Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Pobiegli Tropem Wilczym. Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę w Lublinie odbył się Bieg Tropem Wilczym. Organizowany został po raz czwarty, a każda kolejna edycja ma większy zasięg i coraz większą frekwencję.

W niedzielę w 160 polskich miastach, kilkadziesiąt tysięcy biegaczy, już pobiegło lub dopiero pobiegnie, w koszulkach z podobiznami Żołnierzy Wyklętych. Lubelscy biegacze, którzy wystartowali o godzinie 12 i wzięli udział w biegu w Ogrodzie Saskim, oddali w ten sposób hołd Żołnierzom Wyklętym. To wyjątkowy bieg, bo w bardzo wyjątkowej intencji. Biegacze pokonali trasę alejkami ogrodu o długości 1963 m (1 okrążenie) lub 5889 m (3 okrążenia). Start był wspólny dla obu dystansów. W biegu udział wzięło ponad 600 osób.

Pierwsze miejsce na krótszym dystansie zajął Michał Kitliński z czasem 6 m. 5 s., drugi był Kamil Oleszek z czasem 6 m. 13 s., drugie  a jako trzeci na mecie pojawił się Samarczenko Dariusz z wynikiem 6 m. 31 s. Wszyscy zawodnicy reprezentowali barwy AZS UMCS Lublin.

Pierwsza z kobiet, na krótszym dystansie była Martyna Bugała z czasem 7 m. 58 s., druga Joanna Gąszczyk z wynikiem 8 m. 17 s. i trzecia Ewa Tarnowska z czasem 8 m. 42 s. Wszystkie biegaczki bez przynależności klubowej, ale za to z Lublina.

Na dystansie 5889 metrów pierwszy na mecie był Dariusz Listopad (NFZ Lublin) z czasem 20 m. 53 s., drugi linię mety minął Marcin Porada (Run_Helpersi Jasionka) z wynikiem 21 m. 54 s., a trzeci był Paweł Kozyra (Runnerpawcislaw – Lublin) z czasem 21 m. 57 s.

Wśród kobiet pierwsza dystans 5889 metrów pokonała Kinga Kacuga (Bałtów) z czasem 23 m. 58 s., druga była Olga Zarzeczna (Husaria Race Team – Lublin) z wynikiem 25 m. 57 s., zaś trzecia linię mety minęła Agnieszka Cieśluk osiągając czas 27 m. 5 s.