Pakistańczyk chciał kupić broń, do akcji ruszyło ABW i antyterroryści. Duże problemy Ahmeda S.

Obcokrajowiec oferujący dodatkowe, spore pieniądze, aby tylko nielegalnie kupić broń palną, wzbudził niepokój sprzedawców. Od razu powiadomiona została policja. Do akcji wkroczyło także ABW.

Przed lubelskim sądem zapadł wyrok w sprawie Ahmeda S., który usiłował nielegalnie nabyć broń palną. Na początku września 2017 roku zaczął poszukiwania w internecie, odwiedzał lubelskie sklepy, zajmujące się sprzedażą tego typu artykułów. Wyraźnie zaznaczał, że interesuje go tylko i wyłącznie broń na ostrą amunicję. Zaniepokojony sprzedawca powiadomił o wszystkim policję.

Sprawą natychmiast zajęła się również Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Funkcjonariusze rozpoczęli ustalanie, kim jest ów mężczyzna. Jak się okazało, to Ahmed S., student drugiego roku medycyny na jednej z lubelskich uczelni. Sprawdzono również jego kontakty i pochodzenie. Mężczyzna ma pakistańskie pochodzenie, jednak norweski paszport. Z tego też kraju przyjechał do Lublina.

Wtedy do jego mieszkania na Kalinowszczyźnie wkroczyli policyjni antyterroryści oraz funkcjonariusze z psem przeszkolonym w wykrywaniu broni i materiałów wybuchowych.

Mężczyzna nie stawiał oporu, podczas przeszukania nie ujawniono żadnych zabronionych przedmiotów. W trakcie późniejszego przesłuchania Ahmed S. przyznał się, że usiłował kupić broń.

Jak wyjaśniał, potrzebna mu ona była… żeby popełnić samobójstwo. Zamierzał upozorować atak na siebie, w wyniku którego poniósłby śmierć. Powodem miały być problemy na uczelni oraz oblane egzaminy.

Po doprowadzeniu do prokuratury śledczy przedstawili mu zarzut usiłowania nabycia broni palnej. Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

Jednocześnie ustalono, że Ahmed S. dwukrotnie usiłował nabyć broń palną, jednak bezskutecznie. Sprzedawcy nie zdecydowali się na zawarcie transakcji. Jeden z nich od razu powiadomił o wszystkim policję.

Mężczyźnie groziło do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sąd nie zdecydował się na tak wysoki wymiar kary. Z uwagi na niekaralność oskarżonego, jego współpracę ze śledczym, czy też przyznanie się do winy sąd wymierzył mu karę 12 miesięcy pozbawienia wolności. Jednak Ahmed S. nie pójdzie na tyle czasu do więzienia. Spędził w areszcie dziewięć miesięcy, które zostały zaliczone na poczet kary.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Oj bieda bieda jak nie mają kogo to zamkną i ahmeda !!!

  • Dalej głosujcie na PO PIS SLD PSL i KUIZA i słuchajcie papy franka oraz biskupów !!! Gonić tą hołotę z Polski bo z Europy zachodniej to już za późno Francja i Szwecja już oficjalnie mówi że podziały w ich państwach są faktem !!!

 2. Mówcie co chcecie ale lekko w Polsce nie mają jak chcą narobić ambarasu…
  Brawo dla sprzedawcy. Kiepski kit ten o samobójstwie…. Akurat bronią palną?

 3. Haha, samobójstwo chciał popełnić. Chyba zapomniał, że nie jest na zachodzie. Tam pewnie jakiś jeł** by mu tą broń sprzedał, a co potem? Gdy z rzekomego samobójstwa zrobiłby się zamach na kilkadziesiąt ofiar. A jak Ahmed chciał się zabić to mógł to zrobić chociażby przez powieszenie albo podcięcie sobie żył.

 4. Super dalej pozwalajmy na pobyt takim”studentom”i „pracownikom” to będziemy mieć drugie Niemcy lub Francję

 5. Żeby nie Pakistańczyk, to pomyślałbym że kolega Breivika

 6. Szkoda, że nie kupił. Paru rasistom i ksenofobom mógł zafundować ekspresową kurację ołowiem. W kraju tak rasistowskim każdy obcokrajowiec powinien dostawać broń palną bez zezwolenia, bo rasizm jest tak powszechny, że powinni sami się bronić.

  • Tak, tak . Ciekawe czy powiedziałbyś to dzieciom że ich rodzice nie wrócą już do domu bo Polska to kraj rasistów i można do nas strzelać. Jesteś bardzo tolerancyjnym krajem jeśli nie wierzysz wybierz się na bliski wschód i zobaczysz co ksenofobia.

 7. Po co na bliski wschod ? Niech sie buja do Francji i wlezie do muzułmańskiej dzielnicy, masz gwarantowaną zmianę poglądów o 180 stopni i sam stwierdzisz ze Polacy to sie tylko tak dla jaj czepiają .

 8. Gdyby u mnie „zabezpieczono” taką amunicję jak na fotce ilustracyjnej, jakiś 112-ty „talent” napisałby, o „zabezpieczonym” arsenale, chociaż gołymi okularami widać, że jest to deco.

  • „Chichotam” z Ciebie, że hej!!!! Twoja głowa to takie puste DECO, toż to tylko łuski z użyte z amunicji Fiocchi 9×19.
   Matołek jak nie wie to i tak skomentuje i te 3 grosze musi wcisnąć choćby najwieksze głupoty wypisywał- swoje 5 sekund ma.

 9. No naprawdę sukces. Po ROKU skazali go na rok więzienia.

 10. Ahmed chciał popełnić samobojstwo ale rozszerzone…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie