Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Odebrał od pokrzywdzonych niemal 160 tysięcy złotych. Nie spodziewał się zatrzymania (zdjęcia)

Bialscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Jak ustalili śledczy, podejrzany mężczyzna odebrał od poszkodowanych prawie 160 tys. złotych. 25-latek odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że do oszustw dochodziło na terenie Białej Podlaskiej od sierpnia tego roku. Mężczyzna dzwonił na telefony stacjonarne seniorów. Następnie przekonywał, że ich pieniądze są zagrożone kradzieżą. By temu zapobiec pokrzywdzeni mieli przekazać gotówkę, która miała zostać sfotografowana i zabezpieczona do celów procesowych. Bądź też informował, że pracownicy banku chcą wziąć kredyt na dane seniorów. W każdym przypadku niezbędne było przekazanie gotówki.

Śledczy ustalili, że 25-latek odebrał od pokrzywdzonych niemal 160 tysięcy złotych. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy realizujący czynności w tych sprawach skrupulatnie gromadzili i weryfikowali wszystkie informacje. Funkcjonariusze wpadli w końcu na trop mężczyzny, podejrzanego o odbieranie gotówki od seniorów.

Podczas wspólnych działań z policjantami międzyrzeckiego komisariatu mężczyzna został zatrzymany na krajowej dwójce. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w miejscowości Wysokie. 25-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego wyjechał już z miasta i zupełnie nie spodziewał się zatrzymania.

Mundurowi doprowadzili go do bialskiej prokuratury. 25-latek podejrzany jest o szereg oszustw oraz usiłowanie, do którego doszło w dzień zatrzymania. Wówczas sprawca namówił seniora do wypłaty 19 tysięcy złotych. W tym przypadku nie doszło do przekazania gotówki, z uwagi na reakcję członka rodziny.

– W miniony piątek Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności ze przestępstwa przeciwko mieniu. Za powyższe przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę. Sprawa ma charakter rozwojowy – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Odebrał od pokrzywdzonych niemal 160 tysięcy złotych. Nie spodziewał się zatrzymania (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

5 komentarzy

  1. Złodziejstwo w genach. W tym wypadku wyjątkowo zgodnie z szariatem łapy poobcinać przy łokciach. Inaczej jak wyjdzie będzie dalej kradł. Nic innego w życiu robić nie będzie.

  2. To dobry chłopak był i mało pił. Dzień dobry zawsze mówił i do Kościoła chodził.

  3. Złodziejom ręce i nogi łamać.

  4. Katolik?

  5. Sasin zajmuał więcej i jakoś nie ma problemów

Z kraju