690 680 960

Z redakcyjnego maila: Sklep, który „straszy” przy ul. Balladyny i tajemniczy przewód wystający z chodnika

Co dalej z opuszczonym sklepem przy ul. Balladyny i dlaczego z chodnika na Krakowskim Przedmieściu wystaje podejrzany przewód elektryczny. Na te zagadnienia postaramy się odpowiedzieć w materiale, który powstał po informacjach od naszych Czytelników.

Przy ulicy Balladyny 10 od dwóch lat zamknięty jest jedyny sklep osiedlowy wraz z apteką, która została zamknięta około 4 lat temu, ze względu na przeciekający dach. Koszt naprawy usterek na dachu na tamten czas wynosił około 30 tys. złotych. M.in. z tego powodu ówczesny najemca opuścił lokal. Dwa lata później zamknięto sklep LSS Społem, a lokal rok temu trafił w ręce gminy Lublin, która do teraz jest właścicielem obiektu.

– Sklep wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy, przeciekający dach, przemoczone i omszałe mury i małe drzewka na dachu nie wróżą dobrej przyszłości budynków. Miasto wydaje się, że o nich zapomniało i nic z tym nie robi. Budynek pochodzi z połowy lat 60-tych i należałoby wystąpić o ekspertyzę Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o opinię o jego stanie. Jeśli nadaje się do użytku, w co wątpię, to wyremontować, jeśli nie, to wyburzyć. W obu przypadkach dokonać licytacji budynku (np. z przeznaczeniem na BIEDRONKĘ/) lub ewentualny parking, który byłby drugą opcją użytkową nieruchomości. Mam również nadzieję, że przy okazji zostaną usunięte wraki. Auta o podejrzanym pochodzeniu z tyłu sklepu, które od lat wrastają w ziemię, mimo numerów rejestracyjnych (zmienianych czasem) – napisał do nas pan Piotr.

Jak informuje Joanna Bobowska z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin nieruchomość została przejęta w ubiegłym roku (wcześniej była w użytkowaniu LSS Społem), a obecnie przeznaczona jest na sprzedaż. Przetarg zaplanowany jest na 27 kwietnia – ogłoszenie o przetargu dostępne jest na stronach Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń.

Być może już w tym roku miejsce to zmieni właściciela, a co za tym idzie także wygląd.

Z kolei pan Marcin napisał do nas o podejrzanym przewodzie elektrycznym wystającym z chodnika przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie.

29920491_10209128462247200_53627338_n

– Krakowskie Przedmieście, z tyłu za mną jest murek z kwiatami. Nie wiadomo, czy jest w tym kablu napięcie, ale widać, że nie jest to nowy przewód. Jeżeli jest tam prąd to może być to niebezpieczne – napisał pan Marcin.

Ustaliliśmy, że widoczny kabel nie jest pod napięciem.

– Z informacji jakie przekazało nam PGE kabel nie jest pod napięciem. Zatem usuniemy go i uzupełnimy braki w kostce – poinformował nas Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

30118338_10209128461727187_649218845_n

2018-04-04 19:39:42
(fot. nadesłane Paweł i Marcin)

35 komentarzy

 1. Wyburzyć? Ech, brak słów… Poczytajcie o słynnym Oskarze Hansenie i osiedlu jego projektu w Lublinie http://antytrip.pl/2017/08/11/oskar-hansen-i-jego-osiedle-w-lublinie/

  • Jeżeli się nie nada do użytku. O Hansenie nie pisz bo pośrodku osiedla był dom kultury przez niego zaprojektowanyktóry został zburzony a jest ….. kościół z taaaaką zakrystią. Jak widzisz plan zagospodarowania można zmienić i to konkretnie mimo że osiedle jest chronione prawem autorskim .Można ? —- można.

   • Najpierw dom kultury, później nadbudowa pawilonów przy Wileńskiej. Co będzie następne? Żal mi, bo to osiedle mojego dzieciństwa. Kiedyś bylo piękne. O dobrą architekturę warto dbać.

   • Oj harry. historii chyba nie znasz.
    „..4 lipca 1998 – Dekret ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego erygujący parafię pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie.
    28 kwietnia 1999 – Ks. abp Józef Życiński wystąpił z pismem do Komisji Majątkowej w Warszawie o przekazanie działki przy ul. Skierki 12 (Miejski Dom Kultury) w zamian za wywłaszczoną w czasach PRL działkę , będącą własnością parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie.”
    Ile lat temu to było? Chyba jeszcze w planach nie byłeś a na pewno na tym osiedlu nie mieszkałeś. A o zmiany zagospodarowania terenu, pytaj Żuka. Na podstawie dawnego poligonu, wytłumaczy ci, jak to się robi.

    • Co ty mi tu z datami, fakt że dokonano znacznej zmiany w osiedlu o której nawet Hansen nie myślał.
     Plany moich narodzin też nie mają nic do rzeczy —ZMIENIONO OSIEDLE KTÓRE JEST OBJĘTE PRAWEM AUTORSKIM ! A kto to zrobił i w jaki sposób nieistotne.

     • Zrobiono to 20 lat temu. Do kogo masz pretensję? Co to zabytki? Objęte ochroną konserwatorską? Jeżeli tak, to od kiedy? Co to, Hansen za własne pieniądze to wybudował? Z jakimi prawami autorskimi wyjeżdżasz?

   • A to nie przypadkiem ten kościół co proboszcz po pijaku jeździł?
    Właściwie to nawet zapomniałem, że ten dom kultury wyburzyli, a pamiętam, że czasem tam bywałem za małolata na jakichś eventach.

    • Dokładnie ten , tyle że były proboszcz .
     Te pytajnik „?” całe osiedle jest chronione prawem autorskim i nic na nim nie można zmieniać. A wyjeżdżam to czasem na ryby.

 2. ❗️❗️❗️❗️❗️❗️

  Tajwmniczy kabel to jest taki sam co w filmie ,,pieniadze to nie wszystko „ ?pociągnięcie i zobaczycie kto prąd na lewo ciagnie ?

 3. balladyny i dawna skierka..wspomnień czar

 4. Nie no ten kabel i elegancko ułoźone płytko wokół niego to jakaś kicha. Dosłownie. No a budynek jak budynek. Historia jest. Warto jednak wyremontować a nie wszystko wyburzać. Mam z resztą do niego spory sentyment.

 5. w tym sklepiku mieli najlepsze, jakie jadłem, bułki z nadzieniem paprykowym, można tylko powspominać…
  szkoda patrzeć jak niszczeje, ale taka kolej rzeczy, kto ma wyłożyć na remont bez gwarancji, że znajdzie się najemca? zwłaszcza jak pospólstwo woła żeby wyburzyć i postawić biedrę…

  • Pospołswo o nic nie woła pacanie , ale jeśli koszt remontu budynku , dachu i osuszenia murów wyniósłby np. 500 tys zł a postawienie nowego 300 tys. zł to chyba postępowanie wyburzeniowe będzie jak najbardziej wskazane .Tym bardziej że upływ czasu działa na niekorzyść . Co do „Biedry’ to też był przykład , może być ZABKA bo na STOKROTKĘ jest za mały. Sklep był i jest potrzebny bo całe osiedle musi zasuwać na Wileńską lub Leclerka.

 6. Na Balladyny, to harry (lub pan Piotr) straszy a nie porzucony przez LSS sklep.

 7. sprzedać i na nagrody dla rządzących

  • Te pieniądze im się należą.

   • Nie bój. Żuk ma pewno z tej rady skorzysta; łakomy kąsek by przejść koło niego obojętnie. Zawsze parę to groszy i dziwne, że jeszcze nie opchnął. Skończą się lepsze i za takie się wezmie

 8. Cx-y w ocynku to przestoją jeszcze dwie takie rudery.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas