Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Arsenał w domu 40-latka. Kilkaset sztuk amunicji, broń i imitacja policyjnej legitymacji

W minionym tygodniu policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który posiadał w domu pokaźny arsenał. W czasie przeszukania natrafiono na amunicję, broń a także podrobioną legitymację i odznakę policyjną.

Policjanci z Lublina zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu przy ul. Skautów w Lublinie posiadał znaczny arsenał.

– Podczas przeszukania policjanci natrafili na ponad 70 przedmiotów m.in. kilkaset sztuk amunicji ostrej, 3 jednostki krótkiej broni palnej, w tym jedną gazową, tłumiki, magazynki i elementy broni. Policjanci odnaleźli także substancję przypominającą proch oraz kilkanaście pojemników z różnymi substancjami chemicznymi oraz imitację policyjnej legitymacji wraz z odznaką oraz 2 kamizelki kuloodporne – informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

40-latek trafił do aresztu. Mężczyzna tłumaczył, że broń i amunicję zakupił w celach hobbystycznych.

– Podejrzany doprowadzony został do prokuratury rejonowej Lublin – Południe, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy – dodaje kom. Renata Laszczka-Rusek.

Policjanci ustalają, w jaki sposób podejrzany wszedł w posiadanie nielegalnego zbioru. Grozić mu może do 8 lat pozbawienia wolności.

2015-04-01 13:00:41
(fot. wideo KWP Lublin)

4 komentarze

  1. PODEJDZ bo i ja podchodzę

    Wyszedł z założenia , że sąd , sądem a sprawiedliwość trzeba samemu wymierzać . Tak było w filmie reż.Sylwester Chęciński (oj, minęli te czasy, kiedy ja miał koszyk granatów i karabina).

    • raczej półgłówek, bo na filmiku widać ślady na ścianach i podłodze po kulach, więc pewnie strzelał w domu i sąsiedzi zadzwonili na Policję…

  2. Mietek z tabletek

    no ładnie ale co się dziwiś na giełdzie przecież kilka lat temu jakiś łępek granata kupił da sie da hahah idziesz na giełde mówisz granaty sa? sa to prosze jednego.

Z kraju