690 680 960

Przywiązał psu kamień i wrzucił do rzeki. Tysiąc złotych nagrody za pomoc w ujęciu zwyrodnialca

W ostatnich dniach nastąpił wysyp zdarzeń, dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Niestety większość z nich dotyczy psów. Wczoraj zostaliśmy powiadomieni o kolejnym bulwersującym przypadku.

We wtorek grupa młodych osób, chcąc aktywnie spędzić czas, wybrała się na spływ kajakami rzeką Wieprz. Gdy znajdowali się na wysokości miejscowości Blizocin w powiecie lubartowskim, w gminie Jeziorzany, dostrzegli, że w wodzie coś się porusza. Po podpłynięciu bliżej zauważyli, że jest to pies, który walczył o utrzymanie się na powierzchni wody. Chłopcy błyskawicznie ruszyli mu na pomoc.

Jednak to co ukazało się ich oczom przeraziło wszystkich. Mianowicie pies miał szyję okręconą sznurem, a do niego przywiązany był ciężar. Chłopcom udało się odciąć linę i wyciągnąć wyczerpanego psa na brzeg. Chłopcy zrobili mu zdjęcie i zgłosili się po pomoc do kilku organizacji prozwierzęcych. Odpowiedział warszawski oddział Vivy, którego inspektorzy jeszcze tego samego dnia wyruszyli by udzielić psu dalszej pomocy.

– Psiak jest bardzo wychudzony, a jego ciało pokrywają ropiejące rany, plackowate wyłysienia i zrogowaciały naskórek – wyjaśnia Paweł Artyfikiewicz z Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!. – Został przebadany przez lekarza weterynarii, który orzekł, że jest to ok. 8 miesięczna suczka i poza wychudzeniem cierpi na zaawansowaną nużycę, czyli chorobę skóry wywołaną przez pasożyty – dodaje Paweł Artyfikiewicz.

Sytuacją a także stanem suczki byli nawet zszokowani przedstawiciele fundacji, którzy przyjechali na interwencję. – Była ona tak wycieńczona, że kiedy tylko włożyliśmy ją do samochodu, od razu zasnęła i spała przez całą drogę do Warszawy – wspomina Magdalena Słowińska. – Zachowanie młodych ludzi, którzy udzielili suczce pomocy, zasługuje na najwyższą pochwałę – dodaje.

Obecnie suczka przebywa w klinice, gdzie jest leczona i powoli wraca do zdrowia. Z pewnością gdy dojdzie do siebie, będzie dla niej szukany nowy dom. Jednocześnie trwają poszukiwania oprawcy, który usiłował w ten sposób pozbyć się swojego psa. Wolontariusze fundacji wyznaczyli nagrodę w wysokości tysiąca złotych dla osoby, która przyczyni się do zatrzymania poszukiwanej osoby. Jednocześnie każdy, kto w jakikolwiek sposób jest w stanie wspomóc leczenie suczki proszony jest o kontakt z fundacją.(fot. nadesłane – Viva)
2015-07-23 07:30:17

50 komentarzy

  1. udostępnione na FB.proponuję wszystkim porozsyłać tę wiadomość.nie raz dzięki FB udało sie odnależc właściciela czy tez jak w tym przypadku kata

  2. Szkoda że nie wiem kto to zrobił, zawiązałabym sznur na karku , przywiązana kamień tak ciężki że ryjem szorowałby po asfalcie i zaprowadziła gdzie trzeba.Za nagrodę dziękuję.

  3. Odstrzelić gnoja:(

  4. Przyjdzie kryska na Matyska na bank.

  5. Pies też stworzenie nie mówi nie stęka ale uczucia ma , co poniektórzy Ci co piszą nawet do tego poziomu nie sięgają

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej