Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Silny wiatr przewraca drzewa i zrywa dachy. Wiele dróg jest nieprzejezdnych, mieszkańcy bez prądu (zdjęcia)

Podmuchy silnego wiatru powalają drzewa i zrywają dachy. Wielu mieszkańców pozostaje bez prądu z powodu uszkodzonych linii energetycznych. Sytuacja taka występuje w wielu powiatach naszego regionu.

Tak jak zapowiadali meteorolodzy, w naszym regionie zaczęło mocno wiać. Prognozy mówiły o silnym wietrze o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h. Jednak w porywach może on osiągać do 100 km/h, co sprawia, że już od godziny strażacy mają pełne ręce pracy. W wielu miejscach wiatr łamał konary, a nawet przewracał całe drzewa. W wyniku tego zablokowanych zostało sporo dróg.

Jak nas poinformowano, strażacy z powiatu lubelskiego usuwają powalone drzewa m.in. w miejscowościach: Nasutów, Wojciechów, Bogucin, Niedrzwica Kościelna, Stoczek, Radawiec Duży, Dragany, Kawka, Malinowszczyzna, Sobianowice, Wola Przybysławska czy też Krzczonów. Podobna sytuacja występuje w innych powiatach m.in. lubartowskim, świdnickim czy też opolskim. W większości są to lokalne drogi, jednak nie brakuje też utrudnień na głównych trasach.

Połamane konary uszkodziły też wiele samochodów na terenie Lublina. W Stoczku i Sobieskiej Woli zerwane zostały linie energetyczne, w wyniku czego mieszkańcy pozostają bez prądu. W Karolinie i Bogucinie wiatr zerwał dachy na budynkach gospodarczych, a w miejscowości Targowisko, na budynku mieszkalnym. W Niemcach naruszona została konstrukcja komina w zakładzie przemysłowym. Na wjeździe do Kraśnika od strony Janowa Lubelskiego z powodu powalonego na jezdnie drzewa ciężarówka wjechała do rowu. Są utrudnienia w ruchu.

Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najmocniej ma wiać w godzinach wieczornych. Ostrzeżenie dotyczy powiatów: biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz miast: Lublin, Chełm i Zamość. Obowiązuje do godz. 2:00 w nocy z poniedziałku na wtorek.

(fot. nadesłane – Mariusz, Małgorzata, Natalia, Stefan i inni.)

6 komentarzy

 1. Studętkom jezdem, to wiem, że...

  No i fajnie… będzie zapotrzebowanie na materiały i usługi budowlane, a ci co doświadczyli braku „prundu”, „światła” i „jelepstryki” mają nauczkę, że na mus trza mieć alternatywne źródła w „jelepstyke”.
  Czyli interesy się kręcą…

 2. Alert RCB milczy jak gròb. Chyba się zepsuł 🙁

 3. Zagrożeniem to są latające benery z gębami chętnych do koryta… mam nadzieję że jeśli kogokolwiek trafi taki bener to będzie to polityk… Np; „Tułajew dostał Soboniem w głowę…” aaahahahahaaaaaahahha

  • Studętkom jezdem, to wiem, że...

   Zapewne jeden, drugiego pozwie do sądu o pobicie i uszczerbek na politycznym łbie

 4. Ten komin miał chyba już dość i bez tego wiatru.