690 680 960

Rafał Czarnecki na podium 5. Maratonu Lubelskiego. Zobacz wyniki biegu

1050 zawodników wzięło udział w 5. Maratonie Lubelskim i II Biegu Koziołka. Rafał Czarnecki z wynikiem 2 godzin 37 minut 28 sekund jako pierwszy ukończył Maraton. Do mety dobiegło 601 osób.

W niedzielę ulicami Lublina pobiegł 5. Maraton Lubelski i II Bieg Koziołka. W zmaganiach z czasem i kilometrami udział wzięło łącznie ponad 1050 zawodników, do mety Maratonu dotarło 601. Jako pierwszy pojawił się Rafał Czarnecki z Bliżyna, który pokonał 42 kilometry i 195 metrów w czasie 2 godzin 37 minut i 28 sekund. Jak nam powiedział zwycięzca był to gorszy wynik od życiowego rekordu, ale taka była taktyka.

Drugi na mecie pojawił się Bartosz Ceberak z Lubartowa z czasem gorszym o niespełna 3 minuty, trzeci zaś był Michał Orzeł z czasem 2 godziny 43 minuty 18 sekund. Pierwsza z kobiet linię mety przekroczyła Magdalena Kłoda z Lublina uzyskując czas 3 godziny 6 minut 55 sekund.

W czasie kiedy maratończycy walczyli z kilometrami, odbył się Wielki Bieg Rodzinny. Uczestnicy przebiegli dystans 421 m. Każdy, kto wziął w nim udział, otrzymał pamiątkowy medal. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przygotowano bieganie na kilku dystansach w ramach akcji „Mam nawyki, mam wyniki”. Dzieci poniżej 5 roku życia miały do przebiegnięcia dystans 42 metrów, na trasie znajdującej się na Placu Teatralnym.

Zobacz wyniki 5. Maratonu Lubelskiego2017-05-07 15:23:28
(fot. lublin112.pl, Sławomir Krzysiak)

2 komentarze

  1. Kiepskie nagrody skoro Kenijczyków nie było.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli