Z kraju: Wjechał w pieszą znajdującą się na środku przejścia

Wkrótce przed sądem stanie 60-letni kierowca, który wjechał w pieszą na przejściu. 38-latka została przetransportowana do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia na jednym z przejść dla pieszych w Gliwicach. Kierowca pojazdu marki Renault, wjechał w kobietę znajdującą się na środku przejścia.

W wyniku potrącenia do szpitala trafiła 38-letnia kobieta. Na szczęście prędkość pojazdu nie była wielka i pokrzywdzona nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i sprawa trafi teraz do sądu.

 

 

2018-09-30 16:34:02
(fot. wideo Policja Gliwice)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Kierowca Skody – mistrz empatii!

 2. Żeby tak epicko wejść pod samochód, to trzeba coś mieć nie tak z głową. Nawet ślepy i głuchy z zespołem downa by ten samochód widział i słyszał. Nie wiem co jest z tymi pieszymi. Ktoś nagadał im bzdur, że na przejściu są świętymi krowami i w to uwierzyli, że są nieśmiertelni. I nic im na przejściu nie grozi myślą. No cmentarze są pełne pieszych co mieli pierwszeństwo.

  • Zaraz się doczekasz, nic nie wnoszącej uwagi od Frania i Aarona.

   • no to proszę, moja analiza potrącenia:
    -fatalne warunki atmosferyczne, ciemno, mgła, oślepiające światła
    -ewidentne wtargnięcie, samochód nie zatrzyma się w miejscu
    -co za głupek za projektował PdP w takim miejscu? tu powinno być przejście nad/podziemne
    -pieszym zabrania się przebiegania oraz wchodzenia na jezdnię (w tym także na PdP) zza przeszkody – tutaj piesze wbiegły zza krzaków tuż przed rozpędzone auto
    -piesze nie miały kamizelek ani kasków, nie miały także OC/tablic, a blankiety prawa jazdy zostawiły w domu

    jednak najlepiej robić tak jak to robi (swoje dzieci uczy tego samego) Zuza/Lena/Benio itp. czyli: żeby przejść przez jednię trzeba drogę wyłączyć z ruchu – wtedy dopiero można przejść przez jezdnię.

    • Nie uczę żadnych dzieci przechodzenia przez przejście, rozgarnięte dzieci same już dawno sie tego nauczyły, oczywiście wykluczeniem jesteś tutaj Ty Franiu.

   • Zapomniałem o najważniejszym. Piesze nie postawiły trójkąta ostrzegawczego zanim weszły na jednię. Skąd kierowca miał wiedzieć, że jakiś głupi pieszy będzie akurat przechodził po Przejściu dla Pieszych.
    Stoi trójkąt – kierowca od razu wie, że coś się przed nim na drodze dzieje nietypowego jak przechodzenie pieszych po PdP.

  • Weźcie z tego kierowcy przykład, a otrzymacie swoją niepowtarzalną (prawdopodobnie) szansę, aby poopowiadać prokuratorowi o „cmentarzach pełnych tych, co mieli pierwszeństwo”.

  • Zespól downa to cię zrobił.

 3. Tak sobie myślę

  że tym razem kierowca nie był dżentelmenem a piesza była święcie przekonana że ma pierwszeństwo i przeprawę zakończyła niestety ze zdziwieniem na plecach.

 4. Jakaś nie do końca normalna ta piesza . Powinni jej zabrać uprawnienia do chodzenia , święta krowa ma nauczkę.

 5. Kierowca nie patrzył przed siebie ,, albo „niby” patrzył rozmawiając przez tel i takie są skutki. Jak mozna nie zobaczyc pieszego w takich okolicznościach i przy takiej spokojnej jeździe.

  • Spokojnie. Zaraz adwokaci drogowych bandytów napiszą Ci, że biedny kierowca nie miał szansy się zatrzymać, a „święta krowa” wlazła mu „wprost pod koła”.

   • Oczywiście należy potępiać takich kierowców, ale jak widać jedna z pieszych była świadomym uczestnikiem ruchu drogowego i dzięki temu uniknęła potrącenia.

 6. No ja tu nie widzę wtargnięcia ani nic w tym stylu. Normalnie weszły, były na przejściu. Proponuję wysłać kierowce do okulisty-podejrzewam przyczyny wypadku zostaną szybko ustalone. Słuchałam ostatnio w sklepie rozmowy dwóch bab- „Moja Ewelina się wstydzi i w okularach nie jeździ, a powinna”- „Dużą ma wadę?”-” minus trzy…”…

 7. wina policji, zagapił się na radiowóz

 8. Aaron i Franio , jestem kierowcą i pieszym ale stosuję zasadę ograniczonego zaufania mimo pierwszeństwa. Dlaczego nigoko nie przejechalep ani nikt mnie nie rozjechał. Życie to nie gra na konsoli w którą gracieg razem z Franiem i „save” nie da się zrobić. Trzeba dbać o swoje bezpieczeństwo a nie liczyć że zroboa to inni.

  • Doprawdy rozczula mnie Twoja troska o cudze życie i zdrowie. Pozwól jednak niech inni sami decydują, jak w granicach prawa chcą żyć i nie oczekuj od innych, aby czynili to, czego prawo im NIE NAKAZUJE. A swoją troskę o cudze życie i zdrowie wyrażaj sam prawa przestrzegając.

   Ty dojeżdżając do PDP masz OBOWIĄZEK zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa znajdującym się na pasach pieszym.

   Pieszy ma PRAWO skorzystać z prawa pierwszeństwa na PDP, a jeśli go potrącisz – Ty będziesz winnym, ale nie Ciebie będzie boleć d*pa, tylko pieszego, więc to nie Twój zasrany interes.

   Sytuacja opisana w newsie jest ewidentna: kierowca jechał z prędkością tak znikomą, że spokojnie mógł zatrzymać pojazd, aby umożliwić pieszej bezpieczne pokonanie jezdni, a pogoda i widoczność była tak dobre, że nie mógł jej nie widzieć, a jeśli nie widział – to znaczy, że nigdy nie powinien mieć PJ. Jakakolwiek sylaba wypowiedziana przez Ciebie w obronie tej drogowej szumowiny, a przeciwko absolutnie niewinnej pieszej, świadczy o tym, że jesteś zwykłym ścierwem.

   Koniec, kropka.

  • Tym razem zgadzam się z Tobą. Jest dokładnie tak jak piszesz. Przepisy drogowe dotyczą tylko pieszych i rowerzystów oraz tych co jadą za wolno lewym pasem. Wszyscy pozostali mogą się zagapić, bo kierowca to tylko człowiek.
   A co do pieszych. Zachowanie karygodne. To podchodzi pod bandytyzm chodnikowy.
   Piesze powinny stracić: Prawa Chodzenia, Prawa Jazdy oraz Karty Woźnicy, a za swoje zachowania odpowiadać przez sądem. Nie wiele brakowało, a spowodowały by katastrofę w ruchu lądowym. Parę miesięcy w więzieniu powinno nauczyć je chodzić.

 9. No tak, jak można nie zobaczyć pieszej wchodzącej na przejście… Ale z drugiej strony, to jak można nie zobaczyć czerwonego dużego obiektu zbliżającego się do samej zainteresowanej.
  Przecież ona wlazła mu idealnie na rożek.
  Wystarczyło się rozejrzeć.
  Jak byłem w zwróce to wtedy jeszcze nikt nie drwił z nas że jak wchidzimy na ulice pod samochód to mamy pierwszeństwo i nic nas nie będzie boleć.
  Do dziś zanim wejdę na drogę to odwracamy się kilka razy na boki. A na przejściu ze światłami rozglądam się czy nic nie jedzie gdzieś zza zakrętu.
  Wylądowała pięknie ale napewno bolało

 10. Ciekawe kto byłby winny gdyby jakiś nieroztropny/ślepy albo wręcz głupi rowerzysta potrącił te piesze?
  Wtedy nie byłoby gadanie, że rowerzysta się zagapił – ale byłaby jazda po całej kilkumilionowej grupie ludzi jeżdżących na rowerach.

  • Tak. Wtedy od naszych dyżurnych przygłupów nie przeczytałbyś nic o „cmentarzach pełnych tych, co mieli pierwszeństwo”, o tym, że przecież rower „nie zatrzyma się w miejscu” i że „trzeba się rozglądać”.

   Byłaby erupcja hejtu na „pedalarzy”, którzy przecież wszyscy – jak jeden mąż – nie przestrzegają PoRD, są drogowymi bandytami, stwarzają ogromne zagrożenie i trzeba im zabrać rowery, ich samych zamknąć do więzienia, a po wypuszczeniu powinni mieć zakaz wsiadania na rower.

   Czyli wszystko to, co powinno spotkać kierowców-bandytów, którzy codziennie mordują na drogach ludzi.

  • Sam podjudzasz aby robić ta jazdę, więc sam sobie odpowiedz na to pytanie. A no tak, właściwie to juz to zrobiłeś, tylko tego nie wyłapałes, niestety wychodzą braki w eksperckim mysleniu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”