Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w mur i uciekł do kościoła. Pijany kierowca wymiotował podczas jazdy (wideo, zdjęcia)

Na szczęście nikomu nie wyrządził krzywdy pijany kierowca, który wypożyczonym samochodem z impetem uderzył w mur katedry. Potem uciekł do kościoła, gdzie usiłował szukać schronienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 8 na ul. Wyszyńskiego w Lublinie. Samochód osobowy uderzył tam w mur. Na miejscu interweniowała straż miejska, zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący toyotą mężczyzna jechał od strony ul. Zamojskiej. Na łuku jezdni, w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku tego auto staranowało metalowe słupki, następnie wjechało na chodnik i uderzyło w mur. Na szczęście na chodniku nie było pieszych.

Kierowca oraz podróżująca z nim pasażerka rzucili się do ucieczki. Chwilę później na miejsce przyjechali strażnicy miejscy. Widząc co się dzieje, ruszyli w pościg za kierowcą. Mężczyznę zatrzymali w katedrze, gdzie próbował się ukryć.

Badanie alkomatem wykazało, że Azjata z niemieckim obywatelstwem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Jego słowom przeczą jednak relacje świadków oraz aplikacja do wypożyczania samochodów, którą starał się wyłączyć w trakcie ucieczki. Co więcej, mężczyzna przez otwarte okno miał wymiotować w trakcie jazdy.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje zostaną mu przedstawione zarzuty. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Będzie też musiał ponieść koszty wyrządzonych przez siebie szkód.

 

(fot, wideo – lublin112.pl, fot – nadesłane – Andrzej, Sebastian, Magdalena, Dariusz, Kr)

64 komentarze

 1. Juz widze jak nasze „skuteczne ” sądy ,sciągają kasę od tego azjaty za szkody …nie załplaci ani grosza ,założymy się?

 2. Haha widzialem goscia dzis przed 8 czekajac na „metro”na placu wolnosci zaczepial dziewczyny…

 3. Kto stosuje „auto” jako synonim dla słowa „samochód”? To w jakim celu w latach 30-tych XX w. organizowano konkurs na nazwę automobilu? Żeby zmienić tę nazwę z francuskiej, a nie skrócić do „auto” – jak Niemcy. Jeżeli autor szuka synonimu to są inne, np. „wóz”.

 4. Zapłaci za cały samochód…..

 5. Wpuscili ***** a teraz mamy skutki.

 6. w pol do 9ej wychodzilem z psem na dwór i widziałem tego nachlanego mongoła, niezły rozpi**** zostawił, dobrze że nikt nie szedł chodnikiem

 7. Biedny Adolf przewraca się w grobie Azjata z Niemieckim obywatelstwem

 8. do kuba :
  Skończ pier…dolić,bo normalnie aż rzygać się chce na te twoje durne komentarze.Znalalazł się wiejski mędrek,który wszystko wie najlepiej.A tak naprawdę w doopie byłeś i gó…wno widziałeś!!!
  De…bil nieźle popłynie…

  • Ojej, aż się przejąłem.
   Żyłka ci bałwanie nie pękła? Przecież piszę, że 30-40 najbiedniej.
   A waginosceptykiem w przeciwieństwie do ciebie nie jestem, więc w d. nie byłem i g. nie widziałem, może więc podzielisz się swoimi bogatymi doświadczeniami na tym polu?

 9. Jak pijany powinien oddać wartość całego auta.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo