Urząd Miasta Lublin ogłosił konkurs na nazwę pływalni przy al. Zygmuntowskich. Każdy kto weźmie udział w konkursie ma szanse wygrać zaproszenia do zrealizowania na pływalni przy ul. Łabędziej.
W ostatnich tygodniach w Lublinie i okolicach praktycznie każdego dnia dochodzi do prób wyłudzeń gotówki na tzw. ”wnuczka”. Przestępcy są coraz bardziej zuchwali. Możemy temu zapobiec.
Jak już informowaliśmy, miejscy urzędnicy zabronili organizacji pikiety zwolenników toru w Lublinie. Decyzję podtrzymał również wojewoda. Tymczasem zwolennicy toru nie zamierzają się poddawać.
We wtorek wieczorem na ul. Narutowicza doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Ranna 17-latka trafiła do szpitala.
We wtorek wieczorem na ul. Nadbystrzyckiej doszło do zderzenia dwóch aut. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Udało się zabrać całą sumę potrzebną na leczenie 1,5 rocznego Jasia Karwowskiego, który zmaga się z nowotworem oka. Tylko przez ubiegły weekend uzbierano ponad 90 tysięcy złotych.
Kilka godzin temu organizatorzy protestu "Walczymy o nowy tor dla Lublina" poinformowali, że wojewoda lubelski podtrzymał decyzję prezydenta Lublina dotyczącą zakazu przejazdu manifestantów ulicami miasta.
Dzisiaj (27 stycznia) w Oświęcimiu odbywają się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w nazistowskim obozie koncentracyjnym.
W niedzielę mieszkaniec Lublina napadł na bezdomnego mężczyznę. Zabrał mu portfel oraz reklamówkę z jedzeniem. Chwile później został zatrzymany.
Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego potrącenia 19-letniej kobiety, do którego doszło w Wólce pod Lublinem. Były policjant spędzi w więzieniu cztery lata. Wyrok usłyszała również jego małżonka.
Na tą informację czekali wszyscy. Polska została organizatorem piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w 2017 roku. Młodzi piłkarze będą również rywalizować na Arenie Lublin!
W poniedziałek rano organizatorzy protestu "Walczymy o nowy tor dla Lublina" otrzymali informację o zakazie przeprowadzenia manifestacji.
Czytelnik Michał nadesłał do nas film, który pokazuje jak nieodpowiedzialne może być zachowanie pieszego. Tylko dlatego, że jechał przepisowo nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia.
Marzenie Kuby Piątka zakończyło się na ósmym etapie. Zawodnik KM Cross Lublin i Orlen Teamu musiał wycofać się z dalszej rywalizacji w rajdzie Dakar z powodu defektu motocykla. Najprawdopodobniej zaszkodziła słona woda. Po siedmiu etapach lublinianin był na 40. miejscu. Jak ten wyścig wspomina motocyklista po powrocie do kraju i Lublina?