690 680 960

Rowerem miejskim również w listopadzie. Sezon został przedłużony

Pomimo wcześniejszych informacji, że najbliższy poniedziałek 31 października miał być ostatnim dniem funkcjonowania wypożyczalni Lubelskiego Roweru Miejskiego, jednoślady będą dostępne dłużej. To z powodu sporego zainteresowania i sprzyjającej pogody.

Zgodnie z obowiązującą umową, sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego startuje z początkiem kwietnia, a dobiega końca ostatniego dnia października. W związku z dużą popularnością systemu, już drugi rok z rzędu rowery na ulicach Lublina będą jednak dostępne dłużej.

– W ubiegłym roku przedłużyliśmy działanie Lubelskiego Roweru Miejskiego o miesiąc, a w tym roku, mimo rozbudowy, rozpoczęliśmy sezon dziesięć dni przed zakładanym terminem. Teraz kontynuujemy dobrą passę i za sprawą decyzji Urzędu Miasta, na fali olbrzymiej popularności systemu, pozostawiamy jeszcze rowery do dyspozycji użytkowników – mówi Michał Dąbrowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nextbike Polska.

W tym roku system w Lublinie został uruchomiony pierwszego dnia wiosny – po wcześniejszej rozbudowie sieci do 90 stacji i blisko 900 rowerów, wdrożeniu specjalnych stacji i rowerów dziecięcych, jak również debiutu wypożyczalni w Świdniku.

– Mieszkańcy Lublina bardzo polubili rowery miejskie dlatego, szczególnie że pogoda temu sprzyja, wspólnie z operatorem, firmą Nextbike, zdecydowaliśmy się na wydłużenie sezonu do końca listopada. Uruchomienie systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, a następnie jego rozbudowa było jedną z naszych najlepszych decyzji. Dodatkowo cieszy mnie fakt, że lubelski system, działający od tego roku również na terenie Świdnika, jest pierwszym w kraju rowerem metropolitalnym – tłumaczy Prezydent Krzysztof Żuk.

M.in. w wyniku tego rozwoju, w ciągu 220 dni sezonu lublinianie skorzystali z rowerów 828 540 razy, czyli 400 tysięcy razy więcej niż przez cały ubiegły rok. Tylko w tym miesiącu liczba wypożyczeń jest blisko trzykrotnie wyższa niż w październiku 2015 roku – wynosi 35 166. Warto dodać, że od końca marca z systemu skorzystało 22 761 nowych osób, które wcześniej nie miały do czynienia z Lubelskim Rowerem Miejskim. Łącznie liczba użytkowników to 64 194 osoby.

(fot. lublin112)
2016-10-27 22:32:27

6 komentarzy

 1. A w grudniu niech zamienią rowery na biegówki a dla dzieci na sanki.

 2. W zamian zabraknie kasy na odśnieżanie. Ale co tam,; o elektorat trzeba dbać i w razie potrzeby ogłosi się klęskę żywiołową.

  • możesz szczegółowo wyjaśnić, dlaczego zabraknie kasy na odśnieżanie?

   • Zapoznałeś się ze statystykami roweru miejskiego? 80% to darmowe wypożyczenia. Jak myślisz, kto za to płaci? Właściciel z za Odry? Budżet nie prezerwatywa nie rozciągnie się. Będzie dużo śniegu, to oświetlenie ulic wyłączą. No chyba, że kolejny kredyt w niemieckim banku. Ile już tam wisimy przez kreatywną księgowość i poronione pomysły? Ledwo Pawlak posadził tyłek na lotnisku a już kolejne miliony popłynęły na tę niekończącą się inwestycję. Z jednego euro zainwestowanego w Polsce do Unii wraca bodajże 80 centów. Ile groszy z zainwestowanych (wydanych) złotówek wraca do kasy miasta. Potrzebujesz szczegóły? Zapytaj p Żuka, może się pomyli i prawdę ci powie.

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas