Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne zdarzenie drogowe na ekspresówce. Przyczepka odpięła się od pojazdu osobowego

We wtorek około południa na drodze ekspresowej S12 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Od pojazdu osobowego odpięła się przyczepka i przewróciła na jednym z pasów ruchu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około południa na drodze ekspresowej S12, na trasie Lublin – Piaski, na wysokości Świdnika. Od pojazdu osobowego odpięła się przyczepka, a następnie przewróciła na pasie w kierunku Piask.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Przyczepka może nadal blokować jeden pas ruchu. W rejonie zdarzenia warto zdjąć nogę z gazu.

Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać kilkadziesiąt minut, miejsce zabezpiecza patrol wykonawcy utrzymania drogi ekspresowej.

(fot. nadesłane Marek – dziękujemy!)

18 komentarzy

 1. Ciekawe czy ktoś wie, jaka jest dopuszczalna prędkość przy ciągnięciu takiej przyczepy na ekspresówce.

  • 80 km/h na ekspresówce.

  • On zapewne nie wiedział, jaka jest dopuszczalna prędkość, ale chciał wyprzedzić tego, co gonił prawym pasem 120 km/h. To już nie moja w tym rzecz i sprawa. O tym zadecydują już inne służby.

   • Prawicowy Lewak

    Taa, Ty wiesz jak szybko jechał i kogo wyprzedzał. Głupcze pisowski.

    • A Ty głupcze zastanów się o ile przeładował ta przyczepkę płytami u czy jazda z dopuszczalną prędkością była bezpieczna. Buraków grających po ekspresówce z przyczepka też nie brakuje. Zapominają, że ogon mają za sobą i wyprzedzają co popadnie. Nie wspominając o tych co sprinterem ciągną za sobą na lawecie drugiego sprintera i na lawecie jeszcze osobówkę. Milcz i wstydu oszczędź.

  • a Panie Franiu jedzie się ile fabryka dała w eskorcie….
   jegomość jechał tyle ile można na ekspresówce bo zapomniał, że z przyczepką obowiązuje go limit 80km/h

  • Wiedzą wiedzą, nie martw się. A rowerek trójkołowy ile może maksymalnie jechać? I czy obowiązuje go tacho?

  • Bzdura z tym limitem. Wywrócenie przyczepki może zdarzyć się także przy prędkości 15km/h jeżeli jedziesz po zboczu, masz nieosiowo obciążoną przyczepką, przy bocznym wietrze i wykonujesz ostre skręty.

  • A Ty wiesz??

  • Prawo o Ruchu Drogowym – art. 20, ust. 3 pkt 2 – 80 km/h

 2. „zdjąć nogę z gazu”
  I tu był błąd tego człowieka który przeładował lekką przyczepę a chciał szybko do domu.

 3. Pewnie najpierw miotało nią jak szatan.

 4. Wszystko się może zdarzyć, pewnie jakieś wyboje były i się odczepiło. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Trzeba pomóc, a nie zdjęcia robić.

 5. czyli jaka ?

 6. Janusze j..bane wymieniajcie zaczepy w przczepkach bo się wrabiają zwlaszcza jak pan janusz nie smaruje. Jak bedą przyczepki fruwać to kochane janusze bedą robić badania techniczne rządowi tylko czekają na pretekst

 7. Wystarczy spojrzeć jak zapakował jednoosiową przyczepkę i gdzie był punkt ciężaru. To nie miało prawa się nie wywalić.

  • Właśnie, punkt G został niebezpiecznie przesunięty, przez co nastąpiło zdjęcie dyszla.

Z kraju