690 680 960

Ul. Wallenroda: Wyciek gazu w budynku. Ewakuacja mieszkańców AKTUALIZACJA

Trwają działania straży pożarnej w rejonie ul. Wallenroda. W jednym z budynków mieszkalnych mogło dojść do wycieku gazu.

Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ul. Wallenroda w Lublinie. Strażacy zostali poinformowani, że w jednym z bloków mieszkalnych czuć gaz. Na miejsce przyjechały cztery zastępy strażaków, pogotowie gazowe oraz pogotowie energetyczne. Na czas prowadzonych działań ewakuowano mieszkańców oraz odłączono zasilanie i gaz.

Strażacy sprawdzili mieszkania na klatce schodowej z pracownikami pogotowia gazowego. Na miejscu nadal trwają działania służb. Po przewietrzeniu pomieszczeń gazownicy ponownie włącza dopływ gazy aby zlokalizować ewentualną nieszczelność.

Aktualizacja 16:56

Podczas sprawdzania instalacji gazowej nie wykryto nieszczelności. Wyczuwalna woń mogła pochodzić z nawaniacza do gazu lub z pojemnika z gazem propan-butan. Przed godziną 17 strażacy zakończyli działania.


(fot. lublin12.pl)

(fot. Kacper)

(fot. Norbert)

2016-02-20 16:23:15
(fot. lublin112.pl, nadesłane Kacper, Norbert)

8 komentarzy

 1. stare osiedle, ciężko czasem rozłożyć drabinę.

 2. Słoiki po sesji mają wolne, w sobotę Sąd ZUS i okoliczne biurowce i firmy nie pracują to i pod sam blok straży udało się podjechać. Zapraszam na tygodniu w godzinach pracy jak i po 15, kiedy rodzice odbierają dzieci z podstawówki na Wajdeloty. Osobowym ciężko przejechać a z tą drabiną zaklinował by się na amen. Straż Miejska interesuje się tylko okolicami Sądu, reszta na osiedlu parkuje gdzie popadnie. W latach 70 autokary z rosyjskimi turystami bez problemu śmigały po uliczkach. Teraz zaparkowanie graniczy z cudem a wielopoziomowy parking za ZUS-em świeci pustkami. Nowobogackim urzędnikom i prawnikom szkoda kasy na parking, trawnikami też nie gardzą.

  • Na osiedlu już dawno powinno się zrobić strefę płatnego parkowania. Mieszkańcy 100zł za rok, reszta 5zł/h w godzinach 7:00 – 17:00.

   • Nie wiele to zmieni. Jedno mieszkanie wynajmuje po kilka osób a te posiadają samochody. Cały tydzień blokują miejsca parkingowe ( na uczelnie z buta bo blisko ) a w weekendy po słoiki. Miejsca parkingowe tylko dla samochodów zarejestrowanych na właścicieli mieszkań? pomarzyć można, ale to nie przejdzie. Ulice, zatoczki i część chodników przy ulicach należy go miasta. Na Rymwida postawili szlaban i musieli go zdjąć. a znakiem zakazu nikt się nie przejmuje i wszyscy do sądu skracają sobie drogę. Co będzie się działo gdy zabudują teren przy DK LSM, teren parkingu, ” dziedziniec ” Sądu oraz plac przy Kościele? Atrakcyjne działki do zagospodarowania. O mieszkańców osiedla nikt nie będzie się martwił.

   • No sorry, chyba zapominasz że jako posiadacz mieszkania własnościowego masz udział w gruncie spółdzielni, więc te 100 za rok to możesz płacić ewentualnie w czynie społecznym za parkowanie na swojej ziemi.

    • Tylko że ulice na osiedlu spółdzielnia oddała miastu, więc nie ma mowy o parkowaniu na „swoim” terenie.

    • Mylisz się. Jako posiadacz mieszkania własnościowego NIE MASZ udziału w gruncie. To prawo nabywasz jeżeli masz „wyodrębnione prawo własności do lokalu” a to co innego. Przeprowadza się to u notariusza i dodatkowo to kosztuje. Nie wielu z właścicieli mieszkania wykupionego na własność zdaje sobie z tego sprawę. Po drugie; zatoczki do parkowania leżą na gruncie należącym do miasta. Ilość miejsc parkingowych będących na działkach należących do spółdzielni w przypadku oś. Mickiewicza. jest niewielka. Proponuję zapoznać się z planem działek na terenie osiedla jak również z ilością lokali posiadających „wyodrębnioną własność”.

 3. przydałby się remont owej ulicy… to nie wallenroda.. to księżycowa..

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin