Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pościg policji za pijanym kierowcą. W samochodzie było małe dziecko

Dzisiaj wieczorem na ulicach Lublina trwał policyjny pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. Radiowozy ścigały go przez kilkanaście minut.

Pościg rozpoczął się w środę około godziny 20:20. Funkcjonariusze lubelskiej drogówki, patrolując ulice miasta, dostrzegli jadący ul. Droga Męczenników Majdanka samochód bez włączonych świateł. Postanowili zatrzymać auto do kontroli. Jednak kierowca fiata zignorował znaki dawane przez funkcjonariuszy i rzucił się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg oraz powiadomili inne radiowozy.

Kierowca uciekał m.in. ulicami Krańcową, Pogodną, Wrońską, Łęczyńską, Fabryczną, Piłsudskiego oraz Lipową. Wielokrotnie łamał wszelkie możliwe przepisy drogowe, ignorował sygnalizację świetlną oraz jechał pod prąd. Kilkukrotne próby jego zatrzymania nie przynosiły efektu, gdyż mężczyzna zjeżdżał na trawę czy na chodnik i dalej kontynuował ucieczkę.

Udało się go zatrzymać dopiero na ul. M. Curie-Skłodowskiej, gdzie drogę zajechały mu radiowozy a przez zaparkowane wzdłuż ulicy auta, nie miał możliwości ominięcia blokady. Kierowca podczas zatrzymywania zaatakował jeszcze jednego z interweniujących policjantów. Funkcjonariusz z obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, kierujący fiatem obywatel Czeczenii był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, w takim stanie przewoził w aucie kilkuletnie dziecko. Mężczyzna został zatrzymany. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

(fot. lublin112)
2015-01-21 21:51:16

30 komentarzy

  1. Czeczeńców do Czeczeni! a nie będą nam rajdy na ulicach urządzać..dość mamy swoich artystów!

  2. Bus na pierwszym zdjęciu, dzielny reporter lublin112….

  3. „dalej kontynuował” +1

  4. [] policje dobrze ziomek dobrze zrobil !!!!!