Nietypowe historie, zjawiska pogodowe, tragiczne wypadki i zaginieni. To czytaliście najchętniej w 2019 roku

Dobiega końca 2019 rok, a więc nadszedł czas podsumowań. Przez te 12 miesięcy opublikowaliśmy dla Was tysiące materiałów. Jedne czytaliście chętniej, inne cieszyły się trochę mniejszym zainteresowaniem. Spośród nich wybraliśmy po trzy, które w każdym miesiącu zanotowały najwięcej odsłon. Ich tematyka jest różna, warto więc sobie przypomnieć, czym żyła Lubelszczyzna w ciągu ostatniego roku.

Styczeń

08-01-2019 „Zwłoki bez głowy i ręki” znaleziono na terenie Lublina. Trwa ustalanie dokładnej przyczyny śmierci

Największym zainteresowaniem w styczniu cieszył się materiał o znalezieniu w rejonie ul. Janowskiej zwłok młodego mężczyzny. Ciało pozbawione głowy i ręki natknęła się przypadkowa osoba. Jak się później okazało, ofiarą był zaginiony przed kilkoma miesiącami mieszkaniec Lublina. Zwłoki zostały zaś rozczłonkowane przez dzikie zwierzęta.

23-01-2019 Tragiczny finał poszukiwań 48-latki z Uniszowic. Znaleziono jej zwłoki

Czytelnicy interesowali się również poszukiwaniami zaginionej mieszkanki Uniszowic. Kobieta odwiozła dziecko do szkoły, a następnie miała udać się do pracy. Jednak ślad po niej zaginął. Z zapisów nagrań kamer monitoringu wynikało, że 48-latka zostawiła auto, a następnie pieszo udała się w kierunku dworca PKS. Zwłoki poszukiwanej kobiety wyłowiono z Wisły w Warszawie.

01-01-2019 Audi z impetem uderzyło w drzewo. Nie żyje młody mężczyzna

Bardzo często był też czytany materiał o tragicznym wypadku w miejscowości Żelizna w powiecie radzyńskim. Młody mężczyzna kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i po chwili auto z impetem uderzyło w drzewo. 20-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Luty

10-02-2019 Czworo Polaków zginęło w wypadku w Holandii. To mieszkańcy naszego regionu

Jako pierwsi informowaliśmy o tragicznym wypadku z udziałem naszych rodaków, do jakiego doszło w miejscowości Obdam w północnej Holandii. Z kanału biegnącego w pobliżu lokalnej drogi wyłowiono samochód z ciałami czterech osób. Cała czwórka pracowała na plantacji tulipanów. Ofiary pochodziły z województwa lubelskiego.

17-02-2019 Supermarket z naszego regionu czynny jest w każdą niedzielę. Sąd orzekł, że ma do tego prawo

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się materiał o supermarkecie sieci Topaz w Radzyniu Podlaskim. Jego właściciel zastosował sprytny manewr, aby mieć możliwość handlu w każdą niedzielę. Tym samym radzyński Topaz stał się jedną z największych placówek handlowych w kraju, która oficjalnie mogła być otwarta dla klientów każdego dnia.

15-02-2019 Największy pracodawca w okolicy ma zlikwidować zakład. Niebawem mieli obchodzić 100-lecie powstania

Spore wzburzenie wywołał artykuł o planach zlikwidowania cementowni w Rejowcu Fabrycznym. Istniejący od blisko stu lat zakład, zatrudnia blisko 120 osób i jest jednym z największych pracodawców w okolicy. Również gmina, na terenie której znajduje się cementownia, musi liczyć się ze znacznym spadkiem dochodów.

Marzec

24-03-2019 Morderstwo w Trawnikach. Policja poszukuje tego mężczyzny

W marcu czytelnicy bacznie śledzili nasze relacje związane zarówno z zabójstwem 38-letniej mieszkanki Trawnik, jak też z poszukiwaniami sprawcy. Podejrzanym o ten czyn jest mąż kobiety, 35-letni Grzegorz Włodarczyk. Do tej pory nie udało się go zatrzymać.

17-03-2019 Uderzył w mur i uciekł do kościoła. Pijany kierowca wymiotował podczas jazdy

Pijani kierowcy nie raz doprowadzali do widowiskowych kraks czy też groźnych wypadków. Nie inaczej było tym razem. W niedzielny poranek kierowca auta na minuty wjechał w mur lubelskiej archikatedry po czym uciekł do świątyni. Z relacji świadków wynikało, że tuż przed zdarzeniem mężczyzna miał wymiotować w trakcie jazdy.

21-03-2019 Wjechał w pieszych nie zwalniając. Mamy nagranie groźnego wypadku w Lublinie

Sporym zainteresowaniem cieszą się również nagrania zdarzeń drogowych, które co jakiś czas publikujemy. Tym razem zaprezentowaliśmy przebieg groźnego wypadku na ul. Łęczyńskiej, kiedy to kierowca autobusu komunikacji miejskiej potrącił dwie osoby na przejściu dla pieszych.

Kwiecień

26-04-2019 Brutalne morderstwo w Wierzchowiskach. Ofiara miała odcięte stopy

Kolejna brutalna zbrodnia, która wywołała największe zainteresowanie czytelników w danym miesiącu, to zabójstwo mężczyzny w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze w powiecie janowskim. Sprawca był wyjątkowo brutalny i przez długi czas pastwił się nad swoją ofiarą m.in. odcinając jej stopy.

20-04-2019 Leżała naga na trawniku, była upojona alkoholem. Miała ponad 4,5 promila

Tym razem głośno było o Kraśniku, a dokładnie o pewnej 36-latce, którą przebywała na jednym ze skwerów. Nie było by w tym nic dziwnego, jednak leżała ona nieprzytomna z powodu upojenia alkoholowego. Była też zupełnie naga. Jak się okazało kobieta miała ponad 4,5 promila alkoholu w organizmie.

04-04-2019 Przed sylwestrem wyszedł z domu i zaginął. Dzisiaj znaleziono jego zwłoki

Dużo osób czytało też materiał o zakończeniu trwających ponad trzy miesiące poszukiwań Krzysztofa Falkowicza. Mężczyzna wyszedł z domu, aby się przewietrzyć i zniknął. Jego zwłoki znaleziono na trudno dostępnym i podmokłym terenie w okolicy miejscowości Górka Lubartowska.

Maj

02-05-2019 Pojechał z kobietą do lasu. Z romantycznego spotkania trafił prosto do więzienia

W maju czytelnikom najbardziej spodobała się historia 39-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego który wraz ze znajomą pojechał do lasu. Zaparkował jednak w miejscu, które dość często kontrolowali policjanci, gdyż dochodziło tam do zaśmiecania terenu lub spożywania alkoholu. I tym razem funkcjonariusze podjechali pod zaparkowane w lesie BMW. Na ich widom mężczyzna wyskoczył z pojazdu i usiłował uciec. Okazało się, że był on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i listami gończymi.

22-05-2019 Nowe nagranie trąby powietrznej przechodzącej przez gminę Wojciechów. Niczym amerykańskie tornado

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także relacje ze zniszczonej przez trąbę powietrzną gminy Wojciechów.

20-05-2019 Groźne zjawiska pogodowe w regionie. Zobacz nagranie zalążka trąby powietrznej pod Bychawą

Kolejny z najchętniej czytanych materiałów również związany był z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Tym razem chodziło o nagranie tworzenia się lejka kondensacyjnego.

Czerwiec

19-06-2019 W wyniku burzy miejscowość została odcięta od świata. Zalane budynki i uszkodzone drogi

Również w czerwcu pogoda nie oszczędzała mieszkańców naszego regionu. Tym razem nad gminą Modliborzyce przeszła potężna ulewa, która wyrządziła bardzo dużo szkód. Relacja z zalanych wodą i odciętych od świata Wierzchowisk była najchętniej czytanym materiałem w tym miesiącu.

21-06-2019 Opady gradu w Lublinie. Są pierwsze zalania, nieprzejezdne ulice i wypadki

Równie często czytany był artykuł dotyczący burzy z intensywnymi opadami deszczu i gradu. W Lublinie zalanych zostało wtedy wiele ulic i posesji.

04-06-2019 BMW z niebieskim „kogutem” na dachu zatrzymane przez policję. Młoda piosenkarka pędziła na koncert do Lubartowa

Zainteresował Was również materiał o przyczynach spóźnienia Roksany Węgiel na odbywający się w Lubartowie z okazji Dnia Dziecka koncert. Samochód z 14-letnią piosenkarką został zatrzymany przez policjantów z Krakowa, gdyż kierowca chcąc szybciej dotrzeć do Lubartowa, postanowił skorzystać z niebieskich sygnałów świetlnych. Sprzęt zarekwirowano, a kierowcę czeka sprawa w sądzie.

Lipiec

22-07-2019 Zaginął po wieczorze kawalerskim nad Jeziorem Białym. Dzisiaj znaleziono jego zwłoki

Lipiec to wakacje, a w tym okresie największą popularnością cieszy się jezioro Białe. Również artykuł o poszukiwaniach 27-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który zaginął w Okunince, był najchętniej czytany. Wyszedł on z wieczoru kawalerskiego i zaginął. Jego zwłoki znaleziono w jeziorze.

14-07-2019 Trzy osoby zginęły w tragicznym wypadku koło Lublina. Kierowcy się śpieszyło

Lipcowy wypadek, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 747 Lublin – Bełżyce, był jednym z najtragiczniejszych w ostatnim czasie. Kierowca volkswagena w trakcie wyprzedzania doprowadził do zderzenia z seatem, audi i fordem. Trzy osoby zginęły na miejscu.

23-07-2019 Ruszyła udzielić pomocy poszkodowanym w wypadku. Zginęła spadając z kilkunastu metrów

Zainteresowaniem cieszył się również artykuł o tragicznym zdarzeniu na obwodnicy Lublina. Wtedy to kierująca ciężarówką kobieta była świadkiem wypadku. Zatrzymała auto i chcąc pomóc poszkodowanym, przeskoczyła przez barierę dzielącą pasy ruchu. Nie spodziewała się jednak, iż znajduje się na wiadukcie. Spadła z kilkunastu metrów na ziemię.

Sierpień

09-08-2019 Z daleka widział światełko, więc zwolnił. Na środku ulicy stała kobieta z telefonem

W drugim miesiącu wakacji największe zainteresowanie wzbudziło nagranie z Puław. Jeden z kierowców jadąc ul. Centralną, z daleka dostrzegł światełko. Kiedy zwolnił, na jezdni pojawiła się kobieta, która świecąc telefonem, zaczęła wymachiwać rękami i wykrzykiwać niecenzuralne słowa.

09-08-2019 Ogromny pożar na Felinie. Dym widać z wielu kilometrów

Sierpniowy pożar magazynów na Felinie widziany był nawet z odległych miejscowości powiatu lubelskiego. Z żywiołem walczyły wtedy dziesiątki strażaków z całego regionu.

15-08-2019 Tragiczny wypadek koło Lublina. Uczestnik wesela potrącony przez volkswagena

Trzecim z najchętniej czytanych materiałów w tym miesiącu był artykuł o tragicznym wypadku w Zemborzycach Tereszyńskich. Zginął wtedy jeden z uczestników odbywającego się w pobliskim hotelu wesela.

Wrzesień

29-09-2019 Banknot o nominale 19 złotych wprowadzi do obiegu Narodowy Bank Polski

Tym razem największe zainteresowanie wzbudziła informacja o wprowadzeniu przez Narodowy Bank Polski do obiegu nowego banknotu. Chodziło o nominał 19 złotych z grupy banknotów kolekcjonerskich.

30-09-2019 Silny wiatr przewraca drzewa i zrywa dachy. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, mieszkańcy bez prądu

Po raz kolejny, wśród najczęściej czytanych artykułów, znalazł się ten o pogodzie. A dokładnie o silnym wietrze, który łamał konary, a nawet przewracał całe drzewa. W wyniku tego zablokowanych zostało sporo dróg.

29-09-2019 Nie lubił kolegi z pracy. Podrzucił mu amfetaminę i powiadomił policję, że handluje on narkotykami

Na trzecim miejscu znalazł się artykuł o konflikcie pomiędzy pracownikami jednego z zakładów w Międzyrzecu Podlaskim. Mężczyzna, który miał zatarg ze swoim kolegą, postanowił się go pozbyć z firmy. Do jego buta włożył woreczek z amfetaminę, a następnie o wszystkim powiadomił policję. Nie przewidział jednak, że wszystko nagrała kamera monitoringu.

Październik

16-10-2019 Na torach znaleźli młodego mężczyznę. Nie wie jak się nazywa i gdzie mieszka

W październiku najpopularniejszy był artykuł o znalezionym na torach w Lublinie wychłodzonym młodym mężczyźnie. Nie potrafił on powiedzieć jak się nazywa oraz gdzie mieszka. Zwróciliśmy się do Was o pomoc. Już po kilku minutach wiadomo było, że to 20-letni mieszkaniec Lublina.

