690 680 960

Lublin: Pożar w budynku ZUS-u. Spokojnie to tylko ćwiczenia

Symulowany pożar i ewakuacja pracowników, jednych wyjściem ewakuacyjnym innych w strażackim koszu wprost z okna. Tak wyglądała ewakuacja ZUS-u podczas środowych ćwiczeń.

W środę około 13 w pomieszczeniach budynku ZUS przy ul. Zana został zauważony dym. Jako pierwszy zareagował monitoring, który wychwycił zagrożenie w pomieszczeniach gospodarczych.

Scenariusz zakładał przeprowadzenie akcji ratunkowej polegającej na przeprowadzeniu ewakuacji pracowników oraz petentów, którzy w tym czasie przebywali w budynku. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażackie, w tym pojazd z koszem.

Strażacy przećwiczyli ewakuację wprost z jednego z okien. Pracownicy po wyjściu z budynku musieli czekać na zakończenie całej akcji. Po kilkudziesięciu minutach powrócili do swoich obowiązków.

2014-06-25 17:28:48
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Szkoda że to nie prawdziwa akcja i nie spaliło się to badziewie zwane ZUS-em. A z innej beczki , ciekawe jak by strażacy dojechali od strony ul.Wallenroda 2 e pod nr. Zana 38 d. Do parkingu podziemnego da się dojechać ale do ściany budynku ZUS-u nie ma możliwości , trzeba rozwijać jakieś 60 – 80 a może i więcej metrów węży , w zależności od potrzeb. Nie wspominając o podaniu wody np. na najwyższe piętra , zwłaszcza że drabina Magirusa się tam nie zmieści.

  2. spokojnie? a już myślałem że się palą złodziejaszki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli