– Dobro pacjentów jest najważniejsze. Pielęgniarki ze szpitala przy ul. Jaczewskiego zakończyły strajk

Zakończony został trwający od poniedziałku protest pielęgniarek z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Nie oznacza to jednak końca sporu z dyrekcją placówki.

W sobotę odbyły się kolejne rozmowy pomiędzy protestującymi pielęgniarkami a dyrekcją Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. Tym razem przeprowadzono je w Urzędzie Wojewódzkim. Przez blisko pięć godzin prowadzonych negocjacji w końcu udało się zawrzeć porozumienie.

Jak nas poinformowano, dzięki temu zapadła decyzja o zakończeniu trwającego od poniedziałku strajku. Nie oznacza to jednak, końca sporu. Na chwilę obecną żadna ze stron nie chce zdradzać dokładnych szczegółów zawartego kompromisu. Wiadomo jednak, że podwyżka, o którą walczyły pielęgniarki będzie, jednak na trochę innych zasadach.

Dla dobra pacjentów, pielęgniarki zdecydowały się na ustępstwa. Po pierwsze, zgodnie z propozycją dyrekcji szpitala, jeszcze w tym roku do wynagrodzenia zasadniczego zostanie włączone „zembalowe”. Z kolei podwyżka płac będzie w kwocie tysiąca złotych, jednak zostanie rozłożona w czasie. Okres ten wyniesie ponad dwa lata, czyli więcej niż postulowano.

Do czasu wprowadzenia w życie poszczególnych elementów zawartego porozumienia, utrzymywany będzie spór zbiorowy pomiędzy załogą a dyrekcją placówki. Na przyszły tydzień zapowiedziano przedstawienie szczegółów sobotnich rozmów.

(fot. archiwum)
2018-07-15 16:44:14

Zobacz również

49 komentarzy

 1. co to jest zembalowe?

  • To od zębów. Jak stale wypadną, to MZ placi na państwowe .

  • To jest inna nazwa dodatkowej kAsy która już istniała i była wypłacana w formie dodatku. Pielęgniarki mają wypłatę zasadnicza plus dodatki. Bo rozdZielają to. Nie wiem po co bo mogliby zrobić jak każdemu stała stawkę. A tak to teraz każdy myśli że dostały i wywalczyly a to nie prawda. Dostaną teraz mniej niż 50zl a później niby rozdzielony ten tysiąc…hahaha…już ja to widzę skoro szpital jest zadluzony a od tego to będzie zależało zapewne, pozniej odrocza w czasie aż przyjdzie nowa władza…

 2. Tak zrezygnowały dla dobra pacjentów. Traktują ludzi jak zwierzęta. Dramat.

  • Te chorowite powinni jakoś specjalnie oznaczyć oby było wiadomo, od kogo wymagać więcej. Teraz dopiero się zacznie. Większa podstawa i na zwolnieniu więcej kasy.

  • Aaron Fleischman

   Niepotrzebnie rezygnowały ze strajku, bo i tak takie mendy jak ty będą je nienawidzić i nimi gardzić.

 3. 1000 zł brutto warto dodać. Słabo.

 4. To teraz pacjenci będą mieli prawo wymagać więcej i już może nie usłyszą ” po co Pan wciska ten dzwonek” albo ” tu się czeka proszę Pana”

  • Wymagać mogą, ale nic się nie zmieni. Jeśli w UK na oddziale udarowym na 4osobową salę przypada 1 pielęgniarka i jedna opiekunka, a w polskim odpowiedniku 24 łóżka, 30 pacjentów i 2 pielęgniarki plus 1 (a czasem 0,66) sanitariuszka, to czego Ty oczekujesz?

   Jak ktoś ma firmę budowlaną, 2 koparki i 2 operatorów, to dokupienie 2 koparek, bez zatrudniania ludzi nic nie zmieni. Ochrona zdrowia, to rynek usług, a do tego potrzeba ludzi. Tymczasem obowiązki rosną, w tym tony dokumentacji, a ludzi jest tyle samo co kilkanaście lat temu, gdzie nie było ani tylu badań diagnostycznych, na które trzeba zawieźć pacjenta, ani tak rozbudowanej dokumentacji.

   • To jak taki mało płatny zawód to dlaczego na niego jest tyle chętnych? Od tak bo czy idą za kasa Jak lekarze? Oczywiście że za kasa idą. Jak m wam tak źle to jeździe do tego UK czy gdzie tam chcecie.

    • Gdzie ty widzisz tych chętnych? Jakby tak było to nikt by się nie przejął strajkiem, bo zawsze możnaby zatrudnić innych.

 5. Dla czyjego dobra? Chyba dla swojego. Banda rozpuszczonych pind

  • Aaron Fleischman

   Rozpuszczonych. Za 2 tys. zł netto miesięcznie, hahahaha 😀

   • Parę razy odwiedzałem ludzi w szpitalach i też uważam, że pielęgniarstwo to jedna z najtrudniejszych profesji, która powinna być znacznie lepiej wynagradzana. To jedno. Drugie zaś to to, że niektóre profesje nigdy nie powinny strajkować. Dla nich powinny być inne mechanizmy rozwiązywania sporów. A za wystawianie lewych zwolnień pielęgniarkom powinna być odpowiedzialność karna.

    • ZUS skontrolował kilkadziesiąt, żadnego nie cofneli, więc są wystawione zgodnie z prawem!
     Jak masz wiedzę o lewych zgłoś do ZUS-u i poinformuj prokuraturę.
     Puki co ZAMKNIJ GĘBĘ!!!

   • Radzę się doinformować w tym względzie.

   • Walic-pielegniarki

    Ale wiesz ze one zarabiaja po ok 5 tys za miesiac? Czy tego nie wiesz? I nie zrezygnowaly „dla dobra pacjentow” tylko dlatego ze ich zwolnieniami zainteresowala sie prokuratura. W Lublinie epidemii nie bylo a prawie cala jedna grupa zawodowa zachorowala.

    • Delikatnie mówiąc, jesteś niedoinformowany człowieku.A twoja naiwność delikatnie mówiąc – zaskakuje

    • Tak, przestały strajkować, bo prokurator przyjrzał się zwolnieniom. Akurat w tej sprawie przyszlo pismo, że wszystkie zwolnienia są bez zarzutu.

   • Haha 2tyś netto. Jesli masz znajmową pielęgniarkę na wsi, zarabiająca tyle, to nie twierdz że na Jaczewskiego którakolwiek tyle zarabia…

 6. Ja bym ty paniom 1 zł nie dał

 7. Nie pielęgniarka.

  1000 zł brutto za ok 3 lata lub dłużej to niewiele. Pamiętając że jest ustawa o minimalnych płacach w zawodach medycznych, która będzie zależna od średniej krajowej to ile pigułki zyskały? Będzie 500 złotych różnicy za te 4 lata? A zembalowe do podstawy co da teraz jak i tak było wypłacane ale w formie dodatku? Gratuluję dyrekcji i nie rozumiem tego strajku.

 8. To do tej pory „dobro pacjenta” panie pielęgniarki miały w głębokim poważaniu? Dla tych „chorych pań pielęgniarek” tylko kasa się liczy? Byle jak najwięcej zarobić a się nie o robić. PO podwyżkach ozdrowiały i sił raptem nabrały do pracy? Jakiś Matrix. Wszystko zostanie PO staremu tylko szpitale będą miały problemy z płynnością finansową.

  • Aaron Fleischman

   Sytuacja finansowa szpitali byłaby jeszcze lepsza, gdyby pielęgniarki pracowały za darmo, pod przymusem, mieszkały w psiej budzie i jadły korę z drzew, prawda? 🙂

   • Już się lewaku produkujesz? Mało zdarzeń drogowych do jakże światłego komentowania?

  • Proponuję psychiatrę, jeśli wszędzie musisz wcisnąć PO. Obsesja?

 9. nie jestem za po

  Teraz pissowskim trollom żal doooope ściska. Tyle kasy poooszło w piss….du. A mogły stajkować do zimy…

  • Aaron Fleischman

   Dokładnie. Życzę tym gnidom, by ich powykręcało i żeby w szpitalu, do którego trafią nie było żadnej pielęgniarki.

  • Po teoretycznym powrocie do władzy PO, Kopara ze Shrekiem już znajdzie sposób, by je oskubać. Na twoim miejscu, wcale bym się nie cieszył. Banda złodziei nie pozwoli, by maluczkim żyło się lepiej. Podaj swój powód do radości, bo jakoś trudno go pogodzić z odchodzeniem od łóżek chorych z powodu pieniędzy. Całe środowisko straciło na szacunku ale co tam, kasa się liczy

 10. Banda rozwydrzonych małp za co te podwyżki? Zawód w którym robi sie całe G do tego widziałem ostatnio progi punktowe na pielęgniarstwo – każdy osioł by się tam dostał. Czekam tylko na prywatyzacje wtedy pielegniarki dostaną tyle ile im się należy czyli najniższą krajową

  • Na tym polega problem. Nie ma chętnych do pracy w tym zawodzie. Największą grupę stanowią pielęgniarki 50+. Młode wyjeżdżają, lub rezygnują z zawodu. Niedługo taka sytuacja jak strajk w psk4 może się powtórzyć, ale nie z powodu protestów, ale z powodu braku ludzi. Ale widać nie grzeszysz inteligencją i potrafisz tylko obrażać.

   I jeśli nic się nie robi, a zarabia się dużo, to gdzie chętni do pracy? Jeśli nic się nie robi, to dlaczego szpital został sparaliżowany?

  • A wystarczyło zapisać się wcześniej do PISu i teraz przytulałoby się miliony z państwowych spółek. Szacun dla pielęgniarek, że jeszcze chcą pracować za grosze bo za takie pieniądze to ksiądz by nawet nie chciał pochować dwóch owieczek. A czy są potrzebne? Ewakuacja chorych ze szpitala o czym świadczy?

  • Skoro tak prosto, łatwo, to i ty ośle za malpe możesz u nas robić. Dawaj, szkoda czasu.Buziaczki

 11. ja sie zgadzam z tym ze trzeba podnuesc pielegniarkom ale w psk4 moja ciocia ma 5.5 tys. ro racaej nie malo

  • A to ciekAwe, chyba że z długim stażem, brutto i główną oddzialowa to sie zgodzę. A tak to kwota 2-2.5 tyś jest prawdziwa jeżeli ktoś by chciał wiedzieć mimo też długiego stażu.

 12. Tysiąc to nie złotych a batów na tyłki się należy.Dobro pacjenta ? śmiechu warte.Nadąsane paniusie z kubkiem kawy na wersaleczce,albo stanie w drzwiach sali z wydętymi ustami i pytaniem ” która ZNOWU dzwoniła ? ” Nie dotyczy ta opinia wszystkich pań ale w większości.Dobrze,że ludzie wypowiadali się na temat ich pracy,niech dyrekcja poczyta i wyciągnie wnioski.

  • No popatrz. Nie miał kto posiedzieć z kubkiem kawy na wersaleczce i szpital został sparaliżowany.

   • Aaron Fleischman

    „No popatrz. Nie miał kto posiedzieć z kubkiem kawy na wersaleczce i szpital został sparaliżowany.”

    ZAORANE XD

 13. Lekarze za dużo zarabiaja i przez to pielęgniarki,ratownicy,psychologowie itp.dostaja grosze wszyscy to wiedza

 14. A co na to ZUS

 15. Zarabiają ponad 3tys zł i jeszcze im mało. Zwykly Kowalski na pracy zmianowej zarabia najniższą i się o nic nie kluci. A tym to zawsze mało tak samo jak tym niebieskim kraweznikowcom… Zamiast na te podwyżki to by emerytury podnieśli A nie ludzi dostają po 600xl i ledwo na mieszkanie starczy…

  • Aaron Fleischman

   Gdybyś we łbie miał trochę mózgu zamiast g*wna, to wiedziałbyś, że minimalna emerytura w 2018 roku wynosi ponad 1 tys. brutto, czyli niecałe 900 zł do łapy. To wraz mało, ale jednak pomiędzy Twoimi wyssanymi z odbytu słonia 600 zł a 900 jest spora różnica.

   Pielęgniarki zarabiają ponad 3 tys. zł BRUTTO, czyli netto to najczęściej 2-2,5 tys. zł.

   Szczucie jednych biedaków na drugich to znana i widzę wciąż chętnie stosowana taktyka przez klakierów władzy. Na zasadzie, że jeśli jeden żyje w nędzy, to inni też powinni. Taka urawniłówka.

 16. Dla dobra pacjentow haha chore stwierdzenie odsylali wszystkich jak leci wiem bo mialem przyjembosc 2 lipca ale moze to i lepiej bo na lubartowskiej jest o niebo lepiej pozdrawiam

 17. Ps wiem bo dwoch chlopakow zona urodzila na jeczewskiego a teras trzeciego na lubartowskiej

 18. Aaron Fleischman

  Hejterzy w swym seansie nienawiści i amoku pogardy zdają się nie dostrzegać, że są już mocno na bakier z jakąkolwiek logiką i powoli przeczą sami sobie.

  > „Pielęgniarki to nieroby i lenie, które cały dzień nic nie robią, tylko kawkę piją!!!”

  Tylko kiedy zaprzestają tego „nicnierobienia”, to cały szpital zostaje sparaliżowany, a pacjentów trzeba ewakuować. Jak to jest, że żaden szpital nie może się obejść bez ich „picia kawki”? :))))

  > „To nieprawda, że pielęgniarki słabo zarabiają!!! Koleżanka siostry mojej sąsiadki ponoć rozmawiała kiedyś z facetem, który znał pielęgniarkę zarabiającą 5 tys.!!!”

  Skoro tak świetnie zarabiają i całymi dniami nic nie robią, to dlaczego średnia ich wieku w skali kraju wynosi 51 lat, a chętnych do podejmowania tego zawodu nie ma? Polska jest jednym z krajów, które mają najmniej pielęgniarek na 1000 mieszkańców w UE, bo 5,3. W Niemczech wskaźnik ten wynosi 13. Może ma to jakiś związek właśnie z zarobkami, warunkami pracy i społecznym prestiżem, hę? :)))))

  > „Pielęgniarki strajkując narażają życie pacjentów i trzeba ja natychmiast wywalić na zbity pysk!!!”

  … tym samym jeszcze bardziej narażając życie i zdrowie pacjentów, bo zwolnionych pielęgniarek nikt nie zastąpi (już teraz w Polsce w tym zawodzie brakuje rąk do pracy).

  > „Pielęgniarkom chodzi tylko o kasę!!! Za nic mają ludzkie życie!”

  I to mówią ludzie, którzy wolą narażać życie i zdrowie pacjentów szpitali dotkniętych strajkami niż dać pielęgniarkom podwyżki :)))) Na zasadzie: „NIECH LUDZIE UMIERAJĄ, BYLE TYM NIEROBOM NIE DAĆ ZŁAMANEGO GROSZA!!!”

  Oj, hejterzy, hejterzy. Wasza pogarda do drugiego człowieka jest odrażająca i obrzydliwa, tym bardziej, że ubrana w szaty rzekomej „troski o pacjentów”.

  Ale wasza głupota to po prostu epicki LOLkontent 🙂 Już sam nie wiem, czy jesteście bardziej podli niż głupi, czy głupi niż podli.

 19. Aaron Fleischman

  A, i jeszcze jedno mam dla was, hejterzy 🙂 Miłej lektury, hahahahahahaha :))))

  „”WRÓCIMY JAK POPRAWIĄ SIĘ ZAROBKI. MOŻE”

  Trzyletnie studia obejmują ponad dwa tysiące czterysta godzin zajęć praktycznych w szpitalach i przychodniach. – Wbicie pierwszej igły to spore przeżycie, ale z czasem zakładanie wenflonów idzie coraz lepiej – opowiadają Angelika i Weronika. – Rozmawiamy z koleżankami. Większość wyjedzie. To ciężka praca wiążąca się z ogromną odpowiedzialnością, a oferuje nam się 1,6 tysiąca złotych. W Anglii pielęgniarka zarabia 2,5 tysiąca funtów, w Niemczech 2,5 tysiąca euro. Nie ma o czym gadać – mówią absolwentki.

  – Ile musiałyby wynosić zarobki, żebyście zrezygnowały z wyjazdu? – pyta reporter Radia Gdańsk.

  – Trzy, trzy i pół tysiąca. To jest kwota, żeby jakoś w miarę normalnie żyć. Trudno się utrzymać za pieniądze, jakie nam się oferuje i każda z nas ma już 2-3 oferty pracy na miejscu. Może jak się poprawią płace to wrócimy – odpowiadają świeżo upieczone pielęgniarki.”

  http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/6536

 20. Straszą że wyjadą do UK ?…Nie ma problemu.jechać i zarabiać a nie zostawiać pacjentów samych sobie. A tym co poszły na L4 ogolić głowy na łyso żeby były znaczne…

 21. Moja mama pracuje jako salowa w PSK4. Pielęgniarki nazywa pie…….ole próżniaki. To mówi samo przez siebie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8326zł -0.49%
  • GBP 4.9104zł -0.66%
  • EUR 4.3243zł -0.35%
  • CHF 3.8081zł -0.26%

  Polub nas

  Materiały wideo

  „Grzesiu czego ty nie śpisz”. Spotkanie leśniczego z niedźwiedziem (wideo)
  Fotograficzne podsumowanie roku 2018 w Porcie Lotniczym Lublin (wideo)
  Spadł z motoroweru przed nieoznakowanym radiowozem (wideo)
  Wjechała rowerem na przejście. Po chwili doszło do potrącenia (wideo)
  Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Rzeszowie. Nagranie z monitoringu (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Studenci Uniwersytetu Medycznego zagrają dla małych pacjentów
  „Globalna wioska” w Lublinie. Bedzie można poznać kulturę, kuchnię i zwyczaje panujące w kilkunastu krajach
  Lublin na weekend. Sprawdź co się wydarzy
  „Zdrowy Nowy Rok, Zdrowe Ferie” – bezpłatne badania profilaktyczne w Tarasach Zamkowych
  UMCS zaprasza na Noc Biologów 2019
  x

  Szanowny Czytelniku!

  Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

  Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

  Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

  Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

  Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

  Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

  Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

  Kto jest administratorem danych osobowych?

  Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

  Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

  Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

  • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
  • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

  Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

  Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

  Twoje prawa

  Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

  Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

  * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.