Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czworo Polaków zginęło w wypadku w Holandii. To mieszkańcy naszego regionu (zdjęcia)

W Holandii odnaleziono samochód z ciałami czterech osób. Auto znajdowało się w wodzie. Jak ustaliliśmy, ofiary to mieszkańcy naszego regionu.

W miejscowości Obdam w północnej Holandii odnaleziono samochód z ciałami czterech osób. Auto znajdowało się w wodzie, w kanale biegnącym w pobliżu lokalnej drogi. Kiedy pojazd został wydobyty na brzeg okazało się, że w środku są ciała czterech osób: trzech mężczyzn i kobiety. Ofiarami wypadku są Polacy. Byli oni poszukiwani od soboty.

Cała czwórka pracowała na plantacji tulipanów. Kiedy w sobotni poranek nie pojawili się w pracy, bliscy o ich zaginięciu powiadomili policję. Funkcjonariusze ustalili, że w piątek po pracy mieli wrócić na kemping w Zijdewind, gdzie mieszkali. Trasę tę pokonywali autem, co zajmowało im zazwyczaj kilkanaście minut.

Policjanci postanowili sprawdzić dokładnie drogę łączącą obie miejscowości. W niedzielę około południa, przejeżdżając przez Obdam, zwrócili uwagę na uszkodzone metalowe bariery oddzielające drogę od kanału. Ślady wskazywały, że pojazd mógł wpaść do wody. Po dokładnym sprawdzeniu, w kanale odnaleziono leżące na dachu audi, którym poruszali się zaginieni.

W wypadku zginęło trzech mężczyzn w wieku 20 i 21 lat oraz kobieta w wieku 48 lat. Jak udało nam się ustalić, ofiary to mieszkańcy naszego regionu. Część z nich mieszkała w okolicach Hrubieszowa. Jeden z nich osierocił małe dziecko. Cały czas trwa ustalanie przyczyn wypadku. Wszystko wskazuje jednak na to, że mogły się do niego przyczynić niekorzystne warunki pogodowe.

(fot. 112 Noord Holland)

33 komentarze

  1. Jeden Janki koło Hrubieszowa

  2. niekorzystne warunki pogodowe to wersja pewnie w Polsce, w Holandii pewnie napiszą niedostosowanie prędkości do warunków czyli zgodnie z prawdą, zapewne jechali ostrożnie tak jak Holendrzy, tylko silny wiatr ich zdmuchnął…?

  3. taaaa jada tam co dziennie setki aut i wszyscy żyją ale musial sie pojawić taki jeden z pod lubelskiej wsi co un mundry taki jest że wszystkim pokaże – i pokozoł FEST!!
    BRAWA DLA PANA – CZTERY ZERA – ZEMSTA HITLERA !!!

  4. W Holandii często pracuje się aż 10 godz w tym 3 przerwy 15-30-15 min(9 godz pracy) w soboty do 13 godz albo wcale uważam że jest ok. w innych krajach np jak Niemcy jest gorzej bo pracujesz i 12- 16 z jedną przerwą w soboty i niedziele również.Drogi są raczej dobrze utrzymane , i brak kontroli Polacy jeżdżą za szybko tam a często pod wpływem i są tego skutki.

  5. Janki koło Hrubieszowa …to już ukrainiec

  6. po niektórzy z was niech postawia sie na miejscu rodzin które straciły bliskich w tym wypadku i zastanowiom się czy chciałyby czytać takie wpisy o swych bliskich. Uszanujcie ból tych rodzin jeśli posiadacie chodz trochę godności.

Z kraju