Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uderzył w zaparkowane auto i odjechał. Wszystko widział policjant jadący na służbę

W miniony piątek funkcjonariusz z komisariatu w Janowie Podlaskim jadąc na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał z miejsca zdarzenia. Obywatel Białorusi próbował również wręczyć policjantom łapówkę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na skrzyżowaniu ul. Jana III Sobieskiego z ul. Jana II Kazimierza w Białej Podlaskiej. Kierowca pojazdu marki Chrysler nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w auto zaparkowane pod jednym z bloków. Po kolizji z dużą prędkością odjechał z miejsca zdarzenia.

Wszystko widział policjant jadący na służbę. Do akcji zatrzymania uciekiniera dołączył też świadek, który wspólnie z funkcjonariuszem uniemożliwił mężczyźnie dalszą jazdę. Na ul. Janowskiej auto zostało zatrzymane.

Za kierownicą pojazdu siedział 31-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna przewoził dwóch pasażerów. Od 31-latka czuć było silną woń spożytego alkoholu. Jego zachowanie świadczyło też o tym, że jest pijany. Kierowca pojazdu nie chciał poddać się badaniu alkomatem, została więc pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Co więcej, 31-latek próbował też „wykupić się” oferując policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Uderzył w zaparkowane auto i odjechał. Wszystko widział policjant jadący na służbę

(fot. Policja Biała Podlaska)

3 komentarze

  1. W kopertę i sprawa załatwiona. Myślenie towarzyszy ze wschodu.

  2. Do pudła kacapa.

Z kraju