690 680 960

Strażnicy miejscy pomogą uruchomić samochód i wyciągną z zaspy

Lublin, Łęczna, Biała Podlaska, Międzyrzec Podlaski a ostatnio też Puławy i Świdnik – m.in. w tych miastach naszego regionu kierowcy mogą liczyć na pomoc straży miejskiej, gdy nie chce odpalić samochód. Wystarczy zadzwonić pod nr 986.

Na dworze mamy prawdziwą zimę, prognozy wskazują, że niebawem nadejdą kilkunastostopniowe mrozy, a w takich warunkach zdarza się, że auto nie chce odpalić. Usługi pomocy w uruchamianiu pojazdów świadczą taksówkarze oraz pomoc drogowa, jednak taka pomoc kosztuje, najczęściej od 20 nawet do 100 złotych. Tymczasem całkowicie za darmo można skorzystać z pomocy straży miejskiej, której funkcjonariusze przyjeżdżają na miejsce i pomagają uruchomić pojazdy mieszkańców. W ten sposób strażnicy z kilku miast w naszym regionie starają się pomóc mieszkańcom w dojechaniu do miejsca przeznaczenia.

Jak wyjaśniają strażnicy, w Lublinie świadczą tego typu pomoc już od kilku lat. W innych miastach, tak jak w Puławach czy w Świdniku, dopiero niedawno zakupiono odpowiedni sprzęt. W ubiegłych latach najwięcej zgłoszeń strażnicy otrzymywali w godzinach porannych, choć popołudniami także dzwonili kierowcy którzy potrzebowali pomocy. Były dni, że w trakcie siarczystych mrozów w samym tylko Lublinie funkcjonariusze mieli po kilkadziesiąt zgłoszeń z prośbą o pomoc.

Czas oczekiwania na przyjazd patrolu jest uzależniony od ilości zgłoszeń, oraz od tego, gdzie strażnicy aktualnie się znajdują. Trwa to najczęściej od kilkunastu minut do godziny. Z kolei w Łęcznej straż miejska oprócz uruchamiania aut gdy odmówił posłuszeństwa akumulator, pomagają gdy kierowca nie może wyjechać z głębokiego śniegu czy też zaspy. Funkcjonariusze oprócz kabli rozruchowych mają na wyposażeniu linę holowniczą dzięki której pomagają wydostać się ze śnieżnej pułapki.

(fot. lublin112)
2017-01-05 11:50:55

17 komentarzy

  1. dawid – trafiłeś w punkt. W 100% się z Tobą zgadzam

  2. popieram tomka w zupełnośći

  3. Dziękuję, już próbowałem się dodzwonić w godzinach porannych. Zapomnij. Skończyło się na kablach od taksówkarza.

  4. Kiedy w świdniku zlikwidują sm.

  5. A odsniezać ulice to juz nie łaska?

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas