienia do kierowania i skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

(fot. lublin112)
2016-04-20 17:58:43

23 komentarze

 1. I ZNOWU BABA ZA KIEROWNICA????????????????

 2. z tego co widziałem to rowerzystka przeprowadzała rower a nie jechała i co pisza o rozbitych samochodach jak tylko jeden potracił pieszego

 3. Hahaha jaki idiota jeszcze nawrotke robil jakby było to przy rondzie to by krążył po nim z dwie godziny burak ze wsi

 4. Ta stara co zaczęła – pewnie często bywa na marszach alimenciarza z kucykiem 🙂

 5. Czy tej babinie 73l. co pewnie już nie bardzo widzi i słyszy też zatrzymano uprawnienia czy to pani tzw. resortowa nie do ruszenia?

 6. A dzisiaj było głośno o tym jak przy wyprzedzaniu na podwójnej oraz zakręcie policjant wraz z pasażerem (zastępca szefa policji) spowodowali poważną kolizję. Skończyło się na mandacie i kilku punktach karnych. Jakiś psiak przed kamerą komentował, że nie było podstaw do zatrzymania prawka. Choć trasa bardzo ruchliwa a miejsce niebezpieczne.

 7. Strata prawka, pięć stówek mandatu – gapowe sporo kosztuje, trąby za kółkiem, 😳

 8. Zanim wycofają prawo, które jest niezgodne z konstytucją, zabiorą jeszcze setki praw jazdy nieświadomym obywatelom. Niedługo zaczną zabierać przy każdej kontroli, bożki z milicji.

 9. A moze ktos sie wezmie w koncu za tych pseudo-rowerzystow mbanku? Jezdza jak samowolka, nic ich nie obchodzi, srodkiem ulicy w hispsterskich ubrankach, bez kasku. Ostatnio mloda dama na takim wypozyczonym rowerku smigala dolna 3 maja pod gore w srodku szczytu, jadac przed nia mialem wrazenie ze zaraz zjedzie tylem.

  • Kask nie jest obowiązkowy, ale faktem jest, że spora grupa korzystających z LRM nie ma mglistego pojęcia o poruszaniu się rowerem. I nie chodzi o jakieś wysublimowane reguly, ale np. to, że w tym kraju obowiązuje ruch prawostronny.

 10. Dzisiaj baba także wymusiła mi pierwszeństwo i nie gdybym nie przeskoczył krawężnika i na chodnik to wylądowałbym w bagażniku. Na następnym skrzyżowaniu dostała opierdziel i zero reakcji, jakby nie wiedziała o czym mówię. To już kolejny raz w tym tygodniu.