Ryanair rezygnuje z lotów do Londynu. To jedno z najważniejszych połączeń na lubelskim lotnisku

Wiosną zawieszone zostanie kolejne połączenie z lubelskiego lotniska. Tym razem jednak pasażerowie od razu otrzymają alternatywę, gdyż lukę wypełni inny przewoźnik.

Potwierdziły się przypuszczenia związane z zawieszeniem połączenia z Portu Lotniczego Lublin do Londynu Stansted. Bilety na ten kierunek już jakiś czas temu przestały być dostępne w systemie rezerwacyjnym, jednak linie lotnicze Ryanair nie komentowały tej sprawy. Teraz jednak irlandzki przewoźnik ostatecznie potwierdził, że od 1 kwietnia 2019 r. przestanie obsługiwać połączenie.

Decyzja jest dość zaskakująca zwłaszcza, że połączenie to było uznawane za najważniejsze i najpopularniejsze ze wszystkich odbywających się z lubelskiego lotniska. W ubiegłym roku średnie wypełnienie samolotów szacowano na poziomie ok. 95 proc. Ryanair obsługiwał je od początku funkcjonowania Portu Lotniczego Lublin, czyli od grudnia 2012 roku. W przyszłym sezonie irlandzki przewoźnik będzie wykonywał z Lublina tylko połączenie do Dublina.

Nie oznacza to jednak, że tysiące pasażerów będą zmuszeni do korzystania z innych lotnisk. Na decyzję Ryanaira natychmiast zareagowały linie lotnicze Wizz Air. Przewoźnik ten również lata z Lublina do stolicy Wielkiej Brytanii, jednak na lotnisko Luton. Zamiast siedmiu lotów w tygodniu, będzie wykonywał ich dziesięć. Dodatkowo zamiast dotychczasowych samolotów, połączenie będą obsługiwały pojemniejsze Airbusy A321, zabierające na pokład od 230 do 239 pasażerów. Dzięki temu zwiększy się liczba oferowanych miejsc o 8 proc. w stosunku do 2017 roku.

(fot. pixabay.com)

8 komentarzy

 1. abc z elementarza

  Tysiące pasażerów będą ZMUSZONE.

 2. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Nie chcą, niech nie latają, zarobi ktoś inny – takie są reguły tej gry.

 3. Apostazy Pierdółko, brat Eustachego (też Pierdółki i mąż starej Pierdółkowej

  Nie rozumiem dlaczego władze Miasta Inspiracji (dawniej: Lublin), tym razem za to, że zechcą latać nie chcą dopłacić dać Ryanair’owi, a dopłacą Wizz Air’owi

  • W ogóle, to dlaczego miasto dopłaca z moich podatków zamiast na lotnisku zarabiać? Ile rocznie powiększa swoje zadłużenie z tytułu tych dopłat? Ile Pawlak i inne ukryte mendy zarabiające koksy za nic nie robienie, kosztuję budżet miasta?

 4. D……użo.

 5. I super jakoś ryanair nie jest „przyjazna linia” dla pasażera.

 6. Wystarczy napisać że zmiana przewoźnika na trasie do Londynu. Panikujecie że znika połączenie wywołując u niektórych zawał serca. Chociaż zauważyłem że lubicie zasiać panikę. Typowe.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online