Tradycyjnie jak co roku, w niedziele na Placu Litewskim w Lublinie odbędzie się XXI Wigilia Poetów i Ułanów.
W sobotę w Lublinie zorganizowano obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Po oficjalnych uroczystościach odbyła się inscenizacja w której oddziały ZOMO rozbijały manifestację Solidarności.
Choć do świąt pozostały jeszcze blisko dwa tygodnie, w Lublinie już od wielu dni trwa sprzedaż choinek. Choć u handlowców nie ma jeszcze dużego zainteresowania to ruch jest w nadleśnictwach.
W sobotę po południu na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego doszło do groźnie wyglądającej kolizji. To już trzecie zdarzenie w tym miejscu w przeciągu kilku godzin.
W sobotę po południu na al. Unii Lubelskiej doszło do potrącenia pieszej. Kobieta trafiła do szpitala.
W sobotę przed południem na al. Solidarności doszło do zderzenia dwóch aut. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe.
Kolejny pijany kierowca wpadł w ręce policjanta będącego poza służbą. Młody mężczyzna za kierownicą daewoo miał ponad 2 promile.
Dzisiaj w Lublinie rozpoczną się obchody 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Będzie inscenizacja historyczna oraz wojskowa grochówka.
Od piątku kierowcy jadący od strony Frampola w kierunku Zamościa nie muszą już przejeżdżać przez centrum Biłgoraja. Północna obwodnica połączyła dwie najbardziej oblegane trasy.
W piątek wieczorem n ul. Lubartowskiej doszło do potrącenia pieszej. Kobieta przebiegała przez ulicę poza przejściem dla pieszych.
Dzisiaj w nocy na Lubelszczyźnie ma się pojawić orkan Aleksandra, który już nadszedł nad Polskę. Nie będzie jednak tak groźny jak zapowiadano.
Całą szerokością jezdni poruszał się kompletnie pijany kierowca, który po zakrapianym „śledziku” wsiadł do samochodu i wyjechał na ulice Lublina. Po drodze uszkodził kilka samochodów.
Obraz olejny za tonę makaronu, płyta za 400 butelek oleju czy też huśtawka za 1100 batoników – towarem płacono za przedmioty w trakcie wczorajszej aukcji. Wszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących.
W piątek na ul. Kunickiego doszło do zderzenia dwóch aut. Jedna osoba trafiła do szpitala.
W piątek na ulicach Lublina doszło do dwóch potrąceń. Trzy osoby trafiły do szpitala.