Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze truskawki z naszego regionu już są. Teraz szukają tej największej

Od kilku dni w truskawkowym zagłębiu, jakim w naszym regionie jest gmina Puławy, na krzakach czerwienią się te smaczne owoce. Jak co roku ogłoszonych zostało kilka konkursów dla plantatorów.

Na polach w gminie Puławy, gdzie znajduje się najwięcej plantacji truskawek w naszym województwie, dostrzec już można na krzakach czerwone owoce. Na ogłoszony przez Urząd Gminy konkurs na zebraną pierwszą łubiankę tych smacznych owoców, wygrała pani Iwona Bachanek z miejscowości Polesie. Jako pierwsza, już na początku tygodnia dostarczyła pełną truskawek łubiankę. Komisja konkursowa po odwiedzeniu gospodarstwa potwierdziła pochodzenie zbioru a owoce odmiany „Diana” spełniły wymagania regulaminu.

Teraz władze gminy zapraszają plantatorów do udziału w konkursie na najdorodniejszą truskawkę tegorocznego sezonu. Aby wziąć udział w konkursie należy najpóźniej do dnia 17 czerwca dostarczyć do Urzędu Gminy owoc truskawki o największej wadze. Zwycięży plantator, któremu uda się wyhodować najcięższą truskawkę.

Jednak to nie koniec konkursów, jakie przygotowała gmina dla mieszkańców. Dwa kolejne dotyczą corocznego festynu, jaki tym roku odbędzie się 3 lipca na stadionie w Górze Puławskiej. Podczas Święta Truskawki wyłonione zostanie najpiękniejsze truskawkowe stoisko. Do tego mieszkanki gminy Puławy mogą zgłaszać swój udział w wyborach Miss Truskawki. Wybierane będą Miss, Wicemiss oraz Truskawkową Miss Publiczności. W konkursie tym oceniane będą pomysłowość i oryginalność truskawkowych kreacji, w których zaprezentują się kandydatki do tytułu.

(fot. UG Puławy)
2016-05-15 16:21:51

Jeden komentarz

  1. Studętkom jezdem to wiem, że...

    …nie ma lepszych truskawek niż własnymi rencyma wyhodowanych – chociażby w balkonowej skrzynce, albo na ogródku działkowym