Droga wojewódzka nr 835 stoi. „Zero jazdy, stoi nawet pług. Nie da się wyjść z auta” (zdjęcia)

Fatalne warunki do jazdy na trasie Lublin – Biłgoraj. Kierowcy stoją w miejscu, cała jezdnia jest pokryta lodem.

Bardzo trudne warunki do jazdy na drodze wojewódzkiej nr 835, na trasie Lublin – Biłgoraj. Od Czytelników otrzymujemy na bieżąco informacje o sytuacji na drodze.

Pan Łukasz przekazał nam przed chwilą, że pojazdy stoją m.in. w miejscowości Giełczew. Na drodze jest warstwa lodu, która uniemożliwia jazdę. Jak pisze pan Łukasz, nawet pług nie daje rady wjechać na małe wzniesienie.

Z obu stron utworzył się sznur pojazdów. W takich warunkach, nawet zimowe opony nie pomagają – dodaje Czytelnik. Apelujemy o zachowanie ostrożności, warunki cały czas pogarszają się.

(fot. nadesłane Łukasz)

Zobacz również

54 komentarze

 1. byly kierownik cytryny

  To jest tam standard w. W zeszłym roku w Wigilię miałem okazję jechać w podobną pogodę i tez był lód.

 2. „Zima zaskoczyła drogowców „

  • Dokładnie tak
   Drogowcy przygotowani o miesiąca a zima ich zaskoczyła.
   Najgorszy ten „czarny lód” bo to o niego chodzi w tym przypadku 😉

  • Wszedłem w BIP Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, żeby sprawdzić budżet za 2018 rok i ile pieniędzy przeznaczono na nagrody, ale są tam tylko 3 (słownie: trzy) pozycje. Za rok 2006, 2007 i 2008.
   Na przedsiębiorców, lekarzy, diagnostów itd. nakłada się co raz więcej obowiązków, natomiast urzędy niczego nie muszą i nic im za to nie grozi.

  • raaczej kierowców, w norwegii soli nie sypią , ludzie pomału jedzą dojeżdają i wypadków jest mniej

   • Dokładnie tak, choć tam mają i opony z kolcami, u nas mało kto ma nawet łańcuchy. Natomiast sporo ma duże roszczenia 😄

 3. Kto za to odpowiada ?? Za to powinny polecieć głowy, ale pewnie stołki obsadzone piSSiewiczami !!!

  • następny idiota z POKO?

  • „ja” – jesteś żałosnym człowiekiem. cokolwiek by się nie wydarzyło, wszędzie z polityką wyjeżdżasz. niektórzy byli zatrudniani, by pluć jadem za pieniądze – ciebie zmanipulowali, byś robił to 24/7 za darmo. taki głupi jesteś 🙂

   • Tak, to powiedz mi kto swoimi rodzinami poobsadzał wszelkie stołki w województwie osobami bez jakiegokolwiek pojęcia w danej materii ? I nie wiem gdzie jeszcze niby wszędzie z tą polityką wyjeżdżam, ale tu wyraża swoje zdanie do którego chyba jeszcze mam prawo obserwując co dzieje się w takich utrzymywanych min. z moich podatków zarządach dróg wojewódzkich itp.

    • PO-wcy to nie mieli niby stołków poobstawianych ,a drogi za ich rzadów nie były oblodzone bo nie było dróg lemingu

     • Ale niby za „dobrej zmiany” miało być inaczej, lepiej, a Ty ciągle wracasz do tego co było kiedyś. To oznacza tylko że „oni” za to stracili „stołki i ci z „dobrej zmiany” też stracą wkrótce.

 4. a co ten będzie zrywał lód ???

 5. czyli po raz kolejny zima zaskoczyła drogowców, jeszcze tylko kevin swięta i wszystko się będzie zgadzało.

 6. Wielkie zdziwienie,że o tej porze roku taka pogoda.

 7. Hahaha zapowiadano 0 st i opady a drogowcy machneli ręką co tam będziemy piach marnować hehe

 8. xyz: pogoda nie dziwi. Dziwi kompletne ignorowanie swoich obowiązków przez drogowców – ta droga powinna być odpowiednio wcześniej posypana solą, by lód nie miał szansy się uformować.

 9. Byly ostrzezenia byly wiec drogowcy powinni juz rano lub w nocy sypac sol aby nie dochodzilo do takich sytuacji

  • Ba. Najlepiej to podgrzewane drogi zrobić. To też było by narzekania ze za drogo. Ludzie obudźcie się. Hej. Zapominacie że u nas zawsze jest zima. Koniec listopada. Taki mamy klimat.

 10. Bo zamiast jeździć to się siedzi w domku przy kominku..!!

 11. Jak sytuacja?

 12. To prawda. Stołki obsadzone PISSiewiczami. Dlatego drogi są jakie są. A co będzie zima??

 13. Jechałem z Lublina na Biłgoraj po godzinie 8, pierwszy deszcz zaczynał się w Jabłonnej ale jeszcze ślisko nie było. Za Wysokim zaczęły się trudne warunki, przed Tarnawą mój pas blokował tir, którego dało się ominąć. Bus jadący przede mną wpadał w lekkie poślizgi. Jazda góra 30-40 km/h. Za Tarnawą jezdnia była znów mokra, jechało się w miarę normalnie. Oczywiście, paru mistrzów mnie wyprzedziło. Przed Frampolem na górce auto po dachowaniu i w rowie. Oczywiście dopiero pierwsza piaskarka się pojawiła. Wczoraj widziałem ostrzeżenie przed gołoledzią. Pytam się, gdzie były w tym czasie służby? Już o 6 rano powinna piaskarka posypać drogę, ale po co?

  • Tak o 6 rano posypać na 2 godziny przed deszczem, żeby wiatr i samochody wszystko rozwiały…. puknij się w łeb znaFco…

 14. A nie daley jak parę dni nazad drogowcy w kurierze chwalili się ile to majo ton soli piasku i zapału. Miało być piękne a wyszło jak zawsze. Drogowcy to chyba jedyna pewna rzecz w tym kraju.

 15. Drogowcy wstyd! Chwalicie się A gowno zrobione ! Brawo! Brawo zarzadzajacy! Dno i muł!

 16. Tu coś jest nietak ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie dróg! Czy oni biorą tylko pieniadze za bycie w pogotowiu??! Wczoraj już było wiadomo że dziś rano temp będzie ujemna i lekki deszcz!!! Wszystkie prognozy to mówiły. A oni nic! Gdzie się zwrócić o nadzór nad tym halatajstwem??!! Przez źle lub wogole nie posypane chemia drogi giną ludzie!!

 17. Ja bym Anulował tą gołoledź.

 18. Odczepcie się od drogowców, czy wam się wydaje, że to są idioci, którzy nie znają prognozy pogody, albo nieroby którym nie chce się jeździć? Z tego żyją i tylko na to czekają. Ale, oni mogą wyjechać dopiero po decyzji urzędasów, którzy starają się oszczędzić ile się da, bo z tego mają premię! Wysyłają najczęciej kiedy „zima zaskoczy”…

  • Nie do końca tak jest. Nie ma fizycznej możliwości aby przy padającym cały czas marznącym deszczu/śniegu solarki znalazły się w tym samym czasie na całym odcinku danej drogi, ot choćby Lublin-Biłgoraj, nie wspominając o wszystkich innych drogach wokół. Wystarczy pomyśleć zanim zacznie się montować tegp typu pretensje i roszczenia. Obsługa drogi nie dysponuje magicznym sterownikiem pogody ani sprzętem zdolnym do bilokacji.

   • Pabloo(oryginał)

    @Masa wystarczy Ventusky. 14 pln na rok . I to nie jest reklama. Działa na calym Świecie.

 19. Normalna sprawa, gołoledź, zjawisko starsze od głównej cechy większości roszczeniowców na tym forum – głupoty. Jechałem z Biłgoraja do Lublina przed godz. 10, gdybym nie wyprzedził w odp miejscu co niektórych niedzielnych kierowców to pewnie też utkwiłbym w tym korku. Kierowcy ciężarówek sprawnie zjechali na pobocze a niektóre melepety i baby w osobówkach albo wlekły się jak za pogrzebem albo stanęły jak kołki na środku i zakorkowały drogę. Nie rozumiem niektórych ludzi – po jakiego diabła wyjeżdżają na ulicę skoro nie potrafią uprowadzić samochodu w taką pogodę? Łazić po facebookach czas był ale sprawdzić prognozę już nie. I jeszcze te pretensje do drogowców że wpływu na pogodę nie mieli…

 20. To jest właśnie zmanipulowane społeczeństwo ! nie myślące – ostrzegali o gołoledzi – to czego się spodziewali jak jest 0 lub -1 i pada deszcze ? że drogi będą suche ? czy że drogi będą posypywać do jegomość wyjechał samochodem ! Bo jemu się należy od drogowców ? Jak nie zaczniecie myśleć samodzielnie to nie wróżę wam nic dobrego !

  • no tak, trzeba było mieć 10 wiaderek z piachem w bagażniku i wysłać cię przed samochody, cobyś posypał za drogowców

   • Nie Ewuniu, trzeba siedzieć na tyłku w domu a nie wyjeżdżać na drogę skoro nie masz doświadczenia i nie potrafisz kierować bezpiecznie autem w takich warunkach.

 21. kiedy będą podgrzewne drogi jak w cywilizowanych krajach?

 22. Drogowcy + zima = ??? 😀

 23. raz do roku jest taki dzień. I trudno

  • ciekawe, jak jutro będzie, wszak to niedziela, do odpoczynku służąca, dla boga i rodziny
   to nie wiem, wyjadą piaskarki, czy będą służyć czemu/komu innemu

   • Nie Ewuniu jutro wyjadą służby żeby posypywać drogę wszystkim stęsknionym wolności którzy wybiorą się na zakupy w niedziele – bo już za pasem przecież święta – nie zapominajcie jakie – Boże Narodzenie ! Takie święta katolickie które obchodzą wszyscy niewierzący w Jezusa Chrystusa ! To jest dopiero Cud !

 24. Myślenie,zaradność,obowiąskowość. jedziemy. I trochę nrzekamy☺.

 25. wszystkim tym lekcewarzącym firmom do odśnieżania i solenia drog po dopuszczeniu do takich sytuacji powinno zakazywać się działalności i wlepiać ogromne kary. To jest dramat. Albo mamy tak głupie i żadne kasy społeczeństwo albo żyjemy kraju trzeciego świata

 26. jechalem dzis po poludniu lublin- bychawa i wyprzedzalem piaskarko solarke, letka mzawka myslalem ze na wieczornym powrocie bedzie lód. a ten piasek z sola to sie okazal zbawieniem bo wracalo sie cudnie (z sopelkiem lodu na lusterku).

 27. Te komentarze to chyba ludzie bez wyobrazni pisza jest pora roku jesienno zimowa to trzeba się liczyć z trudnymi warunkami i nauczyć oceniać sytuacje na drodze a nie zganiać na drogowców tyle w temacie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7585zł -0.34%
  • GBP 4.8811zł -0.13%
  • EUR 4.4574zł 0.13%
  • CHF 4.1378zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki