690 680 960

Z redakcyjnego maila: Sklep, który „straszy” przy ul. Balladyny i tajemniczy przewód wystający z chodnika

Co dalej z opuszczonym sklepem przy ul. Balladyny i dlaczego z chodnika na Krakowskim Przedmieściu wystaje podejrzany przewód elektryczny. Na te zagadnienia postaramy się odpowiedzieć w materiale, który powstał po informacjach od naszych Czytelników.

35 komentarzy

 1. Wyburzyć? Ech, brak słów… Poczytajcie o słynnym Oskarze Hansenie i osiedlu jego projektu w Lublinie http://antytrip.pl/2017/08/11/oskar-hansen-i-jego-osiedle-w-lublinie/

  • Jeżeli się nie nada do użytku. O Hansenie nie pisz bo pośrodku osiedla był dom kultury przez niego zaprojektowanyktóry został zburzony a jest ….. kościół z taaaaką zakrystią. Jak widzisz plan zagospodarowania można zmienić i to konkretnie mimo że osiedle jest chronione prawem autorskim .Można ? —- można.

   • Najpierw dom kultury, później nadbudowa pawilonów przy Wileńskiej. Co będzie następne? Żal mi, bo to osiedle mojego dzieciństwa. Kiedyś bylo piękne. O dobrą architekturę warto dbać.

   • Oj harry. historii chyba nie znasz.
    „..4 lipca 1998 – Dekret ks. arcybiskupa Józefa Życińskiego erygujący parafię pw. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie.
    28 kwietnia 1999 – Ks. abp Józef Życiński wystąpił z pismem do Komisji Majątkowej w Warszawie o przekazanie działki przy ul. Skierki 12 (Miejski Dom Kultury) w zamian za wywłaszczoną w czasach PRL działkę , będącą własnością parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie.”
    Ile lat temu to było? Chyba jeszcze w planach nie byłeś a na pewno na tym osiedlu nie mieszkałeś. A o zmiany zagospodarowania terenu, pytaj Żuka. Na podstawie dawnego poligonu, wytłumaczy ci, jak to się robi.

    • Co ty mi tu z datami, fakt że dokonano znacznej zmiany w osiedlu o której nawet Hansen nie myślał.
     Plany moich narodzin też nie mają nic do rzeczy —ZMIENIONO OSIEDLE KTÓRE JEST OBJĘTE PRAWEM AUTORSKIM ! A kto to zrobił i w jaki sposób nieistotne.

     • Zrobiono to 20 lat temu. Do kogo masz pretensję? Co to zabytki? Objęte ochroną konserwatorską? Jeżeli tak, to od kiedy? Co to, Hansen za własne pieniądze to wybudował? Z jakimi prawami autorskimi wyjeżdżasz?

   • A to nie przypadkiem ten kościół co proboszcz po pijaku jeździł?
    Właściwie to nawet zapomniałem, że ten dom kultury wyburzyli, a pamiętam, że czasem tam bywałem za małolata na jakichś eventach.

    • Dokładnie ten , tyle że były proboszcz .
     Te pytajnik „?” całe osiedle jest chronione prawem autorskim i nic na nim nie można zmieniać. A wyjeżdżam to czasem na ryby.

 2. ❗️❗️❗️❗️❗️❗️

  Tajwmniczy kabel to jest taki sam co w filmie ,,pieniadze to nie wszystko „ ?pociągnięcie i zobaczycie kto prąd na lewo ciagnie ?

 3. balladyny i dawna skierka..wspomnień czar

 4. Nie no ten kabel i elegancko ułoźone płytko wokół niego to jakaś kicha. Dosłownie. No a budynek jak budynek. Historia jest. Warto jednak wyremontować a nie wszystko wyburzać. Mam z resztą do niego spory sentyment.

 5. w tym sklepiku mieli najlepsze, jakie jadłem, bułki z nadzieniem paprykowym, można tylko powspominać…
  szkoda patrzeć jak niszczeje, ale taka kolej rzeczy, kto ma wyłożyć na remont bez gwarancji, że znajdzie się najemca? zwłaszcza jak pospólstwo woła żeby wyburzyć i postawić biedrę…

  • Pospołswo o nic nie woła pacanie , ale jeśli koszt remontu budynku , dachu i osuszenia murów wyniósłby np. 500 tys zł a postawienie nowego 300 tys. zł to chyba postępowanie wyburzeniowe będzie jak najbardziej wskazane .Tym bardziej że upływ czasu działa na niekorzyść . Co do „Biedry’ to też był przykład , może być ZABKA bo na STOKROTKĘ jest za mały. Sklep był i jest potrzebny bo całe osiedle musi zasuwać na Wileńską lub Leclerka.

 6. Na Balladyny, to harry (lub pan Piotr) straszy a nie porzucony przez LSS sklep.

 7. sprzedać i na nagrody dla rządzących

  • Te pieniądze im się należą.

   • Nie bój. Żuk ma pewno z tej rady skorzysta; łakomy kąsek by przejść koło niego obojętnie. Zawsze parę to groszy i dziwne, że jeszcze nie opchnął. Skończą się lepsze i za takie się wezmie

 8. Cx-y w ocynku to przestoją jeszcze dwie takie rudery.

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy
Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