15-10-2019 Zwłoki dwóch osób w mieszkaniu. Mężczyzna udusił się kawałkiem mięsa, jego partnerka zmarła pozbawiona opieki

W jednym z mieszkań w Białce w powiecie krasnostawskim znaleziono zwłoki dwóch starszych osób. Jak się później okazało, powodem zgonu 78-latka było zadławienie. W trakcie spożywania posiłku, spory kawałek mięsa utknął mu w przełyku w wyniku czego stracił on przytomność i zmarł. Mająca ograniczone możliwości poruszania się 78-letnia kobieta nie była w stanie ani udzielić mu pomocy, jak też nikogo powiadomić. Po pewnym czasie sama zmarła.

06-10-2019 16-latka zgłosiła, że została zgwałcona nad jeziorem. Teraz ma poważne problemy

Po raz kolejny jezioro Białe. Tym razem historia 16-latki, która zgłosiła, iż została zgwałcona. Jak wyjaśniała, udała się na spacer z 22-letnim mężczyzną. Potem miał on ją wbrew jej woli wykorzystać seksualnie. Mężczyzna jednak kategorycznie zaprzeczył zeznaniom nastolatki, przedstawił też zupełnie inny przebieg zdarzenia. Nagrania z zamontowanych w tym rejonie kamer monitoringu wykazały, że do żadnego gwałtu nie doszło. Mężczyzna został oczyszczony z podejrzeń, zaś 16-latka odpowie przed sądem za zgłoszenie przestępstwa do którego nie doszło oraz składanie fałszywych zeznań.

Listopad

19-11-2019 Z podciętym gardłem stał na balkonie. Ruch na ulicy został wstrzymany

W listopadzie najczęściej czytany był artykuł dotyczący dramatycznych scen, jakie rozegrały się w centrum Lublina. Mężczyzna wszedł na balkon kamienicy, a następnie podciął sobie gardło.

23-11-2019 Droga wojewódzka nr 835 stoi. „Zero jazdy, stoi nawet pług. Nie da się wyjść z auta”

Również pierwsze tegoroczne zimowe problemy komunikacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gołoledź występująca na drodze wojewódzkiej nr 835 uniemożliwiała jazdę.

04-11-2019 Kompletnie pijany sędzia z opuszczonymi spodniami leżał na chodniku w centrum Lublina. Myślał, że jest w Krakowie

Kolejnym z najchętniej czytanych materiałów była historia sędziego, którego znaleziono pijanego na schodach obok hotelu Victoria. O tej sprawie, po naszym materiale, stało się głośno w całym kraju.

Grudzień

07-12-2019 Tragedia nad Zalewem Zemborzyckim. Trwa akcja straży pożarnej i policji

Setki tysięcy osób zainteresowały się akcją ratunkową nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Służby ratunkowe prowadziły poszukiwania dwóch wędkarzy.

24-12-2019 Tragiczny wypadek w naszym regionie. Dwie osoby zginęły w zderzeniu pojazdów

Również materiał o wypadku, do którego doszło w Wigilię na obwodnicy Lubartowa, był czytany przez bardzo dużą liczbę osób. W czołowym zderzeniu dwóch aut zginęły dwie osoby.

11-12-2019 Krew na chodniku w centrum Lublina. Zaniepokojeni mieszkańcy dzwonili na policję

Na trzecim miejscu znalazł się materiał, który powstał po informacjach od naszych czytelników, którzy zaniepokoili się licznymi krwawymi śladami na chodniku w centrum Lublina.

(fot. lublin112, 112 Noord Holland, FreeHol.PL, Topaz, Cementownia Rejowiec, pixabay, Agnieszka Zielińska, Facebook Roksana Węgiel, wpulawach.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Itrzymac tak dalej.Szanowna redakcjo,życze wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2020.Oby zbliżający się rok dostarczył Nam wiele ciekawych i dobrych nowin.PODRAWIAM

 2. Materiały o Górkach Czechowskich i aresztowaniu byłego ważnego urzędnika miejskiego nie wzbudziły zainteresowania. To chyba źle.

  • Zepsuli tylko z tym banknotem o nominale 19zl co go sprzedawali po 80zł
   Na stulecie powinni sprzedawać go po 100zł
   😉

 3. A jeżeli chodzi o ilość wypocin w postaci komentarzy,niepodzielnie króluje franio:-).

 4. Mnie osobiście przeraża, że sprawca morderstwa w Trawnikach nie został jeszcze złapany. Tak go szukali z pomocą psów i dronów i kamer termowizyjnych, ale chyba należy rozumieć, że było to na pokaż, skoro minęło 9 miesięcy a morderca jest nadal na wolności i nikt o tym nie mówi…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS