Pierwsze truskawki z naszego regionu już są. Teraz szukają tej największej

Od kilku dni w truskawkowym zagłębiu, jakim w naszym regionie jest gmina Puławy, na krzakach czerwienią się te smaczne owoce. Jak co roku ogłoszonych zostało kilka konkursów dla plantatorów.

Na polach w gminie Puławy, gdzie znajduje się najwięcej plantacji truskawek w naszym województwie, dostrzec już można na krzakach czerwone owoce. Na ogłoszony przez Urząd Gminy konkurs na zebraną pierwszą łubiankę tych smacznych owoców, wygrała pani Iwona Bachanek z miejscowości Polesie. Jako pierwsza, już na początku tygodnia dostarczyła pełną truskawek łubiankę. Komisja konkursowa po odwiedzeniu gospodarstwa potwierdziła pochodzenie zbioru a owoce odmiany „Diana” spełniły wymagania regulaminu.

Teraz władze gminy zapraszają plantatorów do udziału w konkursie na najdorodniejszą truskawkę tegorocznego sezonu. Aby wziąć udział w konkursie należy najpóźniej do dnia 17 czerwca dostarczyć do Urzędu Gminy owoc truskawki o największej wadze. Zwycięży plantator, któremu uda się wyhodować najcięższą truskawkę.

Jednak to nie koniec konkursów, jakie przygotowała gmina dla mieszkańców. Dwa kolejne dotyczą corocznego festynu, jaki tym roku odbędzie się 3 lipca na stadionie w Górze Puławskiej. Podczas Święta Truskawki wyłonione zostanie najpiękniejsze truskawkowe stoisko. Do tego mieszkanki gminy Puławy mogą zgłaszać swój udział w wyborach Miss Truskawki. Wybierane będą Miss, Wicemiss oraz Truskawkową Miss Publiczności. W konkursie tym oceniane będą pomysłowość i oryginalność truskawkowych kreacji, w których zaprezentują się kandydatki do tytułu.

(fot. UG Puławy)
2016-05-15 16:21:51

1 komentarz

 1. Studętkom jezdem to wiem, że...

  …nie ma lepszych truskawek niż własnymi rencyma wyhodowanych – chociażby w balkonowej skrzynce, albo na ogródku działkowym

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja