Cydr jest dziki, eksploduje w rękach, wycofują go ze sklepów

Ze sklepów Biedronka w ekspresowym tempie wycofywany jest cydr. Okazuje się, że butelki potrafią eksplodować w rękach.

Od kilku dni, ze sklepów Biedronka, wycofywany jest napój alkoholowy „Dzik Polski Cydr”. Jak się okazało, produkt ten posiada wadę produkcyjną, która powoduje, że butelki dosłownie eksplodują w rękach konsumentów. Problem dotyczy zamkniętych opakowań, w których przy próbie otwarcia, ciśnienie potrafi rozsadzić opakowanie.

Sieć sklepów informuje, że w sklepach nie powinno już być felernego produktu, jednak przez ten czas, gdy znajdował się on w ofercie, był bardzo popularny wśród klientów. Wiele osób może go posiadać jeszcze w swoich domach. Specjalnie dla nich, wydano instrukcję, w jaki sposób powinni zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas otwierania butelek.

– Przed otwarciem butelkę owinąć materiałem zabezpieczającym, np. ręcznikiem lub kartonem a sam napój należy schłodzić. Następnie, po schłodzeniu, zachowując szczególną ostrożność, należy usunąć kapsel z butelki poprzez odkręcenie. W trakcie powyższych czynności butelka powinna być zabezpieczona zgodnie z opisem powyżej i utrzymywana w bezpiecznej odległości od twarzy. Ponadto, wybierając miejsce dla tych działań, trzeba uwzględnić możliwość gwałtownego wydostania się napoju z butelki. Po ustaniu ewentualnego samoczynnego wypływu zawartości, pozostała część płynu powinna zostać wylana z butelki do końca – informuje sieć sklepów.

Jednocześnie biuro firmy zapewnia, że wszyscy którzy zakupili cydr, nawet osoby którym butelka eksplodowała, mają zagwarantowany zwrot wydanych pieniędzy. Mogą go otrzymać w dowolnym sklepie sieci Biedronka, w oparciu o przedstawiony paragon potwierdzający zakup lub poprzez zwrot pustych opakowań po wadliwym produkcie.

(fot. materiały producenta)
2015-07-16 20:13:48

24 komentarze

 1. Rolnik szuka żony

  „Jednocześnie biuro firmy zapewnia, że wszyscy którzy zakupili cydr, nawet osoby którym butelka eksplodowała, mają zagwarantowany zwrot wydanych pieniędzy. Mogą go otrzymać w dowolnym sklepie sieci Biedronka, w oparciu o przedstawiony paragon potwierdzający zakup lub poprzez zwrot pustych opakowań po wadliwym produkcie”
  A co jak ktoś wypije i rozbije butelkę i powie że mu wybuchła? Pole dla popisów dla kombinatorów:) Kupujesz wypijasz , rozbijasz butelkę i idziesz po następną darmową?

  • towar był wadliwy!!! firma bidro.. to przekalkulowała. A le jak zbijesz butelkę poprawioną zrobisz sobie niezły obciach na osiedle, nie?

 2. napie*dola chemii i wybucha

 3. Rolnik szuka żony

  Nie piłem tego, mocne to?

 4. Świątynia cebulaków.

 5. nie chodzę do Stonki. Miałem kilka przypałów. Ostatnio sąsiad najpierw przeżył zawód przy kasie gdy produkt kosztował dwa razy więcej niz na półce (myślał,że jest tańszy kupił dwa), potem po spożyciu jednego, wymioty, bardzo silne i równolegle kibel z zasłabnięciem, żona go cuciła bo się przestraszyła. Nie drwijcie bo to prawda. Chodziło o owoce morza, które lubi. Tak sobie pojadł goowna. Drugie opakowanie poszło do śmietnika. Pamiętam jak w Stonce pare lat temu kobieta w ostatnim miesiącu ciąży ciągnęła paletę na wózku z toną cukru, znana sprawa. Teraz jak Portugalczyk zobaczył, że w Polsce jest raj, zmienia wizerunek. Miło, tanio i wesoło, nawet można płacić podobno nie tylko gotówką, ho, ho.

  • Tu kupuj w almie jak cie stać, 90% ludzi i tak bedzie kupowało w biedrze.

  • hahahahaha gratuluję sąsiada. „Ostatnio sąsiad najpierw przeżył zawód przy kasie gdy produkt kosztował dwa razy więcej niz na półce (myślał,że jest tańszy kupił dwa)”. Gdyby kupił pięć to byłoby 5razy drożej niż na półce?

   • wyliczył sąsiad kasę i zabrakło przy kasie, ceny z pólki go zrobiły w tzw chu… może Tobie to nie przeszkadza, Nie jasne zasady, byle taniej…Ty za padliną cenową kupujesz wszystko?. Nie krytykuję ludzi, którzy tam kupują. Zjesz pasztet z mojej taczki?

  • Ja tak zakupiłam szprotki w oleju, po których umierałam 3 dni, także nie tylko nabiał mają fatalnej jakości, czy owoce morza, bo konserwy również.Nie kupuję w tym sklepie, z obawy o zdrowie.

  • Ta ciągnąca paletę kobieta w ciąży to nie było „parę lat temu” tylko 10 lat temu. W Biedronce trochę się pozmieniało i z tego co wiem to ludzie zarabiają tam lepiej niż np.w Call Center znanego operatora komórkowego.
   Co do „owoców morza”. Jak żre gówno, na dodatek 100 razy mrożone gówno to nie dziwne, że potem choruje. Niech zacznie jeść normalne jedzenie, a nie plankton.

 6. chińskie butelki qrwa mać

 7. Rolnik szuka żony

  Co za czasy że człowiek się nawet spokojnie nie napije 😉

 8. Cydr co jaja urywa . To jak dopalacz .

 9. Taki z niego mocarz

 10. Ostatnio piłem Cydr, fakt du-py nie urywa,
  chociaż z Biedroby butle roz….. 🙂

 11. najnowsza broń zaczepno- obronna: granaty jabłkowe- efekt podobny do F1, ale o ile tańsze w produkcji!!

 12. A jak usuwa się kapsel z pokazanej butelki przez odkręcenie?

 13. Dziwie sie bardzo, ze w biedronkach nie ma lodowek w ktorych bylyby schlodzone napoje, jest duzo klientow, ktorzy chcieliby sobie kupic cos zimnego w czasie upalow (zwlaszcza przejezdni) wiec zatrzymuja sie nie przy bidronce tylko przy nawet malym sklepiku I tam lodoweczka z naPojami jest.

 14. Dziwne. Najpierw „wybuchające” butelki Coca-Coli w Biedronce, teraz „wybuchający” cydr. Może konkurencja wypuszcza plotki?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online