Dwa popołudniowe potrącenia dzieci na lubelskich ulicach

W ciągu zaledwie godziny, w niedalekiej odległości od siebie, doszło do dwóch potrąceń dzieci. W obu przypadkach zdarzenia miały miejsce na przejściach dla pieszych.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 17 na ulicy Lotniczej w Lublinie. Na wysokości ulicy Elektrycznej samochód osobowy potrącił jadące rowerem dziecko. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Jak wstepnie ustalili policjanci, kierująca chevroletem kobieta jechała w kierunku Drogi Męczenników Majdanka.

Gdy dojeżdżała do przejścia dla pieszych, wjechał na nie jadący rowerem 9-latek. Na hamowanie było za późno i doszło do potrącenia. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala. W chwili obecnej, nie jest znany jeszcze stan jego zdrowia. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Z kolei po godzinie 17 na Drodze Męczenników Majdanka znów doszło do potrącenia. Na wysokości ulicy Wrońskiej samochód osobowy wjechał w dziecko przeprowadzające rower przez przejście dla pieszych. Jak wstępnie ustalili policjanci, na jednym pasie jezdni zatrzymał się trolejbus komunikacji miejskiej, ustępując pierwszeństwa pieszym.

Kierowca samochodu osobowego zignorował stojący pojazd i wjechał na przejście. Na szczęście w tym przypadku potrącone dziecko nie odniosło poważniejszych obrażeń ciała. Zostało opatrzona ne miejscu przez ratowników medycznych.

Informację o zdarzeniach otrzymaliśmy od czytelników. DZIĘKUJEMY!


(fot. lublin112)
2016-06-16 21:03:30

38 komentarzy

 1. Dokładnie. Na niektórych pasach stoi się po 15minut żeby przejść i jeszcze ruletka czy na 2 pasie się zatrzyma,czy cie kropnie.

 2. Bynajmniej mniej bab powoduje śmiertelne wypadki a o chłopach co chwilę coś piszą,, że zabił za szybko jechał.. Dajcie spokój kobietom .Ja jestem kobietą i duzo lepiej jeżdzę nie od jednego faceta..

  • No po prostu szatan a nie kobieta, aż chciałbym to zobaczyć. 🙂

  • To jeszcze proponuję @zośka popracować nad ortografią – słowo „bynajmniej” bynajmniej nie oznacza tego samego co „przynajmniej”.
   A dzieciaczkom zdrówka i bardziej czujnych rodziców.

 3. Arturze np. na Witosa.

  • Na Witosa, to jak się chce to można się cofnąć do kładki prowadzącej do Carrefour i przejść maksymalnie, łącznie z dojście do kładki, w 5 minut.

   • Tak, szczególnie wtedy, gdy jesteś na przejściu pod Obi. Widać, że takie bzdury wypisuje kierowca nie będący pieszym, bo pewnie nawet do sklepu obok domu jeżdzi samochodem.

  • To jest chyba najgorsze przejscie w lublinie, które w normalnym kraju dawno by było zastąpione kładką nad ulicą. Lecz nie ma szans aby ktoś czekał tam tyle czasu na przejście. Proponuję aby Kolega najpierw usiadł z zegarkiem w ręku i zobaczył ile trwa 45 minut. A jeśli naprawdę pokonanie tego przejścia zajmuje Tobie 45 minut proponuję korzystać z kładki przy carrefourze i spokojnie przechodzić nad ulicą.

 4. n
  ie piszę że codziennie, ale bywa .kładka jest ciut daleko, mam na myśli to przejście pierwsze od wiaduktu.

 5. Powiem tylko tyule, najgorsze są baby w średni (podeszłym) wieku za kierownicą, sama ostatnio zostałabym potrącona przechodząc z córką przez przejście, dodam , że na światłach przy Ul. Jana Pawła obok Lidla, Strzałka warunkowa ewidentnie jest dla kierowców, obie przeprowadzamy rowery, a to próchno z włosami jak pudel by na rozjechała i jeszcze pretensje i trąbić na nas zaczęła zero wyobraźnie….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem