Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe nagranie trąby powietrznej przechodzącej przez gminę Wojciechów. Niczym amerykańskie tornado (wideo)

W sieci pojawiło się kolejne nagranie trąby powietrznej, która przeszła przez gminę Wojciechów. Jak mówią specjaliści od pogody, wczorajsze zjawisko jest bardzo podobne, do tego jakie pojawiają się w Stanach Zjednoczonych.

Wczoraj trąba powietrzna przechodząca przez gminę Wojciechów zniszczyła co najmniej 120 budynków. Szerokość trąby powietrznej miała kilkadziesiąt metrów. Jak informuje European Severe Weather Database we wtorek na ternie kraju zanotowano co najmniej sześć podobnych zjawisk pogodowych.

Trąby powietrzne odnotowano na terenie woj. świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego. Łącznie do europejskiej baza danych o ciężkich warunkach pogodowych trafiło sześć takich zjawisk.

Jak się okazuje lubelska trąba została udokumentowana na nagraniu, które pojawiło się w serwisie YouTube. Na filmie widać jak groźny jest to żywioł i jak szybko trąba przemieszczała się przez teren gminy Wojciechów.

 

(fot. wideo YouTube Agnieszka Zielińska)

25 komentarzy

 1. idzienawojciechow

  ludzie hejtujący jesteście beznadziejni!!!

 2. No normalnie szał. Nagranie idealnie opisujace tornado ale chyba w ich aucie czy tam trąby powietrznejm bo ladnie wyrywało mu telefon. Dno totalne dno by to opisać trąba powietrzna. Z tego nagrania.

  • Kolejny Pan, znawca tematu 😉 tak właśnie tornado (trąba powietrzna) czy to się szanownemu Panu podoba, czy nie.

   „Wstępnie siłę lubelskiego tornada oszacowano w skali Fujity na F2, natomiast według brytyjskiej skali Torro, dostosowanej do europejskich warunków na T4, zatem prędkość wiatru w wirze osiągnęła od 180 km/h do 220 km/h. Raport o tym zjawisku widnieje w europejskiej bazie groźnych zjawisk pogodowych i został on zgłoszony przez eksperta od zjawisk konwekcyjnych, Artura Surowieckiego ze stowarzyszenia Polscy Łowcy Burz – Skywarn Polska.”

   Także prosimy już nie silić się z podobnymi komentarzami mijającymi się z prawdą, a przede wszystkim zaprzeczającymi rzeczy stwierdzone i potwierdzone. Prosimy sobie hejtować gdzie indziej.

   • Dajcie spokój szkoda nerwów. Znaffcy zawsze sie odezwą, czy maja pojęcie, czy nie. Spoko film. Oklahoma Stasin.

  • Jesteś tak żenujący, że nie ma co komentować w zasadzie. Idealny film ukazujący tornado klinowe. Oklahoma. No, ale znaffca wie lepiej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo