Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Strażacy z naszego regionu mają nowego szefa. Do niedawna pełnił on obowiązki komendanta (zdjęcia)

Powołany został nowy Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Został nim Zenon Pisiewicz, związany z komendą od blisko 25 lat.

W piątek w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, na wniosek Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, stanowisko to objął st. bryg. Zenon Pisiewicz.

W wydarzeniu brały udział m.in. władze Państwowej Straży Pożarnej z Komendantem Głównym nadbrygadierem Mariuszem Feltynowskim i jego zastępcą bryg. Grzegorzem Szyszko na czele, a także wojewoda lubelski Krzysztof Komorski, wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, przedstawiciele samorządu terytorialnego, służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z PSP, komendanci miejscy i powiatowi PSP, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Zenon Pisiewicz do niedawna pełnił obowiązki Komendanta Wojewódzkiego. Zostały mu one powierzone po odejściu na emeryturę Grzegorza Alinowskiego. Później przejął je bryg. Rafał Goliszek. Jak nam przekazano, zgodnie z przepisami, p.o. komendanta można być jedynie przez miesiąc, stąd też wynikała ta zmiana.

Nowy Komendant Wojewódzki rozpoczął służbę w straży pożarnej w 1995 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu trafił do Ośrodka Szkolenia KW PSP w Lublinie, gdzie zajmował stanowiska inspektora i młodszego specjalisty. Następnie pełnił służbę w wydziale kontrolno-rozpoznawczym oraz operacyjnym. Od 2009 r. był naczelnikiem Wydziału Operacyjnego.

 

8 komentarzy

 1. Powodzenia P Zenonie

 2. Z całym szacunkiem dla komendanta, nazwisko ciut polityczne.

 3. Ja wyuczył się zawodu: komendant, to zostanie mu to do końca życia, tak jak na przykład w zawodach: dyrektor, prezes, czy ksiądz. Wystarczy umiejętnie ustawiać się z wiatrem.

 4. Czy już wreszcie skończy się ta wymiana urzędników na wysoko płatnych stanowiskach? Myślałem naiwnie, że chociaż w PSP nie ma polityki ale się zawiodłem – co kilka dni L112 donosi o wymianie ludzi na stanowiskach w tej – jak się okazuje upolitycznionej formacji 🙁

  • Dziadek Józek ze Slamsowa

   Niektórzy z zawodu :”komendant” są tak niezastąpieni, że do wykonywania zawodu wracają z emerytur.

 5. PSL robi czystki w PSP? Łupy polityczne vce-premiera „tygryska”?

  • Można by tego uniknąć gdyby pan prezydent RP dożywotnio mianował na zawód: komendant.
   Jak np. w zaprzyjaźnionych ostatnimi laty Stanach, prezydent mianuje sędziów. Dożywotnio.

Dodaj komentarz

Z kraju