Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Rakieta znad Ukrainy spadła na wieś w naszym regionie. Są ofiary śmiertelne (foto)

Wszystko wskazuje na to, że za wybuchem w Przewodowie stoi rakieta, jaka nadleciała od strony Ukrainy. Zdarzenie miało miejsce w czasie, kiedy u naszych wschodnich sąsiadów trwał rosyjski atak na obiekty infrastruktury energetycznej.

Dwie osoby nie żyją na skutek wybuchu, do jakiego doszło we wtorek około godziny 15:35 w miejscowości Przewodów w powiecie hrubieszowskim. Z relacji mieszkańców wynika, iż eksplozja została wywołana przez pocisk, który przyleciał z terenu Ukrainy.

Rakieta spadła na terenie punktu skupu zboża. Eksplodowała przy samej przyczepie ciągnika rolniczego. Pozostawiła po sobie sporej wielkości lej. Jak nam przekazano, ofiary to pracownicy suszarni. Co ważne, zdarzenie miało miejsce w pobliżu bloków mieszkalnych, które znajdują się kilkadziesiąt metrów dalej.

Z naszych ustaleń wynika, iż zdarzenie może być związane z atakiem rakietowym na miejscowość Bełz na Ukrainie. Jest ona położona 12 km od Przewodowa. Z kolei od samego Przewodowa do granicy z Ukrainą jest 7 km.

-Najpierw słychać było głośny świst, potem wszystko wybuchło. W pobliżu leżą też odłamki od tego pocisku. Sąsiedzi mówili, że była też jeszcze jedna rakieta, lecz miała ona spaść gdzieś na pola – mówi nam jeden z okolicznych mieszkańców.

Eksplozję słyszeli również mieszkańcy okolicznych miejscowości. Obecnie na miejscu pracują służby ratunkowe oraz policja. Cały okoliczny teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. W drodze do Przewodowa są też policjanci z Oddziału Prewencji z Lublina jak też kryminalni.

W promieniu kilkudziesięciu metrów od miejsca wybuchu znajdowane są szczątki rakiety. Na tych, które zostały już zabezpieczone, nie ma żadnych oznaczeń.

Na Ukrainie od popołudnia trwa zmasowany rosyjski atak na obiekty infrastruktury energetycznej. Wykorzystano do tego celu co najmniej sto rakiet. Jest wiele osób zabitych i rannych. Część pocisków nie trafiła w zamierzone cele. Wiadomo już, że jeden z nich uderzył w budynek mieszkalny.

Premier Mateusz Morawiecki zwołał w trybie pilnym Komitet Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Do jego zadań należy „zapewnienie koordynacji przygotowań, działań oraz sprawnego podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa i obrony państwa oraz rekomendowanie Radzie Ministrów lub Prezesowi Rady Ministrów propozycji w tym zakresie”. Szefem Komitetu jest wicepremier, minister obrony Mariusz Błaszczak.

Na miejsce udaje się również wojewoda lubelski Lech Sprawka. Na miejscu są też nasi reporterzy. Wkrótce więcej informacji.

Rakieta znad Ukrainy spadła na wieś w naszym regionie. Są ofiary śmiertelne (foto)

(fot. lublin112, nadesłane)

140 komentarzy

  1. To był piorun kulisty.

  2. Art, 5 uruchomiony! Francja przyśle transport kolorowej kredy do malowania na chodnikach w ramach protestu!

  3. A czy ktoś bierze wogole pod uwagę że to był zamierzony cel przez braci z Ukrainy wykorzystując okazję podczas bombardowania Ukrainy że niby zablakaly się rakiety do Polski by w końcu włączyć NATO do wojny?

  4. A gdzie nasza obrona przeciwrakietowa , chyba ktoś widział że coś wleciało na teren kraju ?

  5. Jeśli rakieta jest ukraińska, kto będzie odpowiedzialny za zabijanie ludzi?

  6. Guzik prawda Kolego, otwórz umysł. Tak każe myśleć plebsowi zjednoczona Masoneria wraz z watykańskim sponsorem. Nie było tam żadnej ukraińskiej ani ruskiej rakiety, tylko utajnione lądowanie Obcych. Prawdopodobnie kosmici lądowali powtórzyć eksperyment z Emilcina i porwali też dwoje ziemian żeby poddać ich badaniom a przy okazji musieli pozbyć się świadków. Strefa 51 w Przewodowie zamknięta kordonem policji w obawie przed rozprzestrzenianiem się pozaziemskiego promieniowania i kosmicznej mikroflory. Przy okazji Amerykanie uruchamiają par4 NATO z tajnym aneksem dotyczącym lądowania UFO i chcą mieć monopol na kontakty z obcą cywilizacją i chcą przechwycić marsjańskie uzbrojenie i pojazdy zdolne przemieszczać się w przestrzeni międzygalaktycznej.

Z kraju

Sport