Lublin: Pożar w budynku ZUS-u. Spokojnie to tylko ćwiczenia

Symulowany pożar i ewakuacja pracowników, jednych wyjściem ewakuacyjnym innych w strażackim koszu wprost z okna. Tak wyglądała ewakuacja ZUS-u podczas środowych ćwiczeń.

W środę około 13 w pomieszczeniach budynku ZUS przy ul. Zana został zauważony dym. Jako pierwszy zareagował monitoring, który wychwycił zagrożenie w pomieszczeniach gospodarczych.

Scenariusz zakładał przeprowadzenie akcji ratunkowej polegającej na przeprowadzeniu ewakuacji pracowników oraz petentów, którzy w tym czasie przebywali w budynku. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy strażackie, w tym pojazd z koszem.

Strażacy przećwiczyli ewakuację wprost z jednego z okien. Pracownicy po wyjściu z budynku musieli czekać na zakończenie całej akcji. Po kilkudziesięciu minutach powrócili do swoich obowiązków.

2014-06-25 17:28:48
(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. Szkoda że to nie prawdziwa akcja i nie spaliło się to badziewie zwane ZUS-em. A z innej beczki , ciekawe jak by strażacy dojechali od strony ul.Wallenroda 2 e pod nr. Zana 38 d. Do parkingu podziemnego da się dojechać ale do ściany budynku ZUS-u nie ma możliwości , trzeba rozwijać jakieś 60 – 80 a może i więcej metrów węży , w zależności od potrzeb. Nie wspominając o podaniu wody np. na najwyższe piętra , zwłaszcza że drabina Magirusa się tam nie zmieści.

  2. spokojnie? a już myślałem że się palą złodziejaszki

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dzień Dziecka gminy Radzyń Podlaski w Paszkach Dużych
Szlakiem Dobrej Zabawy, czyli impreza z okazji Dnia Dziecka
Kazimierski Dzień Dziecka
Warsztaty, spotkania, zajęcia oraz Dzień Dziecka. Wszystko to w bibliotece w Świdniku
Piknik rodzinny w Księżpolu