Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał fiatem do rowu i usnął. Miał ponad 3 promile, nie mógł się wysłowić

Kierowca fiata w miejscowości Trzciniec wjechał do przydrożnego rowu i usnął. Na miejscu interweniowali policjanci. Po badaniu alkomatem wyszło na jaw, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem. Policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że miejscowości Trzciniec, w przydrożnym rowie stoi pojazd, a za kierownicą auta śpi mężczyzna.

Mundurowi na miejscu zastali stojący na poboczu w rowie samochód marki Fiat Seicento, a w środku siedzącego za kierownicą mężczyznę. Po otwarciu drzwi do pojazdu, od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kontakt z nim był bardzo utrudniony, nie mógł się ani wysłowić, a później nawet utrzymać równowagi. Nawet nie był w stanie wyjść o własnych siłach z samochodu.

Badanie alkomatem wykazało, dlaczego 33-latek czuł taką niemoc. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Co więcej, 33-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd którym się poruszał, nie był ubezpieczony i nie posiadał ważnych badań technicznych.

Mieszkaniec gminy Łaziska został zatrzymany. Niebawem usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

6 komentarzy

  1. Wieśniak w gumofilcach z ostrogami (!)

    Z jego zatrzymaniem dzielni policjanci nie mieli kłopotu przecież nawet nie był w stanie wyjść o własnych siłach z samochodu – co innego gdyby był trzeźwy… 😆

    • To pewnie jakiś Turysta. On ciągle nie może się wysłowić po polsku, do tego jeszcze siada za kółko, wstyd.

  2. Za taką kumulację : pijany, bez uprawnień, bez ubezpieczenia i przeglądu powinno być co najmniej rok więzienia plus wiadomo grzywny

  3. Żaden wynik. Ostatnio w Radzyniu Podlaskim dyżurny miejscowej policji jak wracał do domu też usnął w samochodzie. Miał 4,3 promila. Jakieś trzy dni później policjant spał na poboczu w samochodzie w Dęblinie. Miał ponad 2 promile. Dlaczego tym nasza dzielna policja się nie chwali?

    • Jak przyjdzie konieczność, to się pochwali. Podadzą, że miał… ponad 0,5 promila.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo