Kompletnie pijany sędzia z opuszczonymi spodniami leżał na chodniku w centrum Lublina. Myślał, że jest w Krakowie

Do izby wytrzeźwień trafił sędzia jednego z sądów, którego znaleziono kompletnie pijanego na chodniku w centrum Lublina. Nie był w stanie ustać na nogach ani też określić miejsca pobytu.

W ubiegły wtorek, około godziny 17, przechodzące al. Piłsudskiego w Lublinie osoby zwróciły uwagę na mężczyznę, który siedział na schodkach obok hotelu Victoria. Miał on do kolan spuszczone spodnie oraz bieliznę, a także widoczne na twarzy obrażenia, jakich doznał najprawdopodobniej upadając na chodnik. Ponieważ obok spacerowało sporo osób, w tym również nieletni, świadkowie powiadomili o wszystkim policję. Na miejsce skierowany został również zespół ratownictwa medycznego.

Początkowo osoby, które zainteresowały się jego stanem i wezwały pomoc, nie mogły się z nim porozumieć. Jednak na widok podjeżdżającego radiowozu mężczyzna nagle na chwile otrzeźwiał. Zaczął bowiem przeszukiwać kieszenie, po czym z jednej z nich wyciągnął legitymację. Jak przekazał nam jeden ze świadków, mężczyzna przedstawił się jako sędzia, po czym powiedział, że „jego w ogóle tutaj nie ma”.

– Idąc do pracy zauważyłem siedzącego na schodach koło kasyna mężczyznę. Miał całą porozbijaną twarz i spuszczone do kolan spodnie. Podszedłem do niego i zapytałem, czy potrzebuje jakiejś pomocy. Ten jednak odrzekł, że nie. Po chwili jednak usiłując wstać, spadł ze schodów i położył się na chodniku. Z dwoma przypadkowymi osobami próbowaliśmy go podnieść, jednak mieliśmy z tym duże trudności. Nie wiedziałem co mu jest, więc wezwałem karetkę – relacjonował nam świadek zdarzenia.

Ponieważ mężczyzna miał na twarzy liczne obrażenia, ratownicy medyczni udzielili mu pomocy. Nie można jednak z nim było nawiązać logicznego porozumienia. Po opatrzeniu przekazano go funkcjonariuszom policji. Po sprawdzeniu danych okazało się, że rzeczywiście jest to sędzia jednego z sądów. W takim przypadku, zgodnie z przepisami, sędzia nie może być, bez uprzedniej zgody sądu, zatrzymany lub aresztowany. Są jednak wyjątki, takie jak ujęcie na gorącym uczynku przestępstwa, lub jeżeli zatrzymanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego toku postępowania. Jednak o każdej takiej sytuacji niezwłocznie powiadomiony musi być prezes sądu, który może też nakazać natychmiastowe zwolnienie zatrzymanego.

– Był w takim stanie, że nawet nie wiedział, gdzie się znajduje. Raz mówił, że jest w Radomiu, kolejnym razem, że w Krakowie. Wspominał też o zaparkowanym gdzieś w pobliżu samochodzie. Potem tylko wymachiwał swoją legitymacją – dodaje świadek.

Ponieważ 68-latek nie był w stanie utrzymać się na nogach, jak również wskazać swojego miejsca pobytu, policjanci po uzgodnieniu sprawy z przełożonymi, podjęli decyzję o przewiezieniu go do izby wytrzeźwień. Badanie alkomatem wykazało, że sędzia miał 2,3 promila alkoholu w organizmie.

(fot. Google Street View)

Zobacz również

87 komentarzy

 1. „kąstytócja, wolne sondy” – idealny kandydat POKO do TK

  • A skąd wiesz, że to nie nominat parszywej zmiany, przeniesiony, niczym chłop granatem od pługa oderwany, z któregoś z sądów rejonowych na wschodniej rubieży RP, do SA w mieście wojewódzkim?

   • Komuch się odezwał.

   • Wolę naszego chłopa oderwanego od pługa niż twoich sabratów przywiezionych zaraz po wojnie na lufach radzieckich czołgów, ze zmienionymi na poskobrzmiące nazwiska i od tamtej pory mieniące się wyższą kastą.

   • malleusmaleficarum

    Zalewska was języka polskiego i ortografii uczyła? Przeczytać waszych wypocin nie sposób. Nie mówiąc o niechlujstwie. Może to jakiś patriotyczny skrót myślowy?

 2. No i co z tego że sie napił człowiek. Krzywdy nikomu nie zrobił. Raczej ktoś mu krzywde zrobił zostawiając ze spuszczonymi majtami w centrum miasta.

 3. W Lublinie zawsze coś się dzieje 🙂

 4. Jeśli wypowiadacie się na temat prawa, to przynajmniej nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Te dwie przesłanki do zatrzymania sędziego muszą być spełnione łącznie, a nie „lub”.

 5. Ach, to tak wygląda ta nadzwyczajna kasta, oświecona „elyta” narodu… Jak nie podprowadzą 50 zeta, to świecą genitaliami w centrum kilkuset-tysięcznego miasta…
  W takim razie chętnie pozostanę ułomnym ciemnogrodem.

  • byłeś, jesteś i będziesz ciemnogrodem. To nominat dobrej zmiany, przedstawiciel twego ciemnogrodu !!!

   • Nie do końca rozumiem dlaczego krytykując skandaliczne zachowanie osoby, która z definicji powinna zachowywać się wzorowo, od razu muszę być przypisany do fanatyków PiS-u, tym bardziej, że nie wiem z którą opcją utożsamia się ten sędzia, ewentualnie która opcja go popiera. Czy według Ciebie każdy kto krytykuje patologiczne zachowania w grupie sędziów/palestry musi być automatycznie beneficjentem PiS-u? Dla mnie nie ma różnicy którą opcję popiera ten skrajnie nachlany ekshibicjonista – zachował się gorzej niż skandalicznie. Z całym szacunkiem dla panów „żuli” ale nie czytałem i nie widziałem aby którykolwiek z nich leżał obnażony w jednym z najbardziej ruchliwych miejsc naszego miasta.
    W temacie polaryzacji „nadzwyczajnej kasty” vs „ciemnogród” – przecież takie określenia uknuła przedstawicielka tej pierwszej grupy na pewnym spotkaniu. Dlatego jeżeli już musiałbym być w którejś z tej grup, to patrząc na zachowania jej przedstawicieli (kradzież pieniędzy, rozbieranie się w publicznym miejscu w stanie upojenia alkoholowego, pogarda dla innych i bezczelność) to wolę już być tym „ciemniakiem” niż „elytom”.

  • masz rację…ciemnogród zawsze pozostanie ciemnogrodem…a nie zastanawiasz sie czasem co mu kto dosypał do tego alkoholu??????????

   • nic nikt nie musiał dosypywać. W tekście jest napisane, że bohater miał 68 lat. W wieku 65 lat sędziowie są przenoszeni w stan spoczynku. Tylko o tym, że bohater opowieści nie jest czynny zawodowo i mogła go dopaść choroba wieku starczego już nikt nie napisze.

    • piękny protokolant z samurajskim kucykiem w nieładzie

     A jakaż to choroba wieku starczego alkoholizm czy demencja. A może hipotermia wywołana po rzez wyziębienie dolnych partii i członków ciała.

 6. Typowo polska choroba…

 7. Myślał że na tronie siedzi i dlatego miał opuszczone gacie.😉ale wstyd, ciekawe jak się w pracy pokaże, ja po takim czymś poszedłbym na emeryturę🙂

 8. No to wykolegowali go chłopcy od Biedronia, ale żeby nawet gaci mu nie naciągnąć? Brak słów.

 9. Moze tulei I tata?? A synek nie wiedzial ze jego matka byla ubekiem, kontytucja i wolne sady i majyki w dół to komunistyczne standardy

 10. Słyszałem, że w kasynach do napojów cos dosypują by człowieka pozbawić racjonalnego myślenia. Podobnie jak w klubach go-go.

 11. Dobra zmiana? – niesądzę!

  • Co by nie mówić i na kogo, to jednak taka zmiana nie jest dobra o ile w ogóle jakaś zaszła, po za tym że zrobiono roszadę. Ten przypadek pokazuje właśnie jak szanują prawo Ci którzy powinni najbardziej go przestrzegać i bronić. Jeszcze żeby miał chociaż trochę czelności, a nie zasłaniał się legitymacją i swoim stanowiskiem w celu uniknięcia pobytu w policyjnym hotelu, wstyd i hańba! Mogę się założyć, że nie on jedyny z tej kasty naduzywa w ten sposób swojego stanowiska… tacy własnie ludzie nami rządzą i wydają wyroki, totalny upadek.

 12. Brawo panie sedzio .Wlasnie dolaczyl pan do elity powiedzialbym nadzwyczajnej kasty ludzi. I o to chodzilo zeby bylo tak jak bylo. Immunitet to dal bym tym wszystkim ktorych pan sadzil. Ale przeciez nie jest pan jedyny biedny zagubiony i nieszczesliwy z powodu niezwykle ciezkiej i odpowiedzialnej pracy. Proponuje zeby pan zamienil ta ciezka prace na sprzatanie przed sadem np. albo niech pan idzie na zasluzona emeryture razem ze wszystkimi czlonkami nadzwyczajnej kasty i przekaze ja na cele charytatywne. Mysle ze panscy koledzy sa z pana dumni. Ja tez

 13. i taki stary głupi cep bez odrobiny godności i honoru – gorszy od bydlęcia bo bydle się do takiego stanu nie doprowadzi, orzeka o czyjejś winie lub niewinności , kompletne dno bez kręgosłupa moralnego ,

 14. Ciekawe, czy miał koszulkę z napisem OTUA

 15. Za 3 lata, sąd dyscyplinarny stwierdzi, że sędzia nie uchybił godności sędziego, bo w Krakowie nie przyjął się zwyczaj leżenia w podciągniętych spodniach. A zeznania sędziego jednoznacznie wskazują na to, że miał świadomość leżenia w mieście Bazyliszka, a w Lublinie, co potwierdzi biegły, znalazł się przez roztargnienie.

 16. Kto nigdy nie leżał pijany z gołą d**ą nawalony jak messerschmitt pod Victorią niech pierwszy rzuci kamieniem xD

 17. BROŃdlaPOLAKÓW!

  Jaki kraj takie elyty a nawet czyj kraj takie elyty :-))

 18. Już wydaliście wyrok? I wy chcecie państwa prawa?

 19. Nawalony jak szpadel, nie wiedział gdzie jest, nie wiedział, że ma klejnoty na wierzchu ale legitymacje znalazł i potrafił użyć. Ot nadzwyczajna kasta w pełnej okazałości

 20. Totalsi! Kombinujcie teraz jak za tego sędziego obciążyć PIS.. dacie radę bo przecież jestescie „młodzi, wykształceni z wielkich miast”! Jak ten wasz sędzia..

 21. W stanie spoczynku.

 22. Dajta mu 100ml na klina bo sie chlop wykonczy!!!

 23. Jutro będzie chory a za tydzień na
  emeryturze tak działa Polska

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym