Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Zignorował znak STOP. Zderzenie opla z seatem na rondzie przy Makro

Niewielkie utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na rondzie przy Makro w Lublinie. W tym znanym z tego typu sytuacji, znów doszło do zderzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed godziną 21 na skrzyżowaniu ul. Krańcowej i al. Witosa w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: opel i seat. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący oplem mężczyzna jechał al. Witosa od strony zamku. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znak STOP i uderzył w bok zjeżdżającego z ronda seata.

Do szpitala zostały przetransportowane dwie osoby: kobieta w wieku ok. 40 lat i kilkunastoletnie dziecko. W chwili obecnej nie ma jeszcze informacji na temat stanu zdrowia poszkodowanych. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny zdarzenia. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112)
2017-02-04 21:32:49

25 komentarzy

 1. niech zrobią tam wreszcie światła

  • Niech wreszcie kierowcy zaczną PATRZEĆ!!! WIDZIEĆ!!!

  • Tylko po co ? Jeździć się trzeba nauczyć

  • To wtedy gdzie będą jeździli L-kami na egzamin ??

  • Moze samochodami niech nie jezdza ludzie nie znajacy przepisow, najlepiej narobic swiatel dla idiotow nie potrafiacych jezdzic.

  • Rondo niech tam zrobią

  • Ciemno i noc . Po co się zatrzymywać , przecież nie ma ruchu i od nowa wrzucać sprzęgło i pierwszy bieg – to tak upierdliwe . A no po to ! By nie było bummm i by nie serwować szkód i pobytu w szpitalu .

  • A po co światła.Jak przestaną notorycznie łamać znak STOP w tym miejscu nie będą potrzebne światła.Jeżdżę tamtędy codziennie i cwaniaków nie brakuje co nie znają sie na znakach.

 2. Światła na rondzie jedna wielka bzdura

 3. Policja powinna odwiedzać to miejsce. Na znaku stop zatrzymuje się może co piąte auto i są to głównie L-ki. Pozostali jedynie lekko zwalniają…

 4. Kierowca Opla w końcu się doigrał. Znany pojazd z charakterystyczną naklejką na klapie „stop ciot*m drogowym” który często szaleje po os Tatary. Może to zdarzenie nauczy go trochę pokory i uświadomi, że życie to nie gra komputerowa.

  • ech niech zrobi w końcu światła znowu powrót a było tak poprawnie rondo im .Eugeniusza Kasprzaka w woli ścisłości pilota który został zestrzelony nad Danią, w locie powrotnym do Anglii. Urodził się w Lublinie na Bronowicach mieszkał i rodzina nadal mieszka

  • ” stop ciot*m drogowym ” he he . Zabrakło tego ” stop” ! I kto teraz jest ciot*ą drogową ?

 5. Redakcji chyba jedno słowo uciekło…

 6. Serio nie rozumiem tych wypadków na rondzie. Za takie stłuczki od razu powinni prawko zabierać za brak znajomości przepisów RD

 7. Kwota mandatu za Niezatrzymanie pojazdu w związku ze znakiem B-20 „stop”: 100 zł, jest śmieszna. Powinno być co najmniej 500 zł. Podobny mandat za nie zatrzymanie się na czerwonym przed strzałką warunkowego skrętu.
  Znak STOP jest znakiem świętym dla kierowców. Nie ważne gdzie jest umieszczony i o której porze doby.

  • Bzdura. Jest wiele miejsc gdzie znak STOPu stoi bez sensu a zatrzymanie się przed nim stwarza dodatkowe zagrożenie. Stawianie znaku STOP przed rondem to kompletna głupota a zatrzymywanie się na strzałce niepotrzebnie spowalnia ruch.

 8. Trzeba być ślepym albo głupim do granic możliwości, żeby zaliczyć dzwona w tym miejscu. Standardowe wymuszenie pierwszeństwa to jedyna przyczyna wszystkich zdarzeń na tym rondzie. Brak świateł i debile jeździć nie umieją, tylko czerwone i zielone do nich dociera. Cwaniaków olewających znaki można porównać do konia z klapkami na oczach, który ciągnie jedynie przed siebie nie widząc nic dookoła.

 9. to jest związane ze złudzeniem szerokiej i prostej drogi uważanej za główną . Gdyby była jak prawdziwe rondo zaokrąglona to człowiek by się czasem zastanowił – a tu nie widać żadnej chęci poprawienia bezpieczeństwa. Dodatkowo barierki zasłaniają widok obu stronom.

  • Barierki zasłaniają widok dlatego ustawiony jest znak stop. Prawdziwe rondo? A to niby jest udawane? Jest prawidłowo oznakowe, tylko jak się nie patrzy na znaki a jedzie bo droga jest „szeroka” to jedyne czym sie powinno jeździć to autobus mpk.

   • z faktami się nie dyskutuje – możesz przejechać witosa przez to „rondo” na zblokowanej kierownicy

    • A jakie to ma znaczenie? Jest też wiele normalnych skrzyżowań, przez które można przejechać ze zblokowaną kierownicą, ale to nie zwalnia z patrzenia na znaki. Tacy ludzie powinni oddać prawo jazdy i przesiąść się do autobusu, bo dla takich hulajnoga to za dużo.

 10. Ojjjjooojjjj Piotruś Piotruś :)))))

Z kraju

Polityka i społeczeństwo