690 680 960

Skradziono rower na LSM. Nasza czytelniczka prosi o pomoc

Poprzedniej nocy z wieżowca przy ul. Wallenroda w Lublinie skradziony został rower. Za pomoc lub informację, która przyczyni się do jego odnalezienia, przewidziana jest nagroda.

Kradzież miała miejsce w nocy z piątku na sobotę w wieżowcu przy ul. Wallenroda 2C w Lublinie. Nasza czytelniczka po przyjeździe z pracy przypięła rower na korytarzu na dziewiątym piętrze. O godzinie 19 jednoślad jeszcze znajdował się w swoim miejscu. Jednak w sobotę rano okazało się, że zabezpieczenie zostało pokonane a rower skradziono.

-Codziennie dojeżdżam nim ok. 4 km do pracy. Może ktoś pozna zadbany rower damski, srebrny, marki Hercules i dzięki temu się on odnajdzie – apeluje Marta. Rower posiadał jeszcze założony w ostatnich dniach metalowy czarny koszyk z przodu.

Jeżeli ktoś widział w ostatnim czasie prezentowany na zdjęciach jednoślad, lub też jest w stanie pomóc posiadanymi informacjami, prosimy o kontakt z naszą redakcją. Za pomoc przewidziana jest nagroda.

(fot. nadesłane)
2016-05-08 14:50:25

16 komentarzy

 1. Hehe ludzie myślą że są bezpieczni w swoich mieszkaniach a tym czasem złodziej w nocy łapie za klamkę od drzwi (a ty zapomniałeś/łaś zamknąć od środka na zamek) Monitoring szerokokątny na parterze i kamery w windach…na czechowie zaczynają montować i pojawiło się kilka kilkadziesiąt kamer na osiedlu w różnych (nieoczekiwanych miejscach)

 2. wujek Kleofas

  Żaden przypadkowy złodziej z ulicy nie wspina się na 9 piętro nieznanego sobie wieżowca, by ukraść rower. Ktoś spośród sąsiadów, albo ich weekendowych gości. Pewnie rower był zapięty na linkę za 5 zł, którą forsuje się w kilka sekund. Było zainwestować w dobrego U-locka. Też go ukręcą, ale jest przy tym trochę hałasu i trwa to dłużej.

 3. Dlaczego nie ma informacji, że to płatne ogłoszenie – czy jakiś znajomek niepodpisanego pismaka liczy na darmowe publikacje. 112 coraz bliżej wam do Faktu.

  • Nie jest to żadne płatne ogłoszenie. Zawsze staramy się pomagać czytelnikom w różnorakich sprawach, w większości kończy się to sukcesem. W wielu przypadkach odnalazły się skradzione rzeczy, czy też zatrzymano sprawców różnych przestępstw. A co do Faktu, to uwierz nie ma to nic z tym wspólnego, gdyż nasza droga jest całkowicie inna.

  • Czekaj zginie ci coś albo ktoś ci coś ukradnie, albo będziesz szukał świadków wypadku to nie pisz do lublin112 po pomoc. Od kiedy ogłoszenia o kradzieżach są płatne ignorancie? Tobie takimi komentarzami coraz bliżej dna, oczywiście komentatorskiego.

 4. A od kiedy rowery można trzymać na klatce ?

 5. na klatkach schodowych jest zakaz trzymania rowerów,jak i innych przedmiotów i w tym przypadku żadna firma ubezpieczeniowa kasy nie odda.

  • Konkretnie: który przepis tego zabrania?

   • Przepisu ppoż zabraniają trzymania gratów na klatce schodowej.

    • Prosiłem o konkretny przepis a nie ogólnik; Wózek dla dziecka też jest gratem? Kuba , co ty na to?

     • To jest regulamin wewnętrzny spółdzielni a nie zapis ustawowy, Tak samo jak zakaz grillowania na balkonie, którego notabene, nawet w bloku tuż przy administracji osiedla Mickiewicza nie respektują. Po za tym, czy chwilowe pozostawienie roweru przy drzwiach od własnego mieszkania jest ” gromadzeniem rzeczy” ? Co z kwiatami, wózkami, obrazkami na ścianach? Ostatnio nawet choinki ubierają na korytarzach klatek schodowych, co pokazywała TV Lublin w Panoramie.

     • Jak już mamy ciągnąć ten off-topic: Wewnętrzny regulamin spółdzielni jest aktem prawa miejscowego i również obowiązuje wszystkich użytkowników części wspólnej budynku. Podstawą jego wydania było Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 nr 109, pozycja 719) a w szczególności: Paragraf 4, ustęp 1, punkty 11),16) i 18) w związku z Paragrafem 15, ust. 1 pkt 2) (jak już wam się bardzo googlować nie chciało, to zrobiłem to za was). I nie ma „nie wiedziałem”, bo po prostu takie są przepisy. Drogi ewakuacyjne (a w wypadku braku osobnych schodów pożarowych drogą ewakuacyjną jest właśnie klatka schodowa) muszą pozostawać wolne od obiektów, urządzeń, krat. Bez wyraźnej zgody zarządcy budynku (poprzedzonej sprawdzeniem, czy pozostanie 67% minimalnej szerokości drogi ewakuacyjnej) nie wolno tobie nawet pudełka po butach składować na klatce schodowej. Ja wiem, że do niektórych nigdy to nie dotrze, ale takie jest prawo i nie bierze się ono z sufitu.

   • Nawet gdyby nie zabraniał tego regulamin (a większość regulaminów SM tego zabrania), to zabrania tego ogólny zapis zabraniający zmieniania przeznaczenia części wspólnej nieruchomości a także Rozporządzenie MSWiA z 16 czerwca 2003 r. (jak się nie chce tobie googlować – rozporządzenie wykonawcze dotyczące przepisów ppoż).

    • Fuj – ta wersja już nie obowiązuje, ale jest nowsze, o podobnej treści – nie chce mi się szukać.

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas