Pierwszy taki konkurs w Lublinie. Dzieci rywalizowały przygotowując najsmaczniejszą potrawę

W sobotę w Lublinie odbył się wyjątkowy konkurs. Wzięły w nim udział dzieci, posiadające zdolności kulinarne. Nad wszystkim czuwali profesjonalni kucharze.

W sobotę na Placu Teatralnym w Lublinie odbył się organizowany już od kilkunastu lat konkurs „Lubelskie Smaki”. Są w nim oceniane oryginalne potrawy z regionu, przygotowywane przez profesjonalistów – zawodowych kucharzy jak też adeptów kulinarnej sztuki ze szkół gastronomicznych. W tym roku organizatorzy postanowili przygotować niespodziankę i równolegle przygotowano konkurs kulinarny dla najmłodszych.

„Lubelskie Smaki Junior” przeznaczony był dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Uczestnicy gotowali na scenie mając u boku wsparcie specjalnie wyselekcjonowanych zawodowych kucharzy. Dzieci miały do wyboru temat przewodni jakim była polędwiczka wieprzowa, łosoś lub pierś z kaczki. Po wybraniu jednego z tych produktów uczestnicy do czasu konkursu mogli popracować nad nim w domu wraz z rodzicami.

Później musieli go perfekcyjnie wykonać na scenie, gdzie pomoc i nadzór zapewniali im profesjonalni lubelscy kucharze. Najlepsi trafili do kolejnego etapu, w którym do wykonania był deser. Wykonane dania oceniało profesjonalne jury złożone ze znanych w kulinarnej branży osób. Lubelskie Smaki Junior wygrała Anastazja Suchy. Jednak w konkursie nie było przegranych i wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

(fot. lublin112)
2016-06-05 08:00:30

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Anioł z Piekła

    Wszystko fajnie pięknie, ale tak naprawdę po co to? Dlaczego dzieci zamiast się bawić i powoli dorastać, gotują obiady na rynku. Geneza ich talentów jest prosta, bo nie jest tak, że małolacik gotuje sobie w domu obiad bo nie ma co robić albo rozwija swoje gastronomiczne talenty. Zwykle to dziecko umie gotować, bo rodziców nie ma w domu a powietrzem nie zapełni żołądka, albo jest to jedyna „kara”, którą stosują, żeby chodź na godzinkę oderwać od komputera, bo jak wyrzucą przed blok to będzie im beczał do domofonu pod klatką. „Jak przyjdę, to obiad ma być zrobiony” hehe dla mnie to bardasznik dzieci powinny skakać po trzepaku jak małpy i drzeć swoje mor… P.S jeszcze im garniturki niech założą

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021