Pojedziemy ekspresówką z Piask przez Chełm do Dorohuska

Po raz kolejny drgnęło w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 od Piask do granicy państwa w Dorohusku. Wybierany jest ostateczny przebieg trasy.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie przyszłej drogi ekspresowej S12 od Piask do granicy państwa w Dorohusku. Przede wszystkim chodzi o ustalenie ostatecznego przebiegu trasy. W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie wyłożona zostanie dokumentacja, z którą każdy zainteresowany będzie mógł się zapoznać od 17 czerwca do 7 lipca. W tych dniach będą także przyjmowane uwagi i wnioski do projektu oraz raportu środowiskowego. Później wydana zostanie decyzja środowiskowa, a to oznacza zielone światło dla tej inwestycji.

Droga ekspresowa S12 będzie się zaczynała na końcu obwodnicy Piask i poprowadzi wprost do terminala na polsko–ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku. Trasa ma mieć 63 kilometry długości, lecz nie uwzględnia ona budowy obwodnicy Chełma. Jednak jak zapewniają drogowcy, jeżeli ekspresówka powstanie, zbudowana będzie również i obwodnica, gdyż znajduje się ona na liście rezerwowej inwestycji. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdą stronę, w pasie zieleni pozostanie rezerwa na dodatkowe trzecie pasy ruchu. Odcinek z Piask do Chełma ma pięć wariantów przebiegu, z kolei odcinek od Chełma do Dorohuska cztery. Na całym odcinku ma powstać także pięć Miejsc Obsługi Podróżnych.

Droga ma być budowana poza istniejącym obecnie przebiegiem krajowej 12. Na chwilę obecną jednak nikt nie wspomina o tym, czy i kiedy by miały się rozpocząć kolejne etapy przygotowań do budowy tej trasy.

PONIŻEJ MAPA WARIANTÓW PLANOWANEJ TRASY S12 PIASKI – CHEŁM (kliknij w obrazek)

(fot. lublin112, mapa GDDKiA)
2015-06-13 07:30:48

Zobacz również

9 komentarzy

 1. a po cholerę budować drogę w tamtą stronę ?

  Lepiej zrobić 2 pasy do warszafki albo na drugą stronę Wisły.
  Droga dwupasmowa do stolicy lub chociaż do mostu w annopolu/puławach/kamieniu da rozwój całego regionu.

  • Myślisz, że ta trasa jest dla naszego regionu? Ta trasa będzie potrzebna dla Merkel i całego zachodu bo gdy Ukraina wejdzie do Unii Europejskiej to niemieckie i francuskie tiry będą mogły szybko i sprawnie dowieźć towar do Ukraińskich Tesco, Lidlów i Biedronek których tam jeszcze nie ma. A za kilkanaście lat prezydentem UE zostanie premier Ukrainy…tak jak teraz został nim Tusk. To nagroda za sprzedaż kraju dla zachodnich mocarstw. Dlaczego nie chcą zbudować autostrady z Warszawy do Terespola? Bo Terespol do przejście graniczne z Białorusią. A jak wiadomo zachód puki co nie ma zbyt dużych „obrotów” z tym krajem. Kiedy dojdzie do przewrotu na Białorusi i Łukaszenka upadnie…Autostrada A2 od Warszawki na wschód powstanie w 4 lata 😉

   • Typowe.

    Wiem, że dla Ciebie i tobie podobnych dzisiaj Polska jest w RUINIE, ZGLISZCZACH itd.

    Ja jednak uważam, że owe „sprzedanie kraju dla zachodnich mocarstw” jest dobre dla mnie i moich bliskich.
    Wolę, żyć w Polsce niż w ” nie sprzedanej” Białorusi, Ukrainie, Serbii, Macedonii i tym podobnym.

    Co by mi nie mówili to w ciągu ostatnich 25 lat rozwój nastąpił olbrzymi.
    I niestety ale jest tak że jak coś jest Państwowe ( zarządzane przez polaków ) to jest nierentowne i rozkradane.
    W takich interesach jest jeszcze komuna. Pracownikom należą się przywileje i kosmiczne pensję mimo, że firma przynosi straty. Generalnie wszystkim się należy…..

    Lepiej to przekazać gospodarzowi. Może być również ktoś z zachodnim kapitałem.
    Albo zmodernizuje ( zwolni nierobów ) albo zamknie bo nie rentowne.
    I nie da nic żadne płakanie, że wszystkie duże fabryki w Lublinie zamknięte.

    • Niestety, często inwestor kupuje tylko po to by zamknąć bo firma jest konkurencyjna dla jego działalności. Tak też się wyżyna konkurencję.

    • no tak, mecenasom żyje się wygodnie… ale Polska to nie tylko mecenasi, a nawet przede wszystkim nie mecenasi, więc zdanie przedstawiciela jednego z wielu grup zawodowych ni jak się ma do ocen pozostałych

  • Pasy do warszafki już są zaklepane – masz refleks jak stara baba…

  • I s17 do Warszawy, i s12 do Puław są na takim etapie, że za 3 lata będziesz juz nimi jeździć. Polecam najpierw zorientować się w temacie a dopiero potem komentować…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew