Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dziennikarze strzelali pod okiem policji. Walczyli o puchar

Lubelscy dziennikarze rywalizowali dzisiaj o puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji dla najlepszego strzelca. Zawody odbyły się na policyjnej strzelnicy.

W piątek dziewiętnastu lubelskich dziennikarzy stanęło do rywalizacji w zawodach strzeleckich o Puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Na policyjnej strzelnicy przy ul. Grenadierów w Lublinie odbyły się dwie konkurencje, w pierwszej trzeba było oddać po 6 strzałów do tarczy oddalonej o 15 metrów mieszcząc się w czasie 2 minut. Z kolei w następnej w 30 sekund trzeba było wykonać 6 strzałów do znajdującej się 10 metrów dalej tarczy.

– Wśród uczestników dzisiejszych zawodów znaleźli się zarówno amatorzy, którzy po raz pierwszy wzięli broń do ręki oraz ci, którzy na strzelnicy zachowują się jak prawdziwi zawodowcy, lecz wszystkich łączył jeden wspólny cel: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja- wyjasnia kom. Renata Laszczka –Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.. Bezkonkurencyjna już trzeci rok z rzędu okazała się ekipa reprezentująca TVP Lublin.

Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczył zwycięzcom Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosław Adamski. Z kolei policyjne, związkowe maskotki wręczył zawodnikom asp. szt. Mariusz Jaworski przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

(fot. lublin112)
2014-04-25 19:32:08

Jeden komentarz

  1. Dla dziennikarzy „amunicji było pod dostatkiem” ale dla policjantów którzy chcieliby/powinni ćwiczyć przydział amunicji na roczne strzelanie to ok 8(słownie osiem) sztuk żeby strzelić do tarczy i na tej podstawie wydać wyrok – zdałeś/nie zdałeś. Żal na maxa.