Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Strażacy przyjechali gasić budynek. Okazało się, że wypalano kable

Kłęby dymu oraz płomienie sprawiły, że mieszkańcy Kośminka przekonani o pożarze, powiadomili strażaków. Płonął jednak nie budynek, a sterta kabli.

W niedzielę po godzinie 18 mieszkańcy lubelskiego Kośminka dostrzegli kłęby czarnego dymu oraz płomienie wydobywające się, z jednego z pustostanów przy ul. Krętej. Przekonani o pożarze, powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej i policja.

Na miejscu okazało się, że żadnego pożaru nie było. Mianowicie okoliczni złomiarze wypalali izolację kabli, aby uzyskany w ten sposób metal, sprzedać w punkcie skupu złomu.

Akcja strażaków zakończyła się po kilkunastu minutach.

41
40
(fot. lublin112)
2017-03-05 19:39:52

10 komentarzy

 1. no a ja na swojej dzialce nie moge zrobic ogniska bo w mysl nowych przepisow nie wolno spalac odpadow, np. są nimi podciete galezie drzewek owocowyh… zeby smogu nie bylo…

  • możesz, jak najbardziej, tylko miej np. kiełbaskę na patyku i jak strażniki wiejskie przyjadą to mówisz że to rekreacyjne ognisko i jedzonko sobie przyrządzasz

  • W piątkową noc poziom zanieczyszczenia osiągnął przed północą 253 jednostki. 300 to już zagrożenie życia. Raczej ze spalania gałęzi w ogrodzie to nie powstało. http://aqicn.org/city/poland/lublin/lublin-ul.obywatelska/pl/

   • To zanieczyszczenie mogło powstać ze spalania odpadów organicznych (liście , gałęzie itp – porządki wiosenne). Powiem więcej mogło też mieć źródło naturalne czyli kurz… tak kurz poderwany przez podmuchy wiatru gdy gleba się przesusza gdyż to był pył PM2,5 o wielkości cząstek poniżej 2,5 nm. . Oczywiście w deszcz czy w warunkach śniegowych źródłem tego pyłu jest głównie spalanie węgla, drewna i innego „opału”…. W tym konkretnym przypadku korelacja z innymi zanieczyszczeniami wskazuje na źródło antropogeniczne czyli palenie różnych rzeczy w różnych celach.

    • Wszystkim od 20 do 24 zachciało się spalać pozostałości po porządkowaniu ogrodów? W mrozy i przy znikomym ruchu powietrza, gdy wszystkie kotły buzowały na potęgę, jakoś takiego poziomu nie było.

 2. lepiej niech sprawdzą skąd mieli owy „metal”

 3. a sta ten rakotworczy smrod

 4. A zochan gdzie

 5. W całym śródmieściu czuć ten smród….

 6. Czy strażacy poczekali na przyjazd policji, czy wzięli się i pojechali, a złomiarze w tym czasie dali dyla z materiałem?

Wiadomości z info112